KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HISTORIA

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HISTORIA

Post autor: Transformator2012 » wt kwie 30, 2013 12:42 pm

"I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HISTORIA KOŚCIOŁA"

Tom 1: http://www28.zippyshare.com/v/76175534/file.html

Tom 2: http://www28.zippyshare.com/v/99711188/file.html

O tej książce:

Osiągnięciem Deschnera jest przede wszystkim to, że przedstawił krytykę Kościoła, zwłaszcza Kościoła rzymskiego, w aspekcie moralnym i politycznym, i to taką, która dotychczas nie ma sobie równej jako praca szczera, bezkompromisowa, solidna pod względem naukowym i obszerna; jest to wspaniałe dokonanie teoretyczne i - co więcej - akt społeczny i polityczny.
Blätter für Deutsche und Internationale Politik, Kolonia

To wielkie dzieło, od czasów hrabiego Hoensbroecha najważniejsze w swoim rodzaju, trudno omówić w kilku pochwalnych zdaniach, zawiera bowiem zbyt wiele treści, a ponadto ogarnia bez mała dwa tysiące lat historii i zbyt jest krytyczne wobec potęg naszych czasów. Deschner przedstawia jednak tylko to, co na przykład już blisko dwieście lat funkcjonuje jako niezmienna postawa poznania naukowego w biblistyce krytycznej - od Reimarusa do Bultmanna. Autor z rzadką pracowitością przestudiował całe odnośne piśmiennictwo i już to było pracą na miarę Herkulesa.
Informationsdienst zur Zeitgeschichte, Stuttgart

Gdy mamy do czynienia z książką na tak ważki kulturowo temat, z prezentacją tak porywającą i klarowną, z tak fascynującym stylem w połączeniu zarówno ze spokojnym, pełnym skromności, eleganckim wykładem bez literackich popisów błyskotliwości dla samych popisów, jak też w połączeniu z pełną pasji nietolerancją i całkowitą szczerością, to możemy tylko powiedzieć, że jest to książka po prostu niezbędna dla każdego intelektualisty. Trzeba te słowa potraktować z całą powagą i odczytać bardzo dosłownie. Otrzymaliśmy pierwszą w naszych czasach wielką krytykę naprawdę istniejącego i prawdziwie przedstawionego chrześcijaństwa.
Dr Kurt Port, Die Pforte

ZAPRASZAM DO PASJONUJĄCEJ LEKTÓRY!!! A PRAWDA WAS WYZWOLI!!!
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Adramelech » śr maja 01, 2013 1:10 pm

Chciałbym przestrzec każdego, komu na sercu leży godność oraz dobro naszej Ojczyzny, a i Człowieka w ogólności.
Poniżej link do właściwego artykułu.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czy-tak ... -maly.html
Zobaczycie tam obraz hańby i degrengolady moralnej, do której doprowadzić chcą środowiska, którym sprzyja każdy, kto sieje kąkol w postaci oszczerczych publikacji polecanych w pierwszym poście tego wątku. Atakowanie instytucji religijnych oraz powszechnie do tej pory szanowanych autorytetów przez osoby i środowiska z różnych przyczyn wyzute z poczucia przyzwoitości i moralności niesie ze sobą bowiem ogromne zagrożenie. Myślę, że domyślają się Państwo, o jakich kręgach (piekielnych) tu piszę. Niech każdy przeczyta artykuł i rozważy w sercu swoim, czy zaakceptuje taką rzeczywistość.
Jeśli nie, czas działać już dziś. Slava!
Obrazek

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Transformator2012 » śr maja 01, 2013 5:16 pm

Kler i wahadło religii już ponad 2000 lat manipuluje ludzkimi umysłami i wmawia że ma monopol na prawdę.

To tacy jak Adramelech starają się zabrać WOLNOŚĆ czytelnikowi w decydowaniu czy to co czytają jest dla nich odpowiednie czy nie.

Na szczęście Indeks Ksiąg Zakazanych - który rzymsko-katolicki kościół wprowadził i krwawo egzekwował już dawno stanowi wstydliwą historię tej zbrodniczej organizacji.

Czytelnik jest mądry i sam zdecyduje czy chce czy nie chce przeczytać te pozycje.

Ja je z serca polecam! - czytelniku wstań z kolan i uwolnij się z kolejnego ograniczenia które wahadło religii narzuca na Ciebie!

Tak jak uczy Transerfing Rzeczywistości - najwyższy czas obudzić się we śnie i świadomie iść w swoją przyszłość!!!

P.S.

Wkrótce inne również ciekawe pozycje tego autora! :)

P.S.2

To co wkleił Adramelech to jest typowa psycho-manipulacja jaką okupańczy kler watykański stosuje względem ludzi w celu odwrócenia ich uwagi od poznania PRAWDY! A o tym pamiętajcie bo to PRAWDA WAS WYZWOLI!!!
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Adramelech » śr maja 01, 2013 6:41 pm

Tak, Transformator ma rację.

W ewangelii Jana VIII czytamy to właśnie:
31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: "Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".

Transformator, odwalasz tu kawał dobrej roboty. Dziękuję w imieniu własnym oraz czytelnika!

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Transformator2012 » śr maja 01, 2013 6:56 pm

Wahadła nauki i religii, pretendujące do miana ostatecznej instancji prawdy, uzyskały swoją przewagę nie tyle dzięki poprawnej interpretacji prawdy, co raczej przez prześladowanie wszystkich wolnomyślicieli. Ciągła wrogość istnieje nie tylko między wahadłami nauki i religii w ogóle, lecz również pomiędzy poszczególnymi odgałęzieniami wewnątrz tych wahadeł. Bitwa nie ustaje. Lecz to nie bitwa o prawdę, a o popleczników.
Transerfing Rzeczywistości - Tom III.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Adramelech » śr maja 01, 2013 9:05 pm

Transformator, przecież Zeland sam pisze, to TR to droga dla nielicznych, którzy będą chcieli się obudzić, i jego zdaniem nigdy nie dojdzie do masowego "nawrócenia" na TR, m.inn. z powodu istnienia wahadeł.Po wtóre, większość ludzi śpi raczej mocno i smacznie, i mają kolorowe sny, których nie będą chcieli się wyzbyć...
Ja nawet i ufam, że tacy jak Ty, przebudzeni (bo za takiego się masz), nie potrzebują "przewodników" typu: duchowieństwo, guru itp. Nawet jak pobłądzisz po drodze, dziury w niebie nie będzie, bo kierujesz się Ideałami wysokich lotów... Lecz większość populacji to, obawiam się (i przepraszam, jeśli zabrzmi to niezręcznie)-tzw. plebs, który dla własnego dobra musi czuć nad sobą bicz Boży, by nie popaść w skrajną rozwiązłość, i się nie unicestwić. I oni naprawdę potrzebują autorytetów i przewodników. Sami nidgy nie będą mieli sposobności ani siły, by zabiegać o Oświecenie, bo zbyt pochłonięci są troskami materialnymi: jak utrzymać rodzinę, opłacić czynsz, utrzymać pracę... Oni nawet nie mają czasu na lekturę - tak są zabiegani, zaszczuci przez System.
Spóbuj ich zrozumieć. Choć może zbyt wiele oczekuję, zważywszy Twój młody wiek...

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Transformator2012 » śr maja 01, 2013 9:27 pm

Adramelech twoja hipokryzja jest wręcz powalająca...

A tak wogóle to marny z Ciebie "detektyw" - oceniasz, pouczasz i same błędne wnioski wyciągasz, ale tak to jest gdy "wahadło szaleje" i wszelkimi sposobami walczy o popleczników.

Nie ze mną takie numery! Bawimy się dalej? 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Adramelech » czw maja 02, 2013 4:49 am

Transformator, jak napisała @zamek: "wzbudzasz energię i mącisz", i dziwisz się, że "wahadło szaleje"?
To od Ciebie zależy, czy "zabawa" będzie trwać dalej... :P

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Transformator2012 » czw maja 02, 2013 7:46 am

Jak na razie 76 pobrań pozycji które tu wstawiłem jest dla mnie znakiem, że ludzie potrzebują poznać inny punkt widzenia i uświadomić sobie jaki naprawdę jest kościół katolicki!

I znowu wykazałeś się Adramelech niezrozumieniem tego co czytasz!

Zamek pisała o ateistach a ja takowym nie jestem.

Ja tak jak głosi to Transerfing Rzeczywistości [przypominam iż jest to Formum właśnie Transerfingowi poświęcone] proponuję wszystkim aby nawiązali żywy i świadomy kontakt z Bogiem bez udziału pośredników jakim jest religia a prezycyjniej: destrukcyjne wahadło religii nigdy takiego kontaktu nie zapewni.

To nie jest mój wymysł tylko oparcie się na Transerfingu Rzeczywistości (pierwszy post w tym temacie jest tego najlepszym przykładem: viewtopic.php?f=4&t=45084 ) i nic innego nie robię jak utwierdzanie czytelnika że Transerfing ma racje w swoich tezach.

Za to Ty Adramelech w dość bezczelny sposób określiłeś czytelników tego forum jako: tzw. plebs, który dla własnego dobra musi czuć nad sobą bicz Boży, by nie popaść w skrajną rozwiązłość, i się nie unicestwić. To świadczy jakim ograniczonym człowiekiem jesteś. Ja doskonale wiem, że na stan dzisiejszy jeszcze mało ludzi poznało Transerfing Rzeczywistości, ale widać że Tobie pomyliły się miejsca: to Forum z jakimś Ogólnym Forum gdzie pisze się o wszystkim i o niczym. Dlatego przypominam Ci Adramelech - jesteśmy na Froum poświęconym Transerfingowi Rzeczywistości i nie rób z czytelników/dyskutantów idiotów bo wchodzą tu ludzie, którzy znają już zasady Transerfingu lub zaczynają się z nim zapoznawać i sami doskonale wiedzą kto w tej "dyskusji" ma rację! :-P
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: KARLHEINZ DESCHNER - "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HIST

Post autor: Adramelech » czw maja 02, 2013 8:07 am

Transformator2012 pisze:Zamek pisała o ateistach a ja takowym nie jestem.
A, to przepraszam.
Transformator2012 pisze:określiłeś czytelników tego forum jako: tzw. plebs, który dla własnego dobra musi czuć nad sobą bicz Boży, by nie popaść w skrajną rozwiązłość, i się nie unicestwić.
Ja pisałem o ludziach żyjących "w świecie", zabieganych o byt materialny, a nie o forumowiczach, którzy, przeciwnie: starają się dotrzeć do sedna żYcia.
W tym miejscu to TY nie doczytałeś i dopuściłeś się "drobnej" manipulacji :???:
I cały czas nie rozumiesz, że ja nie jestem przedstawicielem Kościoła. Po prostu próbuję wnieść trochę równowagi w antyklerykalny (a miejscami ateizujący) ton niektórych wypowiedzi.
I wierz mi, nie uważam się ani tu, ani nigdzie indziej, za najmądrzejszego. Przeciwnie: dużo się uczę o TR z Twoich wypowiedzi (do których Cię czasem celowo prowokuję) i chętnie je czytam.


ODPOWIEDZ