śpiący portal

Moderator: admin

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » sob sie 17, 2013 9:51 pm

Czy jest możliwe życie bez snu? Taka ciągła uważność wymaga dużej energii.

Przykład z chorobami jest genialny. Akurat interesuję się chorobami i leczeniem. Wydaje mi się, że jak już ktoś został złapany przez wahadło farmaceutyczno-lekarskie to zapada w śpiączkę, z której trudno się obudzić. Takich ludzi dopada rezygnacja i zobojętnienie na wszystko. Tylko ciągłe wizyty w szpitalach są ich sensem życia. Poznałam w tym tygodniu 2 takie osoby i jest mi smutno :sad:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: śpiący portal

Post autor: mariuszstr » sob sie 17, 2013 10:08 pm

zamek pisze: Przykład z chorobami jest genialny. Akurat interesuję się chorobami i leczeniem. Wydaje mi się, że jak już ktoś został złapany przez wahadło farmaceutyczno-lekarskie to zapada w śpiączkę, z której trudno się obudzić. Takich ludzi dopada rezygnacja i zobojętnienie na wszystko. Tylko ciągłe wizyty w szpitalach są ich sensem życia. Poznałam w tym tygodniu 2 takie osoby i jest mi smutno :sad:
Ja jestem przykładem takiej osoby, a jednak jestem tutaj z Wami. Więc.... nie ma rzeczy niemożliwych, może trudno obudzić się z tej "śpiączki", ale da się! :-)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » sob sie 17, 2013 10:27 pm

Chyba coś jest w tych lekach. Te osoby były podobno inne. Tak mi powiedziała rodzina. Są bardzo młode ok 30, a w tym wieku się przecież nie umiera. :sad:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: śpiący portal

Post autor: mariuszstr » sob sie 17, 2013 10:32 pm

zamek pisze:Chyba coś jest w tych lekach. Te osoby były podobno inne. Tak mi powiedziała rodzina. Są bardzo młode ok 30, a w tym wieku się przecież nie umiera. :sad:
Z tymi lekami jest coś na rzeczy, gdy po przeszczepie nerki parę miesięcy temu zacząłem brać silne leki przeciwodrzutowe i sterydy, moja świadomość drastycznie spadła. Ale zgodnie z zasadą koordynacji zamiaru potraktowałem ten zanik świadomości jako korzystne zdarzenie i rzeczywiście - zainspirowało mnie to do poważniejszego wcielania w życie Transerfingu zamiast szukania coraz to nowych nurtów ezoterycznych i działania "po łebkach". I dzięki temu świadomość wraca już do poprzedniego stanu :-)

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: śpiący portal

Post autor: najna » ndz sie 18, 2013 8:46 am

zamek pisze:Czy jest możliwe życie bez snu? Taka ciągła uważność wymaga dużej energii.
Wydaje mi się, że w którymś tomie Zeland pisał, że nie chodzi o to aby być cały czas przebudzonym. W głowie wibruje nam tyle przeróżnych myśli, że gdybyśmy chcieli kontrolować wszystkie to byśmy oszaleli. Chodzi o to, byśmy byli wybudzeni ilekroć tego chcemy. Np, randka, rozmowa z szefem, zapowiadająca się kłótnia itp. budzimy się i myślimy jak transerferzy :) nie ma nic złego w tym, że jadąc komunikacją miejską zamyślimy się o niebieskich migdałach ze słuchawkami w uszach :)

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: śpiący portal

Post autor: Transformator2012 » ndz sie 18, 2013 9:09 am

najna pisze:Wydaje mi się, że w którymś tomie Zeland pisał, że nie chodzi o to aby być cały czas przebudzonym. W głowie wibruje nam tyle przeróżnych myśli, że gdybyśmy chcieli kontrolować wszystkie to byśmy oszaleli. Chodzi o to, byśmy byli wybudzeni ilekroć tego chcemy. Np, randka, rozmowa z szefem, zapowiadająca się kłótnia itp. budzimy się i myślimy jak transerferzy :) nie ma nic złego w tym, że jadąc komunikacją miejską zamyślimy się o niebieskich migdałach ze słuchawkami w uszach :)
Nie do końca... w Transerfingu Rzeczywistości mamy:

Trzeba się przebudzić. Zarówno we śnie, jak i na jawie człowiek działa w większości nieświadomie, automatycznie. Jego umysł jest zniewolony przez zdarzenia, a uwaga w całości pochłonięta odbiciem. Śniący nie oddziela siebie od otaczającej go rzeczywistości i dlatego, zamiast celowo zmieniać obraz swoich myśli, próbuje pochwycić i zmienić odbicie. Człowiek podobny jest do kotka, który nie rozumie, że w odbiciu widzi siebie samego. Kiedy tylko uwaga zostaje pochwycona przez zwierciadło, zaczyna się nieświadome śnienie - człowiek dostaje się we władzę iluzji, jakby odbicie stanowiło rzeczywistość istniejącą samodzielnie, niezależnie od myślokształtu. Śniącemu wydaje się, że obraz nie istnieje. W ten sposób - w sensie dosłownym - dostaje się on do lustra. Aby uwolnić się od iluzji i zacząć kierować swoimi marzeniami sennymi na jawie, musi wydostać się ze zwierciadła przekierować uwagę z odbicia na obraz myśli.

Oddziela się uwaga: oto ja, a oto odbicie w zwierciadle - rzeczywistość. Samego zwierciadła nie widać, lecz to nieważne. Najważniejsze to zrozumieć, że rzeczywistość jest wprost zależna od obrazu, który znajduje się w mojej głowie. Jeśli udało mi się to sobie uświadomić, to budzę się we śnie na jawie i zaczynam kształtować swoją rzeczywistość, kierując biegiem swoich myśli. Twoja uwaga - oto co jest wolne.


Dlatego Nadzorca musi czuwać 24h/dobę! :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » pn sie 19, 2013 7:22 pm

Podziwiam Was :)
Ja mam wrażenie, że cały czas śpię. Czasem gdy wahadła mnie zaczepiają to budzę się albo pozwalam się bujać. Jeszcze nie wiem, czy nie lepiej dać sobą sterować czy podążać własną droga. Może ta inna droga jest lepsza dla mnie :?:
Gdy przeczytam wszystko i sprawdzę jak to działa, to może okazać się, że TR jest mi niepotrzebny. Wybiorę co innego. I zostawię to miejsce :no:
Czuję się jakbym płynęła w ławicy, ale blisko brzegu, żeby w razie czego wyskoczyć :crazy: Tylko czy jest możliwe spanie nadal mając tę wiedzę. :)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 224
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: śpiący portal

Post autor: Lex » wt sie 20, 2013 2:19 pm

zamek pisze: Gdy przeczytam wszystko i sprawdzę jak to działa, to może okazać się, że TR jest mi niepotrzebny. Wybiorę co innego. I zostawię to miejsce :no:
Nawet jeśli się tak okaże, nie musisz przecież zostawiać tego miejsca :)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » pt wrz 20, 2013 8:56 pm

Zajrzałam na forum rosyjskie, a tam 17410 zarejestrowanych użytkowników. A u nas tylko 290. Tam średnio online jest ok. 10-30 użytkowników. Nie ma porównania. Książki są od 4 lat na rynku, a zainteresowanie nikłe. Czy ludzie śpią i nic do nich nie dociera :?: Ludzie niczego nie chcą dla siebie, albo nie wierzą, że jest to możliwe. Dziwne, bo przecież większość Polaków wierzy, że jesteśmy "narodem wybranym" i chcą wybrać Jezusa królem.

Forum jest merytoryczne. Lubię jak Transformator2012 podrzuci jakieś idealnie pasujące do sytuacji fragmenty książek.

No i nie ma tu trolli :gamer:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: śpiący portal

Post autor: mariuszstr » pt wrz 20, 2013 9:42 pm

zamek pisze: No i nie ma tu trolli :gamer:
No to mamy poważną lukę, musi pojawić się ktoś, gotowy zagrać tą rolę w teatrze życia (a konkretniej w teatrze tego forum :P ):D

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: śpiący portal

Post autor: Prometeusz » pt wrz 20, 2013 10:02 pm

@Zamek - byliśmy (i jesteśmy) "dobrze" wytresowani. Jest tak jak mówi o tym Zeland w wywiadzie:
Dla systemu korzystne jest co następuje:

Musi on dojść do punktu trwałej równowagi, sprowadzić się do optymalnej konstrukcji, w której ludzie, jak cyborgi będą podtrzymywać jego istnienie. Co jest do tego potrzebne? Komórki matrycy muszą być wypełnione przez posłuszne elementy. Elementy te powinny być przede wszystkim nie całkiem zdrowe, by nie dysponowały swobodną energią. Po drugie, muszą być lekko oszołomione aby nie rozumiały gdzie się znajdują. Energii i świadomej woli powinno wystarczyć tylko do sprawnego wykonywania funkcjonalnych obowiązków – ni mniej, ni więcej. Czy zastanawiałeś się dlaczego po pracy wielu ludziom nic się nie chce, oprócz usadowienia się na kanapie przed telewizorem? Tego rodzaju zmęczenie jest zwykłą sprawą i do tego się przyzwyczailiśmy. Ale czy to normalne? Otóż nie. Coś może być zwyczajne, ale to nie znaczy, że jest normalne. Czy przyszło Ci do głowy pytanie dlaczego życie współczesnego człowieka przebiega w granicach pomiędzy 20 i 40 rokiem życia? Jako młody specjalista nie jesteś nikomu potrzebny, ponieważ nie masz doświadczenia, a po czterdziestce nie jesteś nikomu potrzebny, gdyż wszystko co się dało, już z Ciebie wyciśnięto. Z tego powodu po czterdziestce jesteś mało interesujący nawet dla płci przeciwnej. I znów pytam, czy to normalne? Owszem, jest to powszechne, ale przecież coś tu jest nie tak. Nie powinno tak być!
Dlatego ludzie nie rzucają się na wolność i niezależność. Tak są zaprogramowani.

Zeland dodaje jeszcze
Dla każdego Pinokia, to co piszę jest wybitnie niewygodne i obrusza się on kiedy próbuję odebrać mu „smaczną kiełbasę”. Jest to jednak niesprawiedliwe posądzenie. Nikt nikomu nie odbiera kiełbasy, a nawet nikt nikogo do niczego nie zachęca. Nie mam potrzeby, by komukolwiek cokolwiek udowadniać ani bronić swego punktu widzenia. Uwierz mi, że mam wiele ciekawszych zajęć. Ani nie mogę, ani nie próbuję zmienić świata. Wszystko co mogę zrobić i na co mam siły, to podzielić się informacją z tymi, którzy gotowi są jej wysłuchać. Czytelnicy sami muszą zdecydować czego potrzebują. Jeśli nie potrzebują tego o czym piszę, to przynajmniej niech przyjmą to do wiadomości. Przekonania zmieniają się z czasem. Przyjęcie informacji do wiadomości nie oznacza, że trzeba z nimi się zgodzić lub nie, spierać się lub nie spierać, odrzucać lub przyjmować.
Ostatnio zmieniony pn wrz 23, 2013 1:10 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: śpiący portal

Post autor: mariuszstr » sob wrz 21, 2013 4:33 am

Tak mnie zainspirował tytuł "śpiący portal". No właśnie... Większość (przynajmniej takie odnoszę wrażenie) z nas pisze, że póki co nie osiągnęła w Transerfingu spektakularnych sukcesów. Coś się uda, coś nie uda. Ale o swobodnym kreowaniu rzeczywistości pisze tylko Transformator. Dlatego tak się zastanawiam, czy rozmowa na tym forum ma sens? Bo wg. mnie poprawnie zastosowany Transerfing pozwala na SWOBODNE kreowanie rzeczywistości. Wniosek z tego prosty - wielu z nas nie potrafi poprawnie stosować tej techniki. W takim wypadku nasze dyskusje są jak rozmowa ślepych o kolorach. Jeden z niewidomych powie, że on chwilę widział kolory, a potem znów oczy przestały funkcjonować. Inny odpowie, że wie, w jaki sposób można odzyskać wzrok. Jego sposób jest pewny! Trzeci chwali się, że kilka razy dziennie odzyskuje wzrok. Tylko czy taka rozmowa ma sens? Czy to nie błądzenie po omacku? Taka mnie refleksja naszła...

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: śpiący portal

Post autor: Transformator2012 » sob wrz 21, 2013 10:30 am

No tak - na rosyjskim forum jest 17410 zarejestrowanych użytkowników a u nas 290 z czego ile osób tu wykazuje aktywność? Co prawda to porównanie pomiędzy rosyjskim a polskim forum jest nieco nie trafne bo należy jeszcze mieć na uwadze ilość mieszkańców - w Rosji żyje o ponad 100 milionów więcej osób niż w Polsce...

Natomiast refleksja @mariuszstr - jak kiedyś tu pisałem osoba uprawiająca Transerfing musi być konsekwentna. Nie można być transferem od skali poziomu wewnętrznego zadowolenia. Ja wiem że funkcjonujemy w świecie wahadeł i jedynym ich celem jest nie pozwolenie aby ktoś się od nich uniezależnił. Owszem zmiana świadomości kiedy przez tyle lat człowiek tkwił w ograniczającej go matrycy (fajnie nazwanej Matrix) nie jest łatwym zadaniem ale nie jest niemożliwe. W Transerfingu trzeba być upartym i konsekwentnym - tak długo aż ten cel osiągnę a im bardziej będę konsekwentny tym szybciej to osiągnę. Bo skoro żyjąc codziennym życiem człowiek odbija się tak od jednego wahadła do drugiego i jakoś od lat mu to "nie przeszkadza" to czy może przeszkadzać życie według zasad Transerfingu? Skoro przez tyle lat konsekwentnie się żyło nieświadomie to teraz pora na konsekwentne życie ale świadome. Niby to samo ale punkt odśrodkowy się tylko zmienia. Ja zawsze sobie powtarzałem - skoro istnieją ludzie, którzy potrafili się obudzić i świadomie kreować swoją rzeczywistość to i ja tak potrafię, bo niby czym się od nich różnię? - NICZYM oprócz poziomu Świadomości! Czyli skoro oni potrafili to i ja też to potrafię. Wiem jedno - nie można nikogo do niczego zmuszać - można szeptać... ale i tak decyzja należy do każdego - wszakże nikogo nie można na siłę uszczęśliwić... :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: śpiący portal

Post autor: Prometeusz » sob wrz 21, 2013 1:24 pm

:)
Ostatnio zmieniony ndz lut 23, 2014 12:41 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: śpiący portal

Post autor: Transformator2012 » sob wrz 21, 2013 9:15 pm

„Nie ma sensu budzić śpiącego, dopóki on sam nie pragnie się ocknąć. (...) Transerfing to nie bajka, by słodko marzyć, a zimny prysznic, by się obudzić. Śpij sobie spokojnie i nie czytaj szkodliwych dla snu książek”.

Transerfing rzeczywistości, tom VI, Sprawca rzeczywistości
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 224
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: śpiący portal

Post autor: Lex » ndz wrz 22, 2013 12:28 am

mariuszstr pisze: W takim wypadku nasze dyskusje są jak rozmowa ślepych o kolorach. Jeden z niewidomych powie, że on chwilę widział kolory, a potem znów oczy przestały funkcjonować. Inny odpowie, że wie, w jaki sposób można odzyskać wzrok. Jego sposób jest pewny! Trzeci chwali się, że kilka razy dziennie odzyskuje wzrok. Tylko czy taka rozmowa ma sens? Czy to nie błądzenie po omacku? Taka mnie refleksja naszła...
Ja uważam, że jak najbardziej ma sens. Bo w końcu przyjdzie czwarty, zbierze te wszystkie informacje do kupy i odzyska wzrok permanentnie :)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » pn wrz 23, 2013 9:15 pm

Jest jakiś powód, że akurat teraz zainteresowałam się TR. Widocznie mam się obudzić i już. Moje ego jeszcze się buntuje i pokazuje jakie życie może być piękne gdy śpię, wszystko za mnie zrobią a ja tylko mam oddawać swoją energię. 8-) I czytam te szkodliwe książki i widzę, że nieświadomie stosowałam te zasady.
Kombinuję żeby zjeść ciastko i mieć ciastko, a wiadomo, że się nie da. Pora na świadome życie. To trudne, ale możliwe.

To forum czasem zwalnia, ale ludzie nieustannie pracują nad sobą. I tak jest dobrze. :-D
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: śpiący portal

Post autor: Prometeusz » ndz lut 23, 2014 12:45 pm

Myślę, że takie rozmowy mają sens, jeśli będą wynikać z prawdziwych informacji, tudzież zweryfikowanych doświadczeń. Naczytanie się książek ezoterycznych o duszach, oświeceniach, telekinezach, jest nic nie warte, jeśli nie jest to nasza namacalna rzeczywistość, a jedynie wrzucone nam do głowy wyobrażenia.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » wt gru 30, 2014 10:50 pm

zamek pisze:Zajrzałam na forum rosyjskie, a tam 17410 zarejestrowanych użytkowników. A u nas tylko 290.
Tamto forum nie działa. :oops: Albo jest jakaś blokada.
W ciągu 15 miesięcy przybyły tu 124 osoby. Niezauważalnie, a jednak czyta to forum coraz więcej osób. :)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: śpiący portal

Post autor: zamek » pt maja 01, 2015 9:02 pm

Teraz mamy 440 użytkowników. :-D

A ja już jestem tu dokładnie 2 lata :rus: Jak ten czas leci :cool:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com


ODPOWIEDZ