Niezdecydowanie duszy

Zespół redakcyjny Transerfingu chętnie udzieli informacji na pytania dotyczące zagadnień związanych z Transerfingiem

Moderatorzy: admin, filip

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » śr sie 05, 2015 7:09 am

Skyelar pisze:Gandalf. Nie no, spoko.
Ale prawdziwy, czy przebieraniec z Comic Con?
Z tego co pamietam. Prawdziwy, ale nie magiczny :wink: Zamiast różdżki miał batutę. :coll1:
Skyelar pisze:Kilka dni temu rano przeczytałam śmieszną historyjkę o zabijaniu pająka. Kilka godzin później wracałam ze sklepu, a z kratki przy wejściu do bloku wypełzł jakiś wielki czarny sk*****l. Żaden tam poczciwy polski krzyżak, raczej podejrzewam, że nielegalny imigrant albo uciekinier z jakiejś podejrzanej hodowli. Innym razem szłam przez centrum handlowe i poczułam smród. Uznałam, że gdzieś musiało wywalić rurę kanalizacyjną. Innego wyjaśnienia na tą aromę nie było. Kilka godzin później prawie, podkreślam prawie, miałam ten problem w domu. Dziękuję bardzo za takie niespodzianki. W "tu i teraz", w stanie zero, spełnia mi się byle myśl naładowana emocjami, więc trzeba uważać 8-)
haha Podobają mi się takie historię B-) , jak będziesz miała więcej możesz mi jeszcze opowiedzieć. :smile: Z tego właśnie powodu nie medytuję zbyt intensywnie, bo nie chcę, aby mnie synchroniczności atakowały. Lubię sielankę - "idyllę" ;-)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Skyelar » czw sie 06, 2015 10:32 am

marcel pisze:Dla mnie jest to opowieść anegdotyczna, nieweryfikowalna, ale musiałby wypowiedzieć się autor tej opowieści.
Niemniej takie zjawiska jak ta o Gandalfie czy twoje pająki i smrody próbuje tłumaczyć Kirby Surpris w "efekcie synchroniczności".
Pierwszy podjął się tego Jung.
Interesuje mnie czy Gandalf przywędrował z alternatywnego wariantu o nazwie Śródziemie (takiego z hobbitami i ze wszystkim), czy jednak z SDCC lub podobnego eventu, ponieważ sobowtóry umiem przyciągać :dance: Kiedyś robiłam takie rzeczy dla poprawy humoru.
marcel pisze:Bycie w takich stanach jakie Ty opisujesz są jak wchodzenie w określony tunel rzeczywistości i w zależności jaki wybierzesz są do tego odpowiednie dekoracje, zdarzenia, sytuacje. Tych tuneli może być nieskończona liczba, pozornie o coraz wyższym "poziomie świadomości". Dajmy na to że wybierzemy sobie jakiś w którym czujemy się "sprawcami zdarzeń" - i to ma satysfakcjonować?

Zastanawiam się czym jest wyjście poza te wszystkie stany, idee, tunele rzeczywistości czy to też tylko "stan" do przerobienia jak jeden z wielu?
Czasem miewam takie wkurzające sny o konstrukcji rosyjskiej matrioszki. Budzę się w nich i jestem już święcie przekonana, że to już rzeczywistość, ale to tylko kolejny sen. Potem znowu się budzę, ale to znowu okazuje się tylko kolejny sen. I tak kilka razy.

Nie wiem Marcel. Spędziłam ładnych parę nocy w życiu rozważając, dla własnej rozrywki, czy jeżeli to życie to taka sen w kształcie takiej matrioszki, to co będzie po przebudzeniu. Jak poznam, że się obudziłam? Czy po przebudzeniu czeka mnie jakaś dodatkowa tożsamość, o której, jak to w snach bywa, nie pamiętam? Dodatkowe zmysły, za pomocą których będę w stanie stwierdzić prawdziwość nowej rzeczywistości? Czy może po przebudzeniu trafię do kolejnej rzeczywistości, która będzie działać jak lustro?

Jak znajdziesz odpowiedź, to daj znać. Ja jedynie wpadłam na kilka pokręconych pomysłów na dwie powieści sci-fi i jeden horror. Z szukaniem odpowiedzi dałam sobie spokój. Potrafię rozpoznać ścianę, gdy na nią natrafiam.
Prometeusz pisze:Podobają mi się takie historię B-) , jak będziesz miała więcej możesz mi jeszcze opowiedzieć. :smile: Z tego właśnie powodu nie medytuję zbyt intensywnie, bo nie chcę, aby mnie synchroniczności atakowały. Lubię sielankę - "idyllę" ;-)
Przyciągałam sobie ludzi z różnych seriali, które w danym momencie oglądałam. Zależnie od tego, którą postać akurat najbardziej lubiłam, taka się pojawiała. Tam, gdzie akurat byłam. Albo ktoś znajomy nagle opowiadał mi historyjkę o tym, jak to w supermarkecie zagadał, np. Leroy Jethro Gibbs, który nie wiedział, jaki ryż ma kupić i prosił o radę :grin:

Częściej miewam ataki synchroniczności związane z moimi celami, albo z tym, co ma się wydarzyć na danej linii. Takie drogowskazy. Wiele z nich jest czytelne tylko dla mnie. Osoba z zewnątrz nie dostrzegłaby powiązania. Ale polegam na nich, bo się sprawdzają. Do nich już przywykłam.

Dziwna sytuacja z czerwca. Marudziłam bardzo długo, że chcę drugiego kota. Jak mój obecny rozrabiał, to gadałam do niego (w żartach), że zobaczysz, pewnego dnia przyjdzie tu taki inny kot, który będzie milutki i kochany, a tobie wtedy będzie głupio. Przy czym podkreślam, to były żarty, bo mój obecny kot ma naprawdę trudny charakter i ciężko mi było przewidzieć, jak by zareagował na drugiego kota, ale podejrzewałam, że nie zachwytem. Więc nie podjęłam decyzji o żadnej adopcji, bo wziąć kota a potem go oddać, bo się nie dogadał z obecnym – skrajna nieodpowiedzialność. Pewnego dnia, jeden z domowników o pierwszej w nocy usłyszał miałczenie na klatce schodowej. Po otworzeniu drzwi kot wparował do mieszkania. Przyjazny, oswojony, od razu zaczął się łasić. Obszedł mieszkanie, obczaił, gdzie stoi kuweta, gdzie michy z żarciem i podbił serca domowników. Wszystkich, poza kotem, który nastroszył się na intruza, zprychał go kilka razy i zwiał za kanapę. Więc niestety nowy kot musiał wrócić na korytarz. Wystawiłam mu michę z karmą na noc i poduszkę do spania i stwierdziłam, że rano wpakuję gościa do transportera i obejdę wszystkie mieszkania w bloku w poszukiwaniu właściciela. Podejrzewałam, że komuś zwiał przez przypadek i tyle. Ale rano po kocie nie było śladu. Ani w bloku, ani w okolicy.

I sytuacja ciekawa, bo trochę na odwrót - to ja stałam się obiektem przyciągania (pewnie nieświadomego). Kilka miesięcy temu zaczęłam bez przerwy wpadać na gościa, któremu się spodobałam (bez wzajemności). W miejscach, w których sama do ostatniej chwili nie wiedziałam, że się znajdę. Ku jego radości.
90%.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » czw sie 06, 2015 2:34 pm

Jak powiedziałaś o tych wydarzeniach ze śmierdzeniem i pająkiem, to wiedziałem już, że u mnie też się to wydarzy, no i się wydarzyło. xD

Dzięki za historie.

Tylko kto to widział, żeby tak kota straszyć, okrucieństwo. :no: :D
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Skyelar » sob sie 08, 2015 9:07 am

Prometeusz pisze:Jak powiedziałaś o tych wydarzeniach ze śmierdzeniem i pająkiem, to wiedziałem już, że u mnie też się to wydarzy, no i się wydarzyło. xD
:eek: Ojej. Nie chciałam Cię zarazić.
Ciekawe, czy to też przejmiesz: wczoraj zepsuł mi się zegar. Taki tradycyjny, ze wskazówkami. Zaczął się spóźniać o dokładnie godzinę.
Prometeusz pisze:Tylko kto to widział, żeby tak kota straszyć, okrucieństwo. :no: :D
Kot sobie z mojego straszenia i tak nic nie robi. Po wizycie intruza przez kilka dni była trauma, a potem wrócił do starej roli Władcy Wszechświata.
90%.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: marcel » sob sie 08, 2015 1:04 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:15 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Cenote
Posty: 143
Rejestracja: śr gru 03, 2014 7:50 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Cenote » ndz sie 09, 2015 4:24 am

Skyelar pisze:W "tu i teraz", w stanie zero, spełnia mi się byle myśl naładowana emocjami, więc trzeba uważać 8-)
Kiedyś wspominałam o emocjach jako przyspieszaczu zdarzeń, choć niekoniecznie w bezstresowy sposób, co najprawdopodobniej wynika z rodzaju tych emocji i większej siły oddziaływania negatywnych, a raczej "wzburzonych" ;)

Ostatnio doszła nowa dla mnie obserwacja. Dwa cele i drugi zależny od pierwszego. W przypadku pierwszego pełna zgodność duszy i umysłu, co do drugiego tylko śpiew i radość duszy. Drugi wymiotło z hukiem, zapewne z powodu nadmiernego potencjału :D oraz niedokończonego procesu dla celu nr 1 :wink:
Jeżeli postanowisz postrzegać pozornie negatywną zmianę w scenariuszu jak pozytywną, to wszystko takim właśnie się okaże. …
Każde zdarzenie witasz jako pozytywne i tym samym zawsze trafiasz na korzystne odgałęzienie ...

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » ndz sie 09, 2015 2:04 pm

Emocje są wszystkim :)

Marcel Widzę spodobał Ci się mój nowy avatar. :D Czy te oczy mogą kłamać? :D 8-)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: marcel » ndz sie 09, 2015 2:39 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:14 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » ndz sie 09, 2015 7:49 pm

Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: marcel » ndz sie 09, 2015 8:10 pm

,
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:14 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » ndz sie 09, 2015 9:56 pm

Na sceptyków. :)

Wtedy nie trzeba się podlizywać. ktoś robi to za Kota Demona. :P
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: marcel » pn sie 10, 2015 6:13 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:13 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Dylla » pn sie 10, 2015 7:34 pm

marcel pisze:(...) klasyczne idyllowe odwrócenie "kota ogonem" :P
To nie jest odwracanie kota ogonem, tylko koordynacja zamiaru. :P

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: marcel » pn sie 10, 2015 7:58 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:12 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Dylla » pn sie 10, 2015 8:17 pm

marcel pisze:
Dylla wróciła , "Wszelki Duch..." :eek:


a to jak nazwiesz?
Nazwę to jednorazowym wybrykiem. :P

Duszy było duszno od tych upałów, to się uparła. Ale już spadam. :P

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » śr sie 26, 2015 11:56 am

Ja to bym nazwał "ciągnie wilka do lasu". ;)

Szkoda że tak rzadko. Brakuje tutaj tych frywolnych ripost. :gamer:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: marcel » czw sie 27, 2015 8:06 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:11 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Skyelar » śr wrz 02, 2015 2:25 pm

Hahahahahaha a ja się wczoraj dowiedziałam czego dusza się tak bardzo bała i co sprawiało, że w ostatniej chwili rezygnowała :eek:
O matko, ale DOBRZE, że zrezygnowałam z tego celu 8-)
90%.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Prometeusz » śr wrz 02, 2015 7:41 pm

To dobrze :) Następnym razem trafisz dobrze. ;)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Niezdecydowanie duszy

Post autor: Skyelar » śr wrz 02, 2015 9:14 pm

Na razie inwersja rzeczywistości, bo aż mi krew w żyłach zmroziło :lol:

Nie wiem, co to jest, ale mam w sobie coś takiego, co mnie chroni przed tarapatami. Kurde, to już któryś raz. Coś się wali, a potem się dowiaduję, że dzięki temu uniknęłam tsunami. Bynajmniej nie oznacza to, że za rogiem czeka coś lepszego, po prostu coś nie pozwala mi się władować w porządne kłopoty, nawet gdybym bardzo chciała, nawet gdy mam nastrój bardzo nietranserfingowy i nawet, gdy złamię wszelkie zasady gry. To znaczy nie narzekam, miło mi i w ogóle czad, ale... JAK? :D
90%.


ODPOWIEDZ