Ciekawe filmy

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Lex » śr sie 14, 2013 10:15 pm

Adramelech pisze:Max Kolonko wymiata prawdą!
No jeżeli tak to widzisz, to potwierdza się przypowieść, że prawda jest jak d*** - każdy ma własną.
Mowa nienawiści - oto czym dla mnie są takie filmiki :) Bardzo dobrze, że w Polsce nie ma jakiejś specjalnej nagonki na muzułmanów (jeszcze tego by nam brakowało) i tak już Polak nienawidzi wszystkiego i wszystkich ;)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Prometeusz » śr sie 14, 2013 11:02 pm

;)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 12:32 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: mariuszstr » czw sie 15, 2013 3:02 am

Mnie tam nie interesuje prawda pana Kolonko, która potwierdza się w warstwie jego świata :-) Ani nie przyjmuje do swojej warstwy świata tego jako prawdy, ani jako mowy nienawiści. Po prostu omijam to wahadło.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Prometeusz » czw sie 15, 2013 9:15 am

.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 2:45 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 3 razy.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Prometeusz » czw sie 15, 2013 9:15 am

.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Adramelech » czw sie 15, 2013 1:08 pm

Lex pisze:Mowa nienawiści - oto czym dla mnie są takie filmiki :) Bardzo dobrze, że w Polsce nie ma jakiejś specjalnej nagonki na muzułmanów (jeszcze tego by nam brakowało) i tak już Polak nienawidzi wszystkiego i wszystkich ;)
Jeżeli przyjąć, że państwowość (obecnie coraz bardziej ta "paneuropejska", ze względu na zapędy Brukseli) to też wahadło, to możemy uznać, że poruszamy się jeszcze w granicach teorii transerfingu, i że nie prowokuję.
Otóż jeśli człowiek (społeczeństwo) pozwoli na to, to stanie się to wahadło nie tylko "władcą marzeń sennych", lecz i panem życia i śmierci w tej naszej fizycznej rzeczywistości. I jeśli Wasza postawa zostanie zauważona jako zagrażająca strukturze wahadła i utworzonemu przez nią "porządkowi" ("new world order") mającemu zapewnić wahadłu "dożywotnią rentę", zostaniecie bardzo łatwo uznani za tzw. siewców "mowy nienawiści" lub "terrorystów" i bez konkretnych dowodów odizolowani czy poddani innym zabiegom, w zależności od szybko zmieniającego się "prawa". To już ma miejsce. Przykład mojego ulubionego muzyka Varga Vikernesa z Burzum.
Co do Polaków, to...jak narazie są "dziadami Europy", pośmiewiskiem i raczej sami są przedmiotem nienawiści, bo to przecież Polak zabiera Holendrowi czy Anglikowi pracę (bo jego własmy kraj został wyprzedany), to on jest winny obniżce stopy życiowej na Zachodzie. Mieszkam 6 lat poza RP i trochę widzę.
Całuję mimo wszystko brać transerfingową :kiss1:

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Transformator2012 » śr wrz 25, 2013 9:56 am

Zeitgeist, Idziemy Naprzód

cz.1 Natura Ludzka: http://youtu.be/dZY1UvJkA_M
cz.2 Patologia Społeczna: http://youtu.be/NahOr9VFab8
cz.3 Projekt Ziemia: http://youtu.be/uUSIgg4TsVE
cz.4 Powstanie: http://youtu.be/849GUL-s68E
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: marcel » śr paź 23, 2013 4:52 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2015 9:11 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

mariangah
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 08, 2013 5:27 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: mariangah » pt lis 08, 2013 6:20 pm


Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: najna » ndz lis 24, 2013 4:31 pm

To ja jeszcze polecam "Tysiąc słów" - przyjemny, lekki, z przesłaniem :) w sam raz na niedzielę.

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: purple_elephant » ndz lis 24, 2013 5:52 pm

A ja polecam "The Man from Earth" http://www.imdb.com/title/tt0756683/

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Prometeusz » śr lut 05, 2014 6:25 pm

Polecam film nowy film "Ona". Dziś obejrzałem. Nawet kilka synchroniczności miałem podczas oglądania ;) Ogólnie połączenie romantycznego dramatu z science-fiction. mniam :)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

domino
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 01, 2012 3:50 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: domino » pt lut 07, 2014 8:23 pm

A propos "Siły spokoju". W filmie mamy przesłanie, że chodzi o podróż a nie o cel podróży (wycieczka w góry). Jak to się ma do transerfingowego osiągania celów? Wydaje mi się, że transerfing to wyznaczanie i osiąganie celów, zdecydowanie by mieć i działać nastawione jednak na określony rezultat. Czy w świecie transerfingu można nie mieć celów i po prostu cieszyć się podróżą, bez względu na to, co się znajdzie na górze? Gdyby film przekładać na transerfing to bohater powinien zwizualizować siebie w trakcie dekoracji na olimpiadzie oraz proces dochodzenia do celu.
Jak w transerfingu mam być tu i teraz, skoro albo wizualizuję cel albo drogę do celu?

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Transformator2012 » pt lut 07, 2014 8:53 pm

domino pisze:Jak w transerfingu mam być tu i teraz, skoro albo wizualizuję cel albo drogę do celu?
Ale w Transerfingu też masz opcję, że oddajesz wszystko swemu światu bo on wie zawsze najlepiej co jest dla Ciebie najlepsze a nie starasz się osiągnąć konkretnych celów. Wszystko zależy co wybierzesz. :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

domino
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 01, 2012 3:50 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: domino » sob lut 08, 2014 7:57 am

właśnie o to mi chodziło, dzięki.
Właściwie to zaraz po napisaniu wczorajszego postu przyszła mi do głowy odpowiedź na moją wątpliwość. W filmie jest taka scena, kiedy Socrates poddaje w wątpliwość cel Dana (olimpiada) i pyta, czy rzeczywiście, strach, rywalizacja, kontrola są tym czego chce. Chłopak sie strasznie denerwuje i odpowiada, że kocha gimnastykę od zaraz, kocha to robić. Socrates pokazuje mu, że kocha ćwiczyć, moment, kiedy TO robi, a niekoniecznie potrzebuje do tego olimpiady i medalu. Pokazuje mu, że olimpiada i medal to nie muszą być jego drzwi.! Proste i genialne.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: marcel » czw lut 27, 2014 4:10 pm

http://www.cda.pl/video/567190f/Mr-Nobo ... -caly-film

dobry film do "analiz transerfingowych ścieżek życia" jakie się przed nami mogą rysować, jedna wada- ciągnie się jak flaki z olejem.
.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: marcel » sob mar 22, 2014 10:44 pm

.
.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Ciekawe filmy

Post autor: najna » ndz mar 23, 2014 7:14 pm

Polecam "Sekretne życie Waltera Mitty" - pokazuje, co się dzieje, kiedy przestajemy głupio marzyć a do gry wchodzi zamiar :-D Jak dla mnie mega pozytywny

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: purple_elephant » ndz mar 23, 2014 7:31 pm

"Sekretne życie Waltera Mitty", jak dla mnie jeden z najlepszych filmow jakie ostatnio widzialam. Pieknie zrobiony. :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Ciekawe filmy

Post autor: Prometeusz » pn mar 24, 2014 12:02 am

purple_elephant pisze:"Sekretne życie Waltera Mitty", jak dla mnie jeden z najlepszych filmow jakie ostatnio widzialam. Pieknie zrobiony. :)
Fajny film. Zdjęcia również są bajeczne. Jednak jeśli oceniać go tylko w kryteriach filmowych, to trochę masowa komercha niestety...
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ