QiGong

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
QiGong

Post autor: maww » sob mar 01, 2014 2:06 am

Witam

Po omacku trochę szukałem informacji na temat sztuki Qigong, widziałem na forum wypowiedzi na ten temat, więc postanowiłem utworzyć nowy zbiorczy temat. Może ktoś by się pokusił by udzielić informacje w jaki sposób zacząć? :)

Zapraszam do dzielenia sie przezyciami oraz materialami dotyczącymi Qigong :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: QiGong

Post autor: Prometeusz » śr mar 05, 2014 7:17 pm

:)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 12:30 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: QiGong

Post autor: Adramelech » śr mar 26, 2014 1:24 pm

maww pisze:Zapraszam do dzielenia sie przezyciami oraz materialami dotyczącymi Qigong :)
Na początek: nie czytaj zbyt dużo na ten temat, bo rzadko przeczytasz coś sensownego. A już od "przeżyć" innych w tej materii - stroń zdecydowanie, bo może to zahamować Twój rozwój w qigong. Bowiem Twoje przeżycia będą prawdopodobnie inne. Z książek się nie nauczysz. Nabierzesz tylko złych nawyków, które będzie trudno później wykorzenić.
Trzeba zainwestować w lekcje i kursa u dobrego(!) nauczyciela. Znajdziesz poprzez internet.
Prometeusz -jak zwykle- zaserwował parę "naukowych" słów w nowomowie, lecz nie mają one zasadniczo nic wspólnego z gigong.
No i pytanie: "co chcesz osiągnąć z pomocą qigong?" jest zasadnicze.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: QiGong

Post autor: maww » śr mar 26, 2014 2:03 pm

Oczyścić organizm oraz porozciągać ciało które ostatnio się troche "zasiedziało"

Wiem przeczytałem parę opinii i podziękowałem za dalszą lekturę, a co do nauczyciela to też wiem, iż najlepiej znaleźć takowego, aczkolwiek w mojej małej mieścinie nie ma jeszcze nikogo kto by to praktykował.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: QiGong

Post autor: Adramelech » śr mar 26, 2014 3:56 pm

To się jeździ na szkolenia wyjazdowe. Ja - nawet za granicę, więc nie masz wymówki.
Oczyścić - tak. Co do rozciągania, to chyba skuteczniejsza jest hatha-yoga, choć duża część form qigong też zawiera elementy (delikatnie) rozciągające.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: QiGong

Post autor: najna » śr mar 26, 2014 5:07 pm

maww pisze: aczkolwiek w mojej małej mieścinie
Może znajduje się ona w pobliżu większego miasta, gdzie można uczęszczać na zajęci qigong styl lecący żuraw :)

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: QiGong

Post autor: maww » śr mar 26, 2014 6:21 pm

Bardziej liczyłem na coś co mogę praktykować właśnie w zaciszu domowym, dopiero po przeczytaniu paru rzeczy zauważyłem że do wszystkiego potrzebny jest "mistrz".

Po za tym czemu nie piszecie w innych tematach/dzialach, na forum ostatnio pusto nic sie nie dzieje bez was :)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: QiGong

Post autor: zamek » wt mar 10, 2015 12:01 am

A ja ćwiczę sporadycznie 8 ruchów, które działają na wszystkie organy. Energia płynie inaczej - szybciej i bez zahamowań. Żadne tam style. Trochę jest na YT, jak ciągle szukasz. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com


ODPOWIEDZ