forum TR

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: forum TR

Post autor: Dylla » pn mar 17, 2014 11:47 pm

Po przeczytaniu tej książki, przez jakiś czas wszystkie rozmowy wydawały mi się nienaturalne, ale potem przestałam na to zwracać uwagę.



A te wszystkie cele, sensy i bezsensy, modele i teorie, dlaczego ktoś powiedział tak, co miał na myśli, bardziej mi się kojarzą z "Pamiętnikiem znalezionym w wannie" S.Lema. :wink:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 12:04 am

Dylla pisze:A te wszystkie cele, sensy i bezsensy, modele i teorie, dlaczego ktoś powiedział tak, co miał na myśli, bardziej mi się kojarzą z "Pamiętnikiem znalezionym w wannie" S.Lema. :wink:
Nie czytam Lema, więc nie wiem co masz na myśli.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: forum TR

Post autor: maww » wt mar 18, 2014 2:06 am

ach dzieci dzieci :dance:

Każdy chcę mieć rację, take rozmówki są opisane w tomie 3 rozdział Energetyka

Po za tym kiedyś czytałem mądrą książkę o banalnym tytule który brzmiał "Jak zjednać sobie ludzi i zdobyć przyjaciół", tam była opisana ważność jakiej ludzie oczekują od świata, po postu by połechtać trochę tych ludzi i dać pokazać, że są dla Ciebie ważni, mało kto chce słuchać o twoich planach celach lub marzeniach, by zjednywać sobie ludzi trzeba im ładnie potakiwać, zadawać pytania i być zainteresowanym tym co mówią. W książce tej opisany jest przykład jakoby rozmówca nazwijmy go słuchacz zadając parę trafnych pytań "rozmawiał" z pewną osobą przez parę godzin, i dostał komplement że jest wspaniałym człowiekiem do rozmowy(podobne sytuacje i mnie się przytrafiały). To tak tytułem wstępu tego co chce napisać dalej.

Dalej w książce, opisany jest przykład człowieka który pomylił się co do autorstwa jakiegoś cytatu, sytuacja zawiła, ogólnie chodziło o to, iż jeden z słuchaczy go poprawił, na co mówca nie przystał, bo sądził, że to on ma rację, lecz wtedy włączył się drugi słuchacz który choć wiedział o błędzie mówcy, przytaknął mu i przyznał mu racje.
Swoje zachowanie drugi słuchacz wytłumaczył pierwszemu w sposób iż
po pierwsze: dał temu człowiekowi ważność,
po drugie: jako że była to jakaś impreza bądź bankiet to niepotrzebne są takie zwady słowne,
po trzecie: owa osoba zapamięta Cie jako miłą osobę, a nie kogoś kto wytyka komuś błędy,
po czwarte: jeśli ktoś ma zamknięty umysł i nie potrafi przyznać się do błędu, bądź ich ważność nie pozwala im się nigdy mylić, to nie warto się z taką osobą kłócić, to tylko strata energii.
Więc to jest sytuacja win-win. Każdy dostał to co chciał. No chyba, że ktoś z tych osób chciałby rozpocząć kłótnie bądź jakąś małą bitkę na imprezie, ale o to ich nie posądzam :smile:

Po lekturze tego rozdziału skończyłem ową książkę(wtedy byłem bardzo "ważnym" człowiekiem i uważałem że to bezsens), dopiero 3 tom Tranerfingu przypomniał mi o tym co było napisane w tamtej pierwszej książce i wtedy uświadomiłem sobie iż jest to genialne w swojej prostocie, oraz iż ową książkę będę musiał znowu wziąć do ręki i przeczytać, tym razem do końca :)

Ciekawe czy ktoś to przeczytał oraz zrozumiał tą zawiłą historię.
Czemu to napisałem?

Ano temu iż wiele wiele potyczek słownych na forum można zakończyć słowami, po prostu "Tak, masz rację", i zająć się czymś twórczym, gdy przeglądałem forum i widziałem jakie twory tworzył użytkownik o nicku zaczynającym się na literkę A. z jakimś brodatym drwalem w avatarze to aż się dziwiłem że takie rzeczy mogą się dziać na forum o transerfingu.

A tutaj mała dawka internetu na dzisiaj, czy w tych obrazkach nie zawarta jest jakaś mądrość?
http://dziewczynynieplacza.pl/wp-conten ... ji-gif.gif
http://imgur.com/1K0NB6Y


peace

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 4:39 am

Lecz liczy się też kontekst. Tutaj masz Dylle przekomarzającą się razem z Marcelem. Dwóch dobrych znajomych, którzy ostatecznie też nie wezmą nic do siebie, bo się po prostu bawią. :)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 6:54 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: forum TR

Post autor: Transformator2012 » wt mar 18, 2014 10:31 am

Och ta ważność... :lol:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 1:22 pm

:)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 6:52 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: forum TR

Post autor: maww » wt mar 18, 2014 2:08 pm

w sumie to juz nie nadążam w jednym temacie każdy gada o czyms innym :D

Jeśli zeszliśmy już na taki temat to chciałbym powiedzieć że edytwanie swoich postów by były w nich tylko, kropki bądź emotionki w bombą jest dla mnie słabe, to taki oznak tchórzostwa dla mnie. Mówię to z wiedzą iż wyrażanie takich poglądów jest nie transerfingowe, oraz może wywoływać kłótnie :)

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: forum TR

Post autor: marcel » wt mar 18, 2014 2:14 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 4:59 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 2:25 pm

:)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: forum TR

Post autor: Dylla » wt mar 18, 2014 2:28 pm

Prometeusz pisze: :)
Bez kropek nie wiadomo, czy twoja wypowiedź jest długa czy krótka.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: forum TR

Post autor: maww » wt mar 18, 2014 2:35 pm

Ogólnie temat zszedł na dziwną drogę, ja z tym postem przestaje się w nim udzielać bo sam się w to wszystko wciągnąłem, ide poczytać, do wieczora, jeśli dziś dam rade tomowi III to zamieszczę coś w mojej księdze gości


peace

Pozdrawiam maww ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 2:38 pm

marcel pisze: każdy interpretuje po swojemu :)
marcel pisze:heheh powtórka z historii? koło zrobiło pełny obrót? :wink:
Zrobiło kolejny :)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » wt mar 18, 2014 2:45 pm

Miłego :cool:
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 6:51 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: forum TR

Post autor: Transformator2012 » śr mar 19, 2014 8:57 am

To moja piaskownica! Moje zabaweczki! Nie dam ci ani łopatki ani wiadereczka! moje... Moje... MOJE!!!
Ale w koło jest wesoło... 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: forum TR

Post autor: Prometeusz » śr mar 19, 2014 10:52 am

:)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ