system DEIR

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
system DEIR

Post autor: najna » śr wrz 25, 2013 8:08 pm

Przyznaję, że po książkę sięgnęłam, ponieważ ktoś na forum kiedyś napisał, że w pozycji tej jest szczegółowy opis potoków energetycznych, o których mówi Zeland. Czy ktoś z Was przebrnął przez kolejne etapy wtajemniczenia DEIR? Jakieś doświadczenia?
Ja muszę przyznać, że proponowane tam ćwiczenia skutecznie mnie zniechęciły do dalszej pracy, między innymi trenowanie na niczego nieświadomych ludziach np. atakując ich czakry.
Kiedyś czytałam (niestety nie mogę podać źródła, bo było to dość dawno) wypowiedź osoby, która odczuła na sobie działanie tego systemu. Podobno czuła, że jakaś energia ją blokuje, że coś jest nie tak, wiedziała, że robi to druga osoba, ale nic nie mogła na to poradzić.
Czy ktoś przebrnął przez ten system i potrafi powiedzieć coś więcej? :)

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: system DEIR

Post autor: mariuszstr » śr wrz 25, 2013 8:58 pm

najna pisze: Ja muszę przyznać, że proponowane tam ćwiczenia skutecznie mnie zniechęciły do dalszej pracy, między innymi trenowanie na niczego nieświadomych ludziach np. atakując ich czakry.
Nie słyszałem o tym, ale jakbym gdzieś przeczytał rady, mówiące o atakowaniu kogoś, nie chciałbym mieć z taką książką więcej do czynienia.. brrrr, aż ciarki przechodzą po plecach :(

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: system DEIR

Post autor: najna » czw wrz 26, 2013 2:51 pm

Ja dotrwałam do momentu ataku poprzez obronę, że np. jak ktoś się intensywnie na nas gapi lub rzuca na ans tzw. zły urok, to trzeba mu przyblokować czakrę korony czy coś takiego.
Niektórzy ludzie nazywają ten system czarną magią, choć z drugiej strony zawsze myślałam, że nie ma czegoś takiego jak biała i czarna magia. Jest jedna a różnią ją jedynie intencję, ale teraz jak to czytam, to nie wiem jakie dobre intencje mogą płynąc w atakowaniu czyjeś czakry własną energią.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: system DEIR

Post autor: Transformator2012 » czw wrz 26, 2013 2:56 pm

Transerfing wspomina o czarnej magii i ostrzega przed jej stosowaniem ponieważ zawsze jest ona związana z destrukcyjnymi wahadłami a osoba zajmująca się tym rodzajem magii zawsze robi to w konsekwencji na własną niekorzyść.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: system DEIR

Post autor: marcel » czw wrz 26, 2013 5:30 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2015 8:56 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: system DEIR

Post autor: Dylla » czw wrz 26, 2013 5:31 pm

Transformator2012 pisze:Transerfing wspomina o czarnej magii i ostrzega przed jej stosowaniem ponieważ zawsze jest ona związana z destrukcyjnymi wahadłami a osoba zajmująca się tym rodzajem magii zawsze robi to w konsekwencji na własną niekorzyść.
A czy wspomina, że wystarczy zastosować się do instrukcji z jakiejś książki, żeby wpłynąć na człowieka do tego stopnia, żeby ten odczuł to jako przykre uczucie czy wręcz dolegliwość? Jesteśmy aż tak bezbronni?

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: system DEIR

Post autor: Transformator2012 » czw wrz 26, 2013 6:21 pm

Dylla pisze:A czy wspomina, że wystarczy zastosować się do instrukcji z jakiejś książki, żeby wpłynąć na człowieka do tego stopnia, żeby ten odczuł to jako przykre uczucie czy wręcz dolegliwość? Jesteśmy aż tak bezbronni?
Mieszać się do cudzego życia można wyłącznie przy pomocy wahadła. Jeśli mag związany jest z określonym wahadłem (czarnym lub białym), to jego zamiar, ukierunkowany na człowieka, urzeczywistnia się w sposób pośredni. Wahadło występuje tu w charakterze pośrednika - otrzymuje zamiar jako program energetyczny, który wgrywa do czyjejś warstwy świata.

Wychodzi na to, że ktoś jest w stanie zniszczyć mi życie swoimi paskudnymi myślami?

Nie. Cudze slajdy nie mogą wywrzeć bezpośredniego wpływu na Twoje życie. Każdy może zarządzać rzeczywistością tylko w warstwie swojego świata, do cudzych warstw nikt nie ma dostępu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy mag oddziałuje na Ciebie za pośrednictwem wahadła - o tym już mówiliśmy. Inna sprawa, jak sam odnosisz się do cudzych slajdów. Jeśli bierzesz je do serca, to stają się one Twoimi myślokształtami, a potem się urzeczywistniają.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: system DEIR

Post autor: Dylla » czw wrz 26, 2013 6:35 pm

Transformator2012 pisze: Jeśli bierzesz je do serca, to stają się one Twoimi myślokształtami, a potem się urzeczywistniają.
Czyli jak po wizycie u wróżki. :wink:

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: system DEIR

Post autor: Transformator2012 » czw wrz 26, 2013 7:21 pm

Dylla pisze:Czyli jak po wizycie u wróżki. :wink:
Owszem, ale jest to działanie wahadeł z tym, że dotyczy bardziej śpiących.
Osoby stosujące Transerfing mają coś co im w tym bardzo pomaga - Nadzorcę i niech nikt nie zawaha się go użyć! :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: system DEIR

Post autor: najna » pt wrz 27, 2013 8:49 am

Wydaje mi się, że Transerfing uczy obchodzenia się z energią naokoło. Takie techniki jak system deir czy kwantowy dotyk i tak zadzaiałają, ponieważ to bezpośrednia praca z energią.
Załóżmy, że ktoś atakuje naszą czakrę, jak za pomocą nadzorcy mielibyśmy taki atak zatrzymać (pomijam fakt, że odpowiednio stosując transerfing nie znajdziemy się na linii życia, gdzie ktoś będzie nas atakował)?

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: system DEIR

Post autor: Transformator2012 » pt wrz 27, 2013 9:14 am

najna pisze:Załóżmy, że ktoś atakuje naszą czakrę, jak za pomocą nadzorcy mielibyśmy taki atak zatrzymać (pomijam fakt, że odpowiednio stosując transerfing nie znajdziemy się na linii życia, gdzie ktoś będzie nas atakował)?
Można by odnieść wrażenie że rozkoszujesz się we śnie...
A przecież wystarczy mieć ŚWIADOMOŚĆ (Nadzorcę) że to JA decyduję o tym co mnie w życiu spotyka. Skoro ktoś uzna że inna osoba jaką kolwiek metodą jest w stanie zaatakować jej czakrę to tak będzie. Ja sam decyduję co ma dostęp do mojej przestrzeni Świata a co tego dostępu nie ma - jest to moje święte prawo i należy z niego świadomie korzystać.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: system DEIR

Post autor: najna » pt wrz 27, 2013 10:52 am

A co z ludźmi, którzy kompletnie nie interesują się rozwojem duchowym? Nie dopuszczają do siebie myśli ataku czakry, bo nawet w nie nie wierzą? Tu nie ma mowy o dopuszczeniu, a taka osoba może się spotkać z adeptem deir.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: system DEIR

Post autor: Transformator2012 » pt wrz 27, 2013 11:08 am

najna pisze:A co z ludźmi, którzy kompletnie nie interesują się rozwojem duchowym? Nie dopuszczają do siebie myśli ataku czakry, bo nawet w nie nie wierzą? Tu nie ma mowy o dopuszczeniu, a taka osoba może się spotkać z adeptem deir.
Masz o tym w książkach o Transerfingu - jeśli ktoś "śpi" to jego życie zdarza się...
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: system DEIR

Post autor: Dylla » pt wrz 27, 2013 11:09 am

najna pisze:A co z ludźmi, którzy kompletnie nie interesują się rozwojem duchowym? Nie dopuszczają do siebie myśli ataku czakry, bo nawet w nie nie wierzą? Tu nie ma mowy o dopuszczeniu, a taka osoba może się spotkać z adeptem deir.
Miałam kiedyś kolegę, który twierdził, że jest to możliwe i on się tego nauczył, miał okazję parę razy na kimś wypróbować, więc działało. Tylko nie wiem, czy była to metoda deir. Ponieważ nie wierzę w ataki na czakrę, przekonałam go, żeby spróbował mnie zaatakować. Czułam się tak samo przed atakiem, w trakcie ataku i po ataku. Może na niewierzących nie działa?

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: system DEIR

Post autor: Transformator2012 » pt wrz 27, 2013 11:14 am

Trudno jest teraz stwierdzić jakie przekonania ma dany człowiek, na co jest podatny i jak reaguje na różne okoliczności. Tej kwestii nie da się rozstrzygnąć jednoznacznie. My mamy Świadomość i z niej korzystamy, ale jak to się dzieje w przypadku jakiejś innej osoby - trudno stwierdzić.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

wilk z lasu
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 16, 2013 12:01 pm
Re: system DEIR

Post autor: wilk z lasu » śr paź 16, 2013 1:09 pm

Cześć,

obserwuje to forum od 4 lat od kiedy właściwie tutaj jeszcze nie było forum, tylko sama strona główna z zapowiedzią pierwszego tomu, ale dopiero teraz ten temat wywabił mnie jak wilka z lasu :D

Kilka miesięcy wcześniej zanim trafiłem na transerfing zainteresowałem się, a potem byłem na zajęciach deir- aktualnie jestem po 4 stopniu. Jak dla mnie to są wzajemnie uzupełniające się systemy- transerfing jest bardziej teoretyczny, a deir bardziej techniczny. W najważniejszych sprawach są właściwie takie same: osiąganie jedności duszy i umysłu, realizacja celów zgodnych z duszą i umysłem, opis działania świata przez pryzmat wahadeł, tudzież egregorów.

Deir zawiera ponadto jedną ważną rzecz, która wspomniana jest w tomie 3 jako potrzebna do skutecznego uprawiania trsnserfingu- energię. Stopnie 1, 4, 5.2 to kolejne konfiguracje energetyczne podwyższające poziom dostępnej energii.. Transerfing skupia się bardziej na samych wizualizacjach i odpowiednich momentach ich wprowadzania do przestrzeni wariantów, a deir dodatkowo nasyca te wizualizacje energią, o czym można przeczytać choćby w drugiej książce w rozdziale "Programy na skuteczność własnych działań". Oczywiście jest też w deir mowa o wpływie na ludzi w pewnych określonych sytuacjach, ale zanim napiszę o tych jak widzę "strasznych rzeczach" coś więcej, rozwiążmy najpierw tą malutką sprawę:
najna pisze:Ja dotrwałam do momentu ataku poprzez obronę, że np. jak ktoś się intensywnie na nas gapi lub rzuca na ans tzw. zły urok, to trzeba mu przyblokować czakrę korony czy coś takiego.
Nie spotkałem się nigdzie z techniką "antygapienia się" zaprezentowaną przez Ciebie, a tym bardziej sformułowania w jej opisie "czy coś takiego" :grin: .. Możesz mi podać numer strony i tytuł książki, w której jest tak napisane, albo dokładniej zacytować opis tej techniki?

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: system DEIR

Post autor: najna » śr paź 16, 2013 7:09 pm

Witaj Wilku :)
Nie będę wertować jeszcze raz tego tekstu, więc podam przykład pierwszy z brzegu, który wyciągnęłam z pierwszego tomu :)

"3. Jeśli udało się wam zauważyć „złe oko" w trakcie rzucania go, macie dużo szczęścia. Możecie od razu sprawdzić swoje możliwości energetyczne, nie ruszając się nawet z miejsca. Na przykład zobaczyliście nagle w tłumie staruszkę, która patrzyła na was tak, jakby chciała wzrokiem wywiercić wam dziurę. Poczuliście poza tym, że pod działaniem jej wzroku wpadacie w stan dziwnego odrętwienia, a wasza aura kurczy się gwałtownie. Nie traćcie czasu, do dzieła! Najprostszym rozwiązaniem jest skierowanie do Adżny agresora potężnego potoku energii z waszej czakry Adżna. Spowoduje to tymczasową blokadę atakującego oddziaływania, co pozwoli wam wyjść z tej sytuacji z minimalnymi stratami. Tylko proszę, nie przesadzajcie. Nie przyciskajcie zbyt mocno nieszczęsnej babiny swoją energetyką. Zaczniecie bowiem odgrywać rolę agresora, „złego oka", przyzwyczajając się do czynienia ludziom krzywdy. Uprzedzam! Ciężko będzie transmutować taką karmę"

I co z tego, że autor prosi o nie przyciskanie babiny, jak dla To takim momencie świadomie wykorzystuję energię do ataku. Niby najlepszą obroną jest atak, ale to wciąż jest atak :)

wilk z lasu
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 16, 2013 12:01 pm
Re: system DEIR

Post autor: wilk z lasu » śr paź 16, 2013 8:50 pm

Cześć najna :)
Dzięki za cytat- mało interesuje mnie w sumie temat wpływu, dlatego widać umknęła mi ta technika..

Ale akurat ta technika, jak zresztą większość w deir, jest z życia wzięta. Z pewnością większość ludzi się z czymś takim spotkała. Sam tak robiłem od najmłodszych lat, gdy Ktoś się usilnie na mnie gapił, aż "czułem na sobie" czyjś wzrok i zaczęło mnie to wkurzać. Wtedy zaczynałem się też gapić na tą osobę i był spokój. Może nieświadomie przyblokowałem temu komuś adźnę, kto wie.. Czy to znaczy, że od najmłodszych lat czyniłem zło? :wink: Czy to znaczy, ze inni ludzie którzy tak nieświadomie robią, nie mając pojęcia o żadnych deirach czy energiach czynią zło? A może chodzi o to, ze gdy nieświadomie to robią to jest ok, a gdy świadomie to już nie ok?

Ogólnie techniki deir dotyczące wpływu na ludzi nie są wzięte z kosmosu- nie wiem jak z innymi :wink: To jest efekt obserwacji tego, co ludzie sobie robią nawzajem nie mając nawet o tym pojęcia.. I tutaj bardziej bym ubolewał i zadał pytanie: dlaczego ludzie sami sobie to robicie? Człowiek po deir ma przynajmniej wybór i świadomość jak to wszystko działa.

Generalnie świadomy wpływ to element kontrowersyjny dla wielu ludzi (ciekawe dlaczego nieświadomy nie jest kontrowersyjny). Zdania samych deirowców też na ten temat są podzielone- jedni stosują te techniki (mam tu na myśli 3 stopień deir) na co dzień, inni w ogóle.. Ja należę akurat do drugiej grupy. Nie spotkałem się z przymusem stosowania jakiejkolwiek techniki. Chcesz coś to robisz to, nie to nie robisz. Deir jest jak supermarket, z którego sobie wybieram co mi odpowiada. Wstęp na zajęcia deir mają osoby powyżej 18 roku życia- zatem można przyjąć, że każdy jest na tyle dojrzały, że wie co robi.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: system DEIR

Post autor: najna » śr paź 16, 2013 9:56 pm

wilk z lasu pisze:
Ale akurat ta technika, jak zresztą większość w deir, jest z życia wzięta. Z pewnością większość ludzi się z czymś takim spotkała. Sam tak robiłem od najmłodszych lat, gdy Ktoś się usilnie na mnie gapił, aż "czułem na sobie" czyjś wzrok i zaczęło mnie to wkurzać. Wtedy zaczynałem się też gapić na tą osobę i był spokój. Może nieświadomie przyblokowałem temu komuś adźnę, kto wie.. Czy to znaczy, że od najmłodszych lat czyniłem zło? :wink: Czy to znaczy, ze inni ludzie którzy tak nieświadomie robią, nie mając pojęcia o żadnych deirach czy energiach czynią zło? A może chodzi o to, ze gdy nieświadomie to robią to jest ok, a gdy świadomie to już nie ok?
Również tak robiłam będąc osobą nieświadomą. Czy jak sie tak na kogoś usilnie gapiłeś nie czułeś jakiegoś napięcia? Bo ja owszem. To była walka, walka na energie, choć normalnie jest nazywana bitwą na spojrzenia. Teraz wolę posłać takiej osobie szeroki, szczery uśmiech - przeważnie ludzie odsyłają i wtedy wymieniamy się pozytywną energią, lub ignorują. Coby nie zrobili nie odczuwam napięcia i walki, jest mi przyjemnie i humor mi się poprawia :)
I myślę, że wszystko czynione nieświadomie jest bardziej ok, niż to co się robi z premedytacją.
Ogólnie techniki deir dotyczące wpływu na ludzi nie są wzięte z kosmosu- nie wiem jak z innymi :wink: To jest efekt obserwacji tego, co ludzie sobie robią nawzajem nie mając nawet o tym pojęcia.. I tutaj bardziej bym ubolewał i zadał pytanie: dlaczego ludzie sami sobie to robicie? Człowiek po deir ma przynajmniej wybór i świadomość jak to wszystko działa.
Ludzie tak czynią bo są nieświadomi. Ja pracy z energią nie poznałam dzięki deir a poprzez inne techniki i obserwację. I człowiek bez deir, który uczy się inaczej też ma wybór, a ten możę być różny - walka na energię czy uśmiech? ;)
Generalnie świadomy wpływ to element kontrowersyjny dla wielu ludzi (ciekawe dlaczego nieświadomy nie jest kontrowersyjny). Zdania samych deirowców też na ten temat są podzielone- jedni stosują te techniki (mam tu na myśli 3 stopień deir) na co dzień, inni w ogóle.. Ja należę akurat do drugiej grupy. Nie spotkałem się z przymusem stosowania jakiejkolwiek techniki. Chcesz coś to robisz to, nie to nie robisz. Deir jest jak supermarket, z którego sobie wybieram co mi odpowiada. Wstęp na zajęcia deir mają osoby powyżej 18 roku życia- zatem można przyjąć, że każdy jest na tyle dojrzały, że wie co robi.
Jest tak kontrowersyjny, ponieważ jest duża różnica w tym, że bawiąc się z kolegą w przepychanki niechcący rozkwasisz mu nos, a tym jak podejdziesz i przyłożysz koledze z premedytacją. Dlaczego? Ponieważ to intencja jest ważna, przecież intencja kieruje energią :)
Ogólnie uważam, że deir jest ciekawą techniką i nie uważam, żeby wszyscy jej adepci byli mrocznymi szarlatanami atakującymi energetycznie ludzi. Po prostu mimo fajnych technik tam zawartych, coś się we mnie buntuje kiedy natrafiam na takie fragmenty, jak ten zacytowany powyżej, a nie lubię czytać niczego wybiórczo.

A co do dojrzałości ludzi świeżo po 18 roku życia, to głęboko bym się zastanawiała ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: system DEIR

Post autor: Prometeusz » śr paź 16, 2013 10:24 pm

System mówiący o tym by pastwić się nad staruszkami? To chyba nie dla mnie :crazy1: :idea:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ