Energetyka

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

trevvor
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 30, 2013 2:29 pm
Energetyka

Post autor: trevvor » wt maja 17, 2016 1:06 pm

Kolejny raz czytam
"Nauki Don Carlosa. Przewodnik po świecie Carlosa Castanedy"
Victora Sancheza
Polecam wszystkim fanom - mnóstwo praktyki:)
Co innego mnie zastanowiło. Wg Sancheza największe straty energii
powoduje zbyt wysokie poczucie własnej ważności
Czy praktycy TS potwierdzają tę tezę?

Pit
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 13, 2015 11:27 pm
Re: Energetyka

Post autor: Pit » wt cze 07, 2016 11:49 am

trevvor pisze:Wg Sancheza największe straty energii
powoduje zbyt wysokie poczucie własnej ważności
Zależy od samej osobowości lub inaczej rzecz ujmując - transerfingowo - od przejętego przez siebie swojego credo.
Dla Ciebie, np. moje poczucie własnej ważności, będzie wygórowane, ale z kolei dla mnie samego może być ono ok. I w takim przypadku nic u mnie nieoczekiwanego sie nie dzieje.

Napisałeś 'zbyt wysokie poczucie własnej ważności', a to już samo w sobie odchylenie od stanu równowagi - tak więc w tym ujęciu zapewne angażuje 'zbyt' duże ilości energii.
trevvor pisze:Kolejny raz czytam
"Nauki Don Carlosa. Przewodnik po świecie Carlosa Castanedy"
Victora Sancheza
Polecam wszystkim fanom - mnóstwo praktyki:)
Co ciekawego wykorzystujesz w praktyce i jakie efekty?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Energetyka

Post autor: Prometeusz » śr cze 08, 2016 12:04 am

Za castandetę się nigdy nie brałem, więc w temacie jego nauk się nie wypowiem. W Psychologii temat ten został rozpracowany na części pierwsze. Fajnie jest to opisane w artykułach na portalu abczdrowie [ #poczucie własnej wartości, #samoocena ] :)

Utrzymywanie nierealnego obrazu własne osoby w głowie może być energochłonne, a w każdym razie jest niepraktyczne. Zamiast walczyć o status to można go zwyczajnie stwarzać. :cool:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Energetyka

Post autor: zamek » pn sie 01, 2016 8:37 pm

Prometeusz pisze:Za castandetę się nigdy nie brałem, więc w temacie jego nauk się nie wypowiem. W Psychologii temat ten został rozpracowany na części pierwsze. Fajnie jest to opisane w artykułach na portalu abczdrowie [ #poczucie własnej wartości, #samoocena ] :)

Utrzymywanie nierealnego obrazu własne osoby w głowie może być energochłonne, a w każdym razie jest niepraktyczne. Zamiast walczyć o status to można go zwyczajnie stwarzać. :cool:
Też się nie brałam. Nie ciągnęło mnie, więc ufam sobie. :)
Też jestem osobą do bólu praktyczną. Zostało mi to z Huny: skuteczność jest miarą prawdy. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Albert
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 21, 2016 5:08 pm
Re: Energetyka

Post autor: Albert » pt lis 25, 2016 8:21 am

To nie jest faktem, ważność to tylko jeden z wielu podobnych do niej pasożytów, trików umysłu.
Gdyby kolega autor miał pojęcie w pełni o czym pisze Castaneda, wiedziałby że energii nie można utracić,
ona może jedynie skostnieć i zostać wypchniętą na obrzeża świetlistej kuli z ośrodków witalnych. Wg nauk don Juana,
I wg faktów zresztą, najważniejsze jest rozprowadzanie tej energii i przywrócenie świetlistości. Największa ''utrata'' energii to brak jej rozprowadzania, a ważność i inne urojenia są niczym, są tak małe gdy się praktykuje, że nie stanowią problemu.


ODPOWIEDZ