Kurs Transerfingu

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: Prometeusz » sob mar 12, 2016 8:19 pm

Przejdzie takie uzasadnienie u kogokolwiek, czy olać temat?
Nie wiem, mogę się się zapytać jak już dostanę odpowiedź, albo w ogóle jak się pojawi admin. :)
Może to on, może nie
To on. ;) :P
nie mam danych, żeby to stwierdzić

Prawda. Postarał się o to - wykropkował. :yes:
Wstrzymam się od opinii. Ponadto, dla mnie nie ma to większego znaczenia.
No tak. :) W zasadzie nie ma potrzeby nic z tym robić. Dla większości to po prostu taka ciekawostka. Teraz po prostu jego sztuczki już nie będą działać, został zneutralizowany :fiminist: :-) . A jak zasili wahadełko forum to jeszcze lepiej. :P
Ale popcorn lubię! 8-)
Na zdrowie :)
Większość ludzi używa języka nieświadomie i w ogóle nie zdaje sobie sprawy, ile informacji o sobie zostawia w kilku prostych zdaniach.
Dokładnie. Czasem spotyka się osoby podobne, ale to po krótkiej rozmowie szybko wychodzi różnica.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: Skyelar » ndz mar 13, 2016 12:55 am

Prometeusz pisze:Nie wiem, mogę się się zapytać jak już dostanę odpowiedź, albo w ogóle jak się pojawi admin. :)
Zapytaj :) A nóż widelec...
To on. ;) :P
Okej :)
Prawda. Postarał się o to - wykropkował. :yes:
Kropki akurat zauważyłam :D

Skojarzyło mi się:
https://www.youtube.com/watch?v=wKqliPZBV6g
Dokładnie. Czasem spotyka się osoby podobne, ale to po krótkiej rozmowie szybko wychodzi różnica.
Podobieństwa są powszechne, bo ludzie przejmują od siebie język. Szczególnie, gdy dużo ze sobą rozmawiają. Albo gdy uznają kogoś za autorytet. Zawsze mnie to bawi :grin: Ale różnic jest równie dużo. Ciężko to podrobić, bo zawsze się o czymś zapomni. Np. ktoś sobie w Internecie zmieni płeć i uzgodni czasowniki, ale zapomni o imiesłowach. Pominie słowa, których wie, że nadużywa, ale nie zapanuje nad gramatyką, itd. Bardzo często nawet poczytni pisarze nie radzą sobie z różnicowaniem postaci w dialogach/narracji. A w treści to już chyba najlepiej w ogóle nie mieszać i wtedy może wtopi się w tłum. W innym wypadku tekst albo traci logikę, albo robi się nienaturalnie szczegółowy. Kiedyś rozgryzłam fabułę kryminału przez to, że autor przekombinował jeden dialog.
90%.

Awatar użytkownika
czesio
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07 pm
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: czesio » ndz mar 13, 2016 8:53 pm

Obrazek

A co na to Komisja Wenecka :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: Prometeusz » ndz mar 13, 2016 11:50 pm

Skyelar pisze: Ciężko to podrobić, bo zawsze się o czymś zapomni. Np. ktoś sobie w Internecie zmieni płeć i uzgodni czasowniki, ale zapomni o imiesłowach. Pominie słowa, których wie, że nadużywa, ale nie zapanuje nad gramatyką, itd. Bardzo często nawet poczytni pisarze nie radzą sobie z różnicowaniem postaci w dialogach/narracji. A w treści to już chyba najlepiej w ogóle nie mieszać i wtedy może wtopi się w tłum. W innym wypadku tekst albo traci logikę, albo robi się nienaturalnie szczegółowy. Kiedyś rozgryzłam fabułę kryminału przez to, że autor przekombinował jeden dialog.
Rzeczywiście się interesujesz filologią. ;) Zgłoszę się do ciebie jak będę pisać książkę. :D

Tak. Zawsze coś musi pójść nie tak, a przyjmowanie pewnej roli wzmacnia nie raz efekt, bo nie można być świadomie ciągle spójnym. W tym wypadku gościu nawet nie wie od czego zacząć z ukrywaniem się. Chowanie się za frazesami, wyuczonymi gdzieś po drodze to akurat element stały jego zachowania.

No dobra EOT, nie ma co karmić trolla.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: zamek » czw mar 17, 2016 10:09 pm

Skyelar pisze: Ja akurat chciałabym się dowiedzieć, czy pewna osoba, którą znam w rzeczywistości niewirtualnej, która zna TR, która popełnia bardzo charakterystyczne błędy językowe i która pewnego aspektu TR nigdy do końca nie załapała, zarejestrowała się tutaj i podała się za kogoś, kim nie jest. Wystarczyłoby mi IP, po nim najczęściej da się ustalić przynajmniej miasto i dostawcę usług, resztę sobie ogarnę :D

Przejdzie takie uzasadnienie u kogokolwiek, czy olać temat?
A nie prościej zapytać, skoro ją znasz?
Ludzie mogą podawać się za inne osoby, bo nie akceptują siebie takimi jacy są. W sieci można być kimkolwiek. Nowa tożsamość może być podniesieniem swego samopoczucia, swojej wartości. Nie ma sensu denerwować się na nie. 8-)

Prometeusz - ależ ty jesteś spostrzegawczy :)
No i masz rację, skoro wypędziłeś kolesia :gamer:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: Prometeusz » pt mar 18, 2016 11:45 am

W sieci można być kimkolwiek. Nowa tożsamość może być podniesieniem swego samopoczucia, swojej wartości.
Tak. Choć ja mu proponowałem zmianę wewnętrznego slajdu, by realnie podniósł swoją wartość i zdobył stałe źródło dobrego samopoczucia. Takie wyjście po za gry umysłowe w stronę osobistego mistrzostwa. Teraz jednak rozumiem, że niektóre osoby żyją pozorami i tak już jest i będzie. Ostrożniej podchodzę do tematu dzielenia się wiedzą i dobierania osób, które wspieram. :no:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: zamek » sob mar 19, 2016 9:29 pm

Prometeusz pisze:Tak. Choć ja mu proponowałem zmianę wewnętrznego slajdu, by realnie podniósł swoją wartość i zdobył stałe źródło dobrego samopoczucia.
A może on nie chce się dobrze czuć :wink:
Zeland pisał, żeby nie budzić ludzi, nie otwierać im oczu ... Ciężkie do spełnienia gdy ty widzisz więcej. Życie innych mogłoby nabrać rumieńców, ale oni tego nie chcą. Spanie jest bardzo wygodne. Długo się zastanawiałam czy warto nie spać. To indywidualny wybór. Każdy jest inny. :)

Potraktuj kolesia jako lustro i zastanów się na co ci zwraca uwagę. Co jest w tobie takiego co cię denerwuje, a koleś to pokazuje. Z każdej sytuacji trzeba wyciągać wnioski. Twoje też są OK.
Prometeusz pisze:Ostrożniej podchodzę do tematu dzielenia się wiedzą i dobierania osób, które wspieram.
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: Prometeusz » ndz mar 20, 2016 5:14 pm

Temat mam przepracowany. Bez obaw. ;) Makiawelizm, ktorego przykład podał Maco mogę traktować jako środek czy atrybut, ale nie jako cel. Moim celem jest komunikacja moich wartości i tego co uważam za cenne. Jeśli pajacyk jest regułą to moją odpowiedzią jest podniesiony końcik ust w ironicznym uśmiechu. 8-)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: Skyelar » ndz mar 20, 2016 8:41 pm

zamek pisze:A nie prościej zapytać, skoro ją znasz?
W tym wypadku przyznanie się do "winy" oznaczałoby automatycznie przyznanie się do innej winy, a to spowodowałoby, że po prostu poszłabym na policję. Nie mam ochoty wchodzić w szczegóły, ale cackam się na około, bo jestem miła. I leniwa. No dobra, prawdopodobnie bardziej leniwa niż miła 8-)
zamek pisze:Ludzie mogą podawać się za inne osoby, bo nie akceptują siebie takimi jacy są. W sieci można być kimkolwiek. Nowa tożsamość może być podniesieniem swego samopoczucia, swojej wartości. Nie ma sensu denerwować się na nie. 8-)
Nie ten przypadek ;)
Maco pisze:Nie powinno. Co do zasady tylko służby powinny móc taki numer uzyskać. Oczywiście Admin i Moderator mają takie dane ale nie powinni ich udostępniać "zwykłym" (wybacz) osobom :)
Czyżby do Internetów w końcu wkroczyła cywilizacja? :-o A tak na poważnie, z czystej ciekawości: są paragrafy, które nakazują chronić IP użytkowników? Pytam, bo doskonale jeszcze pamiętam czasy, kiedy numery IP wisiały pod każdym postem w sieci. Umknął mi moment, w którym poznikały i tym bardziej nie wnikałam w przyczynę :)
90%.

ija35
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 08, 2016 6:14 pm
Kontakt:
Re: Kurs Transerfingu

Post autor: ija35 » ndz maja 08, 2016 6:18 pm

A czy teraz można uczestniczyć w jakimś kursie? Nie orientuję się, jednak chętnie bym do jakiegoś dołączyła.
dużo informacji o czakrach: Czakry


ODPOWIEDZ