Kim jest Vitaliy Gibert?

Ponieważ to bardzo „Transerfingowa” książka, zdecydowaliśmy się na stworzenie jej działu na forum Transerfingu.

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: admin » pn kwie 01, 2013 2:48 pm

Na zaciemnionym parkingu stoi kilkanaście samochodów. Pomiędzy nie wprowadzony zostaje między innymi młody człowiek o jasnym, przenikliwym spojrzeniu. Ma wskazać, w bagażniku którego samochodu ukryty jest człowiek. Przechodzi obok kilku pojazdów, potem wskazuje na jeden z nich. Po chwili zostaje otwarty bagażnik wskazanego pojazdu. Pytany nie pomylił się – wskazał poprawnie samochód, o który chodziło.
Czy to scena z filmu gangsterskiego? A może informator policji wskazywał miejsce ukrycia narkotyków? Albo ktoś szukał miejsca ukrycia okupu? Nic z tych rzeczy. To scena z rosyjskiego widowiska „Bitwa ekstrasensów” – najbardziej niezwykłego, zagadkowego, a niektórzy twierdzą, że zachwycającego teleturnieju, jaki widziała rosyjska telewizja. W tym zadaniu oczywiście żaden z ekstrasensów nie wiedział, jaka jest poprawna odpowiedź – a przynajmniej tak twierdzą organizatorzy widowiska.
Cóż, czyżbyśmy z „Tańcem z gwiazdami”, Gwiazdami tańczącymi na lodzie” czy setką „śpiewających” programów byli z lekka zacofani? Wydaje się, że w tej dziedzinie chyba tak.
Opisywanym człowiekiem jest Vitaliy Gibert, jeden z najmłodszych, a jednocześnie najbardziej ostatnio znanych – w dużej mierze dzięki telewizji – rosyjskich ekstrasensów. To on zwyciężył w 11 sezonie wyżej wymienionego teleturnieju, przechodząc wcześniej pomyślnie przez wiele castingów. Jednocześnie, pośród wielu innych, z których wielu śmiało można określić mianem dziwaków, Gilbert wygląda właściwie jak normalny, niczym nie wyróżniający się chłopak.
Przedstawiany jest jako młody ezoteryk i mistyk, aktywnie zajmujący się uzdrawianiem. Mimo tworzenia wokół siebie odrobiny blichtru, ma opinię przyciągającego do siebie wyłącznie pozytywne emocje i ludzi, wśród których nie da się nie zauważyć sporej liczby przedstawicielek płci pięknej.
Vitaliy nie uważa się za czarodzieja, wiedźmina czy nadczłowieka. Według swoich słów jest jedynie „przewodnikiem wyjaśniającym połączenia pomiędzy dwoma różnymi, ale ściśle ze sobą związanymi światami, dwoma wymiarami”. Zaprzecza, jakoby mógł uzdrowić śmiertelnie chorego człowieka, tak samo jak nie może nikomu zapewnić rozwoju kariery czy bogactwa. Twierdzi, że zajmuje się jedynie sprawami na poziomie duchowym i nie zajmuje się problemami świata materialnego. Ale że łączą się one ze sobą, efekty mogą być różne...
Jednocześnie Gibert twierdzi, że z dowolnymi problemami człowiek może poradzić sobie sam, że jest Panem i Władcą swojego świata, własnej rzeczywistości, w której żyje. Jedyne, co robi, to podpowiadanie mu odpowiedniego kierunku i tego, jak dokładnie rozpocząć poruszanie się po ścieżce prowadzącej do własnego celu, bo, jak twierdzi, „właśnie ten start jest głównym problemem całej ludzkości i właśnie pomocą w jego rozpoczęciu się zajmuje”.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: Prometeusz » wt kwie 02, 2013 2:20 am

Po co rozbijać całą informację o tym człowieku na kilka tematów?
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2014 3:40 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Hartigrama
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 6:06 pm
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: Hartigrama » śr kwie 03, 2013 8:03 pm

Po co rozbijać całą informację o tym człowieku na kilka tematów? Przecież na normalnym forum to by było nazwane spamem.
Sorry, może trochę faktycznie zamotałem, ale fragmenty były z różnych tekstów i chciałem to rozdzielić. Niech już tak zostanie.

trevvor
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 30, 2013 2:29 pm
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: trevvor » czw maja 30, 2013 2:34 pm

Książka wg zapowiedzi miała być dostępna 15 maja. Na razie cisza a mamy 30 maj. Co się dzieje?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: Prometeusz » pn cze 03, 2013 9:55 am

nie przewidzieli opóźnień ;)
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2014 3:39 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: admin » pt cze 07, 2013 3:11 pm

Jest opóźnienie :)

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: mariuszstr » czw cze 20, 2013 7:09 pm

Kiedy można się spodziewać książki?

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: admin » czw cze 27, 2013 7:58 pm

Postaramy się wydać Giberta za 3–5 tygodni. Ponieważ książka zawiera sporo przypowieści, znajoma ilustratorka okrasiła je ilustracjami. Na nasze nieszczęście Gibert do tego stopni wkurzył się na pomysł dodania do jego książki ilustracji innych niż sam zaplanował, że zażądał podpisania dodatkowego aneksu do umowy, że NA PEWNO nie użyjemy tych ilustracji (mamy wysłać ostateczny skład książki do zatwierdzenia). Zdziwiłem się jego reakcją, która wydawała mi się nawet nieadekwatna. W książce będą rysunki, które były w wersji rosyjskiej i zostały przez niego zaakceptowane. Takie dziecinne w sumie, ale powiedział, że dokładnie takie mają być i kropka. Ciekaw jestem, czy ktoś zwróci uwagę na pewien szczegół z nimi związany, którego ja w ogóle nie zauważyłem.
Choroba wie, może coś tam przyczarował i stwierdził, że psujemy mu robotę :) W każdym razie autor nasz pan, więc innego wyjścia nie było, tylko zaakceptować jego warunki.
Sprawa się w związku z tą historią przedłużyła, ponieważ musieliśmy przerabiać cały już zrobiony skład książki (już jest przerobiony, trwają ostatnie poprawki). Ilustracje się natomiast całkiem nie zmarnują, ponieważ całe szczęście Gibert zezwolił na użycie ich do szeroko pojętych celów reklamowych. W praktyce będa umieszczone na stronie książki na Facebooku z fragmentami przypowieści, do których się odnoszą.

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: admin » czw cze 27, 2013 8:05 pm

Będziemy również wydawać bardzo ciekawą książkę Safi Nidaye dla "zaawansowanego czytelnika". To pozycja Safi Nidaye pod tytułem: Otwórz serce zamiast łamać sobie głowę. Czytałem fragmenty i bardzo mi się spodobała. Myślę że innym spodoba się również. Za jakiś czas wrzucę na forum jej fragmenty.

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: mariuszstr » czw cze 27, 2013 8:12 pm

Cieszę się, że wydajecie wciąż nowe, ciekawe książki :-) Odnośnie tego "Otwórz serce zamiast łamać sobie głowę" jest jakiś krótki filmik na youtube http://www.youtube.com/watch?v=Q2YCwho39AI

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Kim jest Vitaliy Gibert?

Post autor: admin » pn lut 05, 2018 9:36 pm

Tak, to filmik przetłumaczony przez tłumacza książki. Takich materiałów będzie więcej.


Ostatnio przesunięty w górę pn lut 05, 2018 9:36 pm przez: admin.


ODPOWIEDZ