Filmy o podróżach w czasie

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Filmy o podróżach w czasie

Post autor: zamek » śr cze 24, 2015 9:46 pm

Ostatnio trafiłam na ciekawe seriale w tv. Pierwszy to Siły pierwotne http://tvpuls.pl/sily-pierwotne, serial o anomaliach między wymiarami – dziurach, przez które wchodzą do naszego świata dinozaury.
Potem serial Terra Nova. Mamy rok 2149 i przez dziurę w czasoprzestrzeni ludzie cofają się 85 mln lat wstecz i organizują sobie życie na wzór obecnego, ale w tamtych prymitywnych warunkach.
Przypomniał mi się film sprzed 21 lat Strażnik czasu. http://www.cda.pl/video/1325711e Tam w czasie przenoszą się przestępcy w wiadomych celach ;)
Podobny film, nie pamiętam tytułu z aktorem sztuk walki. Bohater jest w jednym czasie z sobą z innej rzeczywistości. A ten zabija kopie siebie w każdym wymiarze i nabiera mocy.

W filmie "I uderzył grom" mamy rok 2055.http://www.cda.pl/video/2071727f
Podróże w przeszłość to norma (ciekawe to tylko 40 lat). Film opowiada jak zmiana w przeszłości zmienia naszą teraźniejszość. Trochę niedopracowany. Zabicie motyla w przeszłości niby zmieniło przyszłość, ale dopiero tuż przed powrotem myśliwych w czasy obecne. A może to specjalnie. To jakby dowód, że można zmienić rzeczywistość w dowolnym momencie i biegnie ona inaczej.


Jeszcze „Deja vu” z Denzelem Washingtonem, mój ulubiony. Często mam wrażenie, że w ostatniej chwili unikamy jakiejś katastrofy. Czy to logiczne?

„Zaklęci w czasie” – ciekawy film, w którym bohater wykonuje niekontrolowane skoki w czasie i pojawia się w różnych latach związku z ukochaną. To film o przeznaczeniu, to adaptacja powieści.
„Dom nad jeziorem” z Keanu Reeves i Sandrą Bullock, piękny.
„Fringe na granicy światów” - obejrzałam dwa odcinki, ale dziwny, jeszcze nie zrozumiałam. To samo

„Wehikuł czasu” i „Efekt motyla” to starocie, mało ciekawe, przynajmniej dla mnie.
No i mój ukochany „Podwrót do przeszłości” „Sliders” i „Star gate”.

Czy to tylko tęsknota za czymś co minęło, albo ciekawość tego co będzie? A może ostrzeżenie przed wyborem innej rzeczywistości. Ostrzeżenie, że nie wiesz co będzie, więc lepiej płyń z nurtem, poddaj się.

No i jeszcze pamięć. Każdy bohater, czy bohaterowie znają i pamiętają przeszłość, a otoczenie czy nowy świat nie. Jak funkcjonować w „nowym lepszym świecie” pamiętając przeszłość i niechciany wątek. To jak teatr, ty jesteś prawdziwy, a inni to marionetki, które możesz wymienić na inne.

Podróże w czasie są możliwe, człowiek jest o krok.http://higherperspectives.com/time-travel/ Czy to będzie dla wszystkich dostępne? Na pewno nie. Zapanowałby chaos. Nie znałbyś dnia ani godziny. :)

Hawking ma obsesję na punkcie czasu. http://wyborcza.pl/1,75476,7847814,Podr ... liwe_.html

„Jeśli bowiem kiedyś zostaną skonstruowane wehikuły poruszające się wstecz w czasie, to już dziś witalibyśmy całe hordy turystów z przyszłości. A na razie ich nie widać.”

Nie da się pozostać obojętnym na rzeczywistość. Wysyp takich filmów jest zastanawiający. A podałam tylko te z ostatniego czasu.

Jeśli ktoś tu zagląda to zapraszam do podzielenia się swoimi przemyśleniami. Czy wy też to widzicie?
Może to forum jeszcze nie umarło. A jak umarło to pora na wskrzeszenie :)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Filmy o podróżach w czasie

Post autor: marcel » śr cze 24, 2015 10:07 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:07 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Filmy o podróżach w czasie

Post autor: zamek » czw cze 25, 2015 9:09 am

A ja wolę takie filmy niż katastroficzne o zbliżającym się końcu świata, kolejnym :P

Kiedyś sprawdzałam czy można się cofnąć w czasie i coś zmienić. I można. Gdy się skaleczyłam to cofnęłam się do momentu zdarzenia i je po prostu zmieniłam. Potem skaleczenie znikło, ale nie na moich oczach. To samo było z siniakami, ale wtedy nie pamiętałam zdarzenia, a jednak znikały w pół godziny. To było za czasów Huny, kiedy sprawdzałam wszystko co czytałam. :)

Te filmy mają ukierunkować nasze myślenie, skierować na niewłaściwe tory. :( Tak myślę.
Codziennie dokonujemy wyborów i zmieniamy ścieżki naszego życia. Transerfing dobrze to tłumaczy. Gdy wybieramy ścieżkę, którą chcemy to nasz świat się zmienia razem z nami. Nieraz mam wrażenie, że coś już przerabiałam, tak jakby ktoś wymazał mi pamięć. :-o

Cofanie się w czasie jest potrzebne do uzdrowienia naszej psychiki. Jest taka technika w psychologii, polegająca na przerabianiu wcześniejszych zdarzeń, czyli cofamy się w czasie, po to żeby nasze choroby, lęki zniknęły. Dobrze to opisuje Łazariew. Już go przerobiłam i idę dalej. 8-)

Błędy tworzą naszą osobowość i nie ma potrzeby cofać się, żeby coś zmieniać. Gdy upłynie trochę czasu to widać, że wszystko jest takie jakie powinno być. Warto na bazie swoich doświadczeń nie popełniać tych samych błędów i transerfing jest tu pomocny. :D
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Filmy o podróżach w czasie

Post autor: zamek » czw cze 25, 2015 9:10 am

:eek:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com


ODPOWIEDZ