Vitaliy Gibert i jego książka po polsku

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 224
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Vitaliy Gibert i jego książka po polsku

Post autor: Lex » ndz maja 05, 2013 3:01 am

Prometeusz pisze:W innych krajach były prowadzone poważne konkursy na jasnowidzenie i jeszcze nikt tego nie udowodnił, a osoby podające się za jasnowidzów nawet nie przyjęły wyzwania, a kasa do wygrania była niezła.
Weź pod uwagę, że osoby, które te "konkursy" organizują, mogą same być tak silnymi energetycznie osobami, że innych ludzi mających jakieś zdolności w dziedzinie np. jasnowidzenia blokują. Jeśli tak jest faktycznie to przy tych konkretnych osobach nikt nigdy może nie udowodnić swoich zdolności ;) ale to jeszcze nie oznacza, że takie zdolności nie istnieją.

Trochę offtopic, ale chciałem to wyjaśnić.

Natomiast ja książkę wymienioną w temacie chętnie bym przeczytał :)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Vitaliy Gibert i jego książka po polsku

Post autor: Prometeusz » pn maja 06, 2013 1:20 pm

Każdy dobry "mentalista" potrafi Ci wmówić, że czyta w twoich myślach i zna twoją przeszłość. Lecz to nie jest żadna paranormalna zdolność tylko bardzo dobrze wytrenowana psychologia.
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2014 3:06 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 224
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Vitaliy Gibert i jego książka po polsku

Post autor: Lex » pn maja 06, 2013 7:24 pm

Prometeusz pisze:Twoja teoria jest równie fantastyczna jak samo jasnowidzenie.
To nie jest moja teoria, tylko zasłyszana ;) Aczkolwiek uważam, że ma sens, bo wszystko jest przecież przepływem energii.
Prometeusz pisze:Ja nie wykluczam istnienia czegoś takiego jak jasnowidzenie, sam miałem raz proroczy sen. Natomiast uważam, że nie ma i nie było jeszcze osoby która by to miała opanowane w formie umiejętności i potrafiła z tego świadomie korzystać.
Noo ok, może tak na pstryknięcie palca to się nie da. Można jedynie próbować wywołać w sobie jakieś wizje w danym momencie.
Prometeusz pisze:Twierdzenie, że jest się jasnowidzem może być bardzo sprytnym oszustwem. Każdy dobry "mentalista" potrafi Ci wmówić, że czyta w twoich myślach i zna twoją przeszłość. Lecz to nie jest żadna paranormalna zdolność tylko bardzo dobrze wytrenowana psychologia.
To inna sprawa, ale z tym się zgadzam.
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)


ODPOWIEDZ