Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Transerfing

Post autor: Transformator2012 » wt kwie 16, 2013 7:41 pm

Dylla pisze:Być może, te powiązania o których wspomniał Transformator2012, połączenia, ciągi przyczynowo-skutkowe też wydają się nam mało widoczne i przejrzyste, bo całośc widzymy zbyt wybiórczo i fragmentarycznie.
Ja raczej uważam, że należy stanowczo posługiwać się Nadzorcą. Obserwując tą dyskusje tutaj np. zauważyłem że nasz kolega Prometeusz jest typowym "przykładem" Umysłu z tomów 7 i 8 "Transerfingu Rzeczywistości". Jak się wczytuje w dialog Duszy i Umysłu z tych tomów, właśnie Prometeusz jak nic pasuje mi do obrazu Umysłu.

Ale w tych tomach jest ukazany klucz dla jedności Duszy i Umysłu która to JEDNOŚĆ umożliwia nam kreację. To właśnie Nadzorca jest atrybutem Jedności w tych tomach. Dlatego należy próbować stanąć niejako z boku i przypatrzeć się własnemu dialogowi Duszy i Umysłu oraz spróbować aktywować Nadzorcę czyli Jedność naszej Duszy i Umysłu aby móc praktykować Transerfing swobodnie.

A naprawdę da się taki stan Jedności osiągnąć - wystarczy aktywować naszego Nadzorcę! :!: :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Transerfing

Post autor: Prometeusz » wt kwie 16, 2013 7:48 pm

@Dylla
Chodziło mi raczej o zwykłą rozmowę z drobną wymianą informacji :smile: . Porzuciłem pomysł szerzenia oświecenia. Zgłębianie zagadnień dot. świadomości sprawia mi dużo przyjemność, dostrzeganie odmiennych stanów świadomości również jest dla mnie przyjemnym zajęciem. Wydawało mi się, że podobnie do tego podchodzisz, a co dwie głowy to nie jedna - jak to mówią. ;)

Pozdrawiam! :giverose:
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 4:59 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Transerfing

Post autor: Dylla » wt kwie 16, 2013 10:15 pm

Prometeusz pisze:@Dylla
Chodziło mi raczej o zwykłą rozmowę z drobną wymianą informacji :smile: .
Ale PW, to nie czytasz. :razz:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Transerfing

Post autor: Prometeusz » śr kwie 17, 2013 9:38 am

:giverose:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Transerfing

Post autor: Adramelech » śr kwie 17, 2013 2:47 pm

Dylla pisze: Być może, dałoby się wyjść poza to przynajmniej we śnie
Dałoby się. Ta wiedza istniała, już w ciemnych wiekach, dawno, dawno temu, przed "naukowcami"...
Swiadczę niniejszym, iże skuteczną jest ona nauka, a kłamstwem się nie plamię, czego Bóg Swiadkiem:
Obrazek
Polecam serdecznie i, nie ukrywam, że przy tej okazji mam nadzieje, iże za przyczyną jawnej swej skuteczności pobudzi ta lektura Dyllę do refleksji nade kwestią zaufania (mam na myśli jego "kredyt"), bowiem tako już jest, że
"(...) jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną." :coll1: Smiesznie.
Mat XV:14

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Transerfing

Post autor: Dylla » śr kwie 17, 2013 4:14 pm

Adramelech pisze: "(...) jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną." :coll1: Smiesznie.
Mat XV:14
Dziękuję za poleconą lekturę. :)
Kiedyś czytałam wypowiedź jakiegoś lamy, który twierdził, że przez cały czas jest świadomy (na jawie i we śnie), więc z jego punktu widzenia, to nie są dwa różne stany świadomości, tylko ciągle jeden i ten sam.

Jeszcze nie wiem, na czym polega ta joga, ale za to jaki cytat! Idealnie wyraża moje wątpliwości, o których nie raz wspominałam w tym wątku. :wink:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Transerfing

Post autor: Prometeusz » śr kwie 17, 2013 6:43 pm

Są proste techniki, które pomagają uzyskać świadomy sen.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 5:00 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Transerfing

Post autor: Adramelech » sob lip 13, 2013 10:24 am

Meiram, zapraszam Cię do mojego snu. Będzie okazja, by wszystko sobie wyjaśnić (i mam nadzieję na coś więcej :) ). Czekam.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Transerfing

Post autor: Transformator2012 » sob lip 13, 2013 10:39 am

Adramelech pisze:Meiram, zapraszam Cię do mojego snu. Będzie okazja, by wszystko sobie wyjaśnić (i mam nadzieję na coś więcej :) ). Czekam.
Z takim Twoim Adramelech podejściem to na 100% się nie uda - dlatego Meiram nie zawracaj sobie tym zaproszeniem głowy! :crazy:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Transerfing

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 6:41 pm

:)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ