Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » sob kwie 04, 2015 1:20 am

@Up

Dlatego właśnie warto się uczyć, poznawać fakty i ćwiczyć odpowiednie myślenie. Bo im więcej sobie tego wdrukujemy, tym sprawniejsze mamy umysły.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » czw sty 07, 2016 10:37 pm

O prawdziwej otwartosci umysłu. Fajny zwięzły filmik.
http://www.youtube.com/watch?v=LPjCGyHrSeg/
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


Awatar użytkownika
czesio
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: czesio » sob lut 06, 2016 3:30 pm

A teraz z innej beczki :)

www.youtube.com/watch?v=MFzDaBzBlL0

Fajny psikus zrobiony mózgowi 8-)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » ndz maja 01, 2016 10:04 pm

Chyba wklejałem już wykład tego Pana, tutaj natomiast znalazłem fajną, krótszą, ale treściwą prezentację jego z podobną treścią. Warto mieć świadomość tych kilku faktów o nas samych. :)

http://www.youtube.com/watch?v=ivLcmB_Gogc
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Widar
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 4:56 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Widar » sob lut 18, 2017 3:49 pm

https://www.ted.com/talks/michael_merze ... #t-1371601

wklejam tutaj bo chyba to jest właściwe miejsce na ten filmik z TEDa

Poruszona jest tam ważna rzecz, mianowicie mózg dziecka kształtuje otoczenie w jakim to dziecko jest wychowywane, druga spawa im wiecej hałasu docierającego poprzez uszy do mózgu czy nawet szumu jaki wytwarza sam mózg tym możliwości poznawcze mózgu są mniejsze.

To już teraz wiem czemu czasami faceci wydają się być oszołomieni żyjąc z kobietami które dużo mówią :shutup:

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Dylla » sob lut 18, 2017 4:18 pm

Przynajmniej robią to oficjalnie, są jakie są.
A mężczyźni częściej udają małomównych twardzieli. I częściej zakładają multikonta w sieci, jakby bali się przyznać, że też mają ochotę popitolić. ;)

Widar
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 4:56 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Widar » sob lut 18, 2017 4:32 pm

Dylla pisze:Przynajmniej robią to oficjalnie, są jakie są.
A mężczyźni częściej udają małomównych twardzieli. I częściej zakładają multikonta w sieci, jakby bali się przyznać, że też mają ochotę popitolić. ;)
Niech każdy robi to co uważa za słuszne,albo jak mu pasuje przy tym nie raniąc innych. Dobrze jak się nie jest uzależniony od nikogo i niczego w tym od imion, kont, sytuacji czy w końcu - innych ludzi.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » ndz lut 19, 2017 5:13 am

To chodzi o informacje bez znaczenia. Słowa mają znaczenie, więc to dobrze jak matki dużo mówią do niemowlaków. Kobiety mają większe kompetencje w zakresie językowym niż mężczyźni, wklejałem o tym przecież pdf-a na forum.

Inną kwestią są zdolności komunikacyjne matki. To ma znaczenie w późniejszych latach rozwoju 4-6 lat. Bo można dużo mówić mając wiele barrier komunikacyjnych. Matka i otoczenie są potrzebne dziecku, aby dobrze wyksztaciło w sobie umiejętność mentalizacji.

Zakładanie nowego konta po tym jak człowiek się skompromitował nic nie zmienia. Boskości się nie nabywa przez zmianę nicka, czesio pozostanie czesiem, może się sam oszukiwać, bo nas nie oszuka. :coll1:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Widar
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 4:56 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Widar » ndz lut 19, 2017 11:16 am

Prometeusz pisze:
Zakładanie nowego konta po tym jak człowiek się skompromitował nic nie zmienia. Boskości się nie nabywa przez zmianę nicka, czesio pozostanie czesiem, może się sam oszukiwać, bo nas nie oszuka. :coll1:
Dylla wiedziała z kim pisze bo dałem jej jasno znać, ślepy by chyba się nie domyślił.
Kto to jest "nas"? Gość po epizodzie depresji i po lekach, udzielający teoretycznych rad jak żyć?

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Dylla » ndz lut 19, 2017 12:08 pm

Widar pisze: Kto to jest "nas"? Gość po epizodzie depresji i po lekach, udzielający teoretycznych rad jak żyć?
W zasadzie słowo "nas" dotyczy tylko trzech osób, bo reszta i tak nie wie o co chodzi.
A jesteśmy gościem po epizodzie depresji i po lekach, gościem po epizodzie depresji i bioenergoterapeucie, gościówą po epizodzie depresji i samodzielnej walce. :wink:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » ndz lut 19, 2017 2:18 pm

viewtopic.php?f=12&t=45250#p54651 - najpierw pajacyk >udaje i przekonuje, że on to nie on<, a teraz robiąc dokładnie to samo co wcześniej "daje jasno znać". Czemu kręcisz i piszesz z innych nicków? Twoje zachowanie świadczy, że jesteś patologicznie uzależniony od imion, kont, sytuacji i ludzi, bo inaczej byś cyrków nie robił i pisał z jednego konta nie pŕzejmując się niczym i nie wkładając dodatkowego wysiłku w kreowanie się. Moja wypowiedź ma głębszy sens, który matole oczywiście nie odczytałeś. Znaczy ona tyle, że emanujesz kompleksami na kilometry i zamiast nad tym pracować to bawisz się w podchody zagadując ludzi, którzy nie chcą z Tobą rozmawiać bo w zamian za przyjacielskie podejście dostali od Ciebie zarzuty i drwiny z ich stylu bycia. Choć może za Dylle nie powinienem się wypowiadać, mimo, że ona już sama wypowiedziała się na ten temat, jak zwykle lekko, choć dla mnie wyraziście.
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2017 3:00 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Dylla » ndz lut 19, 2017 2:51 pm

Z tym zagadywaniem to bym się nie zgodziła, bo ja rzadko udzielam się w internecie. Ale przyznaję, że natura ludzka mnie fascynuje. I nie tylko to, jacy są inni, ale też kim ja się staję w interakcji społecznej.

Prometeusz pisze:(...) bo w zamian za przyjacielskie podejście dostali od Ciebie zarzuty i drwiny z ich stylu bycia.:
Nie wiem, czy to też było o mnie, ale nawet jeśli nie, to dokładnie tak się czułam. Im bardziej się starałam, tym bardziej mi się obrywało. Coś jest w tym powiedzeniu, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » ndz lut 19, 2017 3:21 pm

Dylla pisze:Z tym zagadywaniem to bym się nie zgodziła, bo ja rzadko udzielam się w internecie.
Być może, źle przedstawiłem Twoje intencje. Po prostu moja obserwacja, że po kolei zagadujesz specyficzne osoby, z którymi normalnie się nie rozmawia nie dostrzegając utylitarnego celu.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Dylla » ndz lut 19, 2017 3:28 pm

Prometeusz pisze: Po prostu moja obserwacja, że po kolei zagadujesz specyficzne osoby, z którymi normalnie się nie rozmawia nie dostrzegając utylitarnego celu.
Jakoś nie myślałam o tym w ten sposób. Dzięki za podzielenie się uwagami patrzącego z zewnątrz. :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » ndz lut 19, 2017 11:49 pm

Ja ogólnie cenie sobie dyskusje i dzięki kontakcie z Tobą jestem na nie lepiej przyszykowany. ;) Pojąłem jednak, że jestem bardziej typem obserwatora. Nie potrzebuję już stawać w szranki, "szukanie luk" już prędzej, ale do tego trzeba mieć serce. :wink: Więc często pozostaje mi się ograniczyć do: "Live long and prosper"
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Widar
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 4:56 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Widar » czw mar 09, 2017 11:24 pm

Dylla - ja chciałem tylko z Tobą pogadać i myślę że doskonale zdawałaś sobie sprawę od pewnego momentu z kim gadasz. Reszta jest manipulacją Prometeusza. Tak ja to widzę. Tyle.

Pozdrawiam :)
Marcel vel Czesio vel Widar

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Dylla » pt mar 10, 2017 1:10 am

Widar pisze: i myślę że doskonale zdawałaś sobie sprawę od pewnego momentu z kim gadasz.
Tak, to prawda, dosyć szybko się zaczęłam domyślać. Weszłam z Tobą w dyskusję o wahadłach tylko po to, żeby się upewnić.
Widar pisze:Dylla - ja chciałem tylko z Tobą pogadać
Też tak to odebrałam - chciałeś tylko pogadać. Nie uważam, że miałeś złe intencje, ani też nie doszukiwałam się w tym drugiego dna. Natomiast fakt, że zrobiłeś to pod kolejnym nickiem był dla mnie taki sobie, no powiedzmy, że cienki. Mogłeś mi napisać, że to Ty, albo na priv, albo chociaż normalnie przyznać się, tak jak to zrobiłeś teraz, gdy ujawniłam się z tym, że Cię rozpoznałam. A nie, że to jakiś brak uzależnień, czy inne tam teorie. Ale nevermind, nie róbmy scen, zostawmy to, bo to jest jakiś bzdet.
Widar pisze:Reszta jest manipulacją Prometeusza.
Nie napiszę, co mnie zaraz strzeli, bo to jest brzydkie słowo na ch. :-x Wychodzi na to, że tfu... mężczyzna, jest nie tylko lepszy ode mnie w manipulacji, ale też, że ta jego przewaga jest na tyle duża, że nie potrafię dostrzec, na czym polega jego trik, czyli sama manipulacja. Mój świat i mniemanie o sobie właśnie legły w gruzach. :shutup:
#nie mów do mnie teraz#przeproś#nie przepraszaj#bo ty mnie nie rozumiesz#domyśl się



Jeśli chodzi o mnie, to nie mam do Ciebie żalu, bo i o co, nie chce mi się też tego dalej analizować i omawiać. Zostawmy to. Życzę Ci powodzenia w rozwijaniu synchroniczności, oraz we wszystkich innych dążeniach. :wink:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Prometeusz » pt mar 10, 2017 6:59 am

Dylla pisze: Nie napiszę, co mnie zaraz strzeli, bo to jest brzydkie słowo na ch. :-x Wychodzi na to, że tfu... mężczyzna, jest nie tylko lepszy ode mnie w manipulacji, ale też, że ta jego przewaga jest na tyle duża, że nie potrafię dostrzec, na czym polega jego trik, czyli sama manipulacja. Mój świat i mniemanie o sobie właśnie legły w gruzach. :shutup:
Obrazek

Pani Komandor proszę zachować spokój. Ktoś musi. :grin:

Obrazek
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Czego nie wiemy o własnym Umyśle?

Post autor: Skyelar » pt mar 10, 2017 10:23 am

A ja Wam tylko chciałam powiedzieć, że tęskniłam za Wami :mrgreen:
Nie udzielam się tu tak często, jak bym chciała, ale ehhh... czytanie Was jest jak powrót to domu po dłuuugiej podróży 8-)
90%.


ODPOWIEDZ