Śmierć matki

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

bei
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 23, 2013 9:21 pm
Re: Śmierć matki

Post autor: bei » ndz lut 16, 2014 8:34 pm

Witam! Jak uważacie, co powinno robić się z rzeczami po zmarłej osobie? Czy trzymanie ich nie jest równoznaczne z trzymaniem się umarłego i nie pozwalaniem mu odejść? Np. z rzeczami po ukochanym, rodzicach?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Śmierć matki

Post autor: Prometeusz » ndz lut 16, 2014 9:07 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:33 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Sylvie10
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 1:50 pm
Re: Śmierć matki

Post autor: Sylvie10 » wt lut 18, 2014 9:53 pm

Nie lubię rzeczy które zalegają. Lecz inna osoba może mieć bardziej sentymentalny stosunek, lub eksperymentalny np. zakopać gdzieś w kufrze pod ziemią ;) .[/quote]

Mi się wydaje że jeśli ktoś odszedł z tego świata to minimalizm jest dobrym rozwiązaniem. Jednak człowiek na swoich rzeczach pozostawia jakąś energię a komu ona jest potrzebna jak człowieka już nie ma? Lepiej niech rzeczy zostaną oddane w posiadanie kogoś ze świata żywych, użyte zgodnie z przeznaczdeniem :-)
Rozumiem jeśli coś co stanowi pamiątkę, jest sentymentalną rzeczą ale umiar w tej kwestii również jest wskazany - nie należy robić z domu muzeum. Ja bym chciała aby po mojej śmierci moje rzeczy zostały rozdane, nawet sprzedane, w końcu należą do świata materialnego a mi tam na górze już nie będą potrzebne :-)


ODPOWIEDZ