Odżywianie

Moderatorzy: admin, filip, marcelus

Re: Odżywianie

Postprzez Maco » So maja 28, 2016 6:40 am

Właśnie !

A ilu mięsożerców zginęło na Mont Everest ! :) :) ;)
Maco

Postprzez Pit » So maja 28, 2016 10:05 am

zamek napisał(a):
ija35 napisał(a):Ja też znam, również wegan, którzy tak jak inni żyją bardzo szczęśliwie.

W sobotę zmarła 34-letnia Australijka Maria Strydom w trakcie próby zdobycia Mount Everest. Chciała udowodnić, że weganie mogą wszystko. Miała ślepotę i chorobę wysokościową. Bez żelaza i białka jej organizm mógł funkcjonować w normalnych warunkach. Natura pokazała, że żartów nie ma. :mad:

http://www.tvn24.pl/mount-everest-nepal-weganka-zmarla-po-zdobyciu-mount-everestu,646369,s.html

:) Jakbym czytał komentarz ze strony nadawcy tej informacji

Prometeusz napisał(a):Można powiedzieć, że zawyżyła ważność.

...i do tego pare słów Vadima bez konieczności nawet ukazywania książkowego kontekstu:

"......
Cudzy cel zmusza Cię, byś coś udowadniał sobie i wszystkim dookoła.
...."

"....
Najmniejsze poczucie własnej niepełnowartościowości również popycha człowieka do walki o zwiększenie i utwierdzenie swojej ważności. Zrezygnuj z konieczności udowadniania czegoś sobie i innym, i przyjmij ją jako aksjomat. Wybrawszy walkę o własną ważność, stracisz na to całe swoje życie. Zrezygnowawszy z tej walki, uzyskasz ważność od razu.
...."

"....
Odrzuć ważność celu i odpowiedz na pytanie: czy rzeczywiście chcesz tego z całego serca, czy tylko chce Ci się chcieć? Jeżeli osiągając cel, chcesz sobie i innym coś udowodnić, to jest to niewłaściwy cel. Twój cel nie ciąży kamieniem u szyi, tylko dostarcza zadowolenia. Cudzy cel jest narzucany przez innych.Nikt oprócz Ciebie nie może wyznaczyć Twojego celu.Możesz spokojnie wysłuchiwać pouczeń „znawców" o tym, jak masz postępować. Wyciągaj własne wnioski i postępuj zgodnie z własną wiedzą. Lecz gdy tylko ktoś zaczyna uczyć Cię, do czego masz dążyć, natychmiast odrzucaj takie bezczelne wtargnięcie w Twoją duszę.
....."

"...
Dążenie do umocnienia swej pozycji, podkreślenia swych zalet, to iluzja, pogoń za odbiciem po kręgu zwierciadła. Lecz jak przekonać siebie, że jesteś coś wart i nie ma potrzeby tego udowadniać? Istnieje tu jeszcze jeden łańcuch reakcji zwrotnej, zgodnie z którą skutek usuwa przyczynę. Należy świadomie przeorientować zamiar: zamiast starać się wyeksponować siebie, trzeba w ogóle zaniechać wszelkich prób zwiększenia poziomu swojej ważności. Jeżeli człowiek tego nie robi (a wiesz, że robią to praktycznie wszyscy, tylko każdy na swój sposób), otoczenie intuicyjnie czuje, że jego ważność nie wymaga potwierdzenia.
...."

I wiele, wiele innych.

Maco napisał(a):A ilu mięsożerców zginęło na Mont Everest !

tak :)
...ciekawe, jak z kolei zostałaby odebrana informacja z tytułem lub pierwszym zdaniem w stylu, np. "Dopiero teraz 1-szy weganin...."
Pit

Postprzez Maco » Pn maja 30, 2016 5:59 am

:) :) :) :) :) :) :)
Maco

Postprzez zamek » Pn sie 01, 2016 8:49 pm

Pit napisał(a):Jakbym czytał komentarz ze strony nadawcy tej informacji

Czasem fiksuję 8-)
Pit napisał(a):Cudzy cel zmusza Cię, byś coś udowadniał sobie i wszystkim dookoła.

Nie podążam za modą na zdrowe jedzenie, skoro weganie umierają tak samo jak inni. Odpuściłam.
Odżywiam się normalnie, wczoraj jadłam pizzę. I czuje się dobrze 8-)
Dbam o właściwe ilości pochłanianej żywności, nie przeginam w żadną stronę.
Zmieniam swój zegar i dostosowuję się do najlepszych pór dnia. Dbam o jelita i regularne wypróżnianie.
I czuję się znakomicie. :)
Niestety odrzuca mnie od chia, czystka (fałszywego), glonów, kokosów itd. Skupiam się na tym co teraz rośnie u nas. I tyle 8-)
Dostaję to co najlepsze :)
zamek

Postprzez kama87 » Śr sty 11, 2017 4:20 pm

Ja od pewnego czasu (około roku) zmieniam drastycznie swoją dietę i jestem mi z tym dobrze. Czuję się lepiej, mam więcej energii, siły - ogólnie na duży plus. Odpowiada mi takie odżywienia, przyzwyczaiłam się, jest naprawdę bardzo dobrze. Nie spożywam pszenicy, staram się ograniczać laktozę i ograniczać mięsa z tym, że często jem ryby. Żadna stała dieta, po prostu zmiana nawyków odżywiania.
kama87

Postprzez Papatka » Śr kwi 12, 2017 4:49 pm

Dieta nie powinna być drastyczna,raczej powinniśmy zmienić swoje nawyki żywieniowe i starać się je stosować każdego dnia.To o wiele prostsza sprawa i łatwiej będzie utrzymać wymarzoną wagę.Podczas każdej diety należy pamiętać o najważniejszym,czyli o spożywaniu dużej ilości wody.Jeśli ktoś lubi wodę niegazowana,może taka być,oby dostarczyła organizmowi minerałów i cennych pierwiastków.Woda Iwoniczanka to woda z górskich źródeł,na pewno jest dobrym wyborem http://iwoniczanka.pl/produkty/napoje-niegazowane/
Papatka

Postprzez glest » Pn cze 19, 2017 6:34 am

kama87 napisał(a):Ja od pewnego czasu (około roku) zmieniam drastycznie swoją dietę i jestem mi z tym dobrze. Czuję się lepiej, mam więcej energii, siły - ogólnie na duży plus. Odpowiada mi takie odżywienia, przyzwyczaiłam się, jest naprawdę bardzo dobrze. Nie spożywam pszenicy, staram się ograniczać laktozę i ograniczać mięsa z tym, że często jem ryby. Żadna stała dieta, po prostu zmiana nawyków odżywiania.

I bardzo dobrze. Sam równiez staram się od jakiegoś czasu odżywiać zdrowo:

nie jem cukru
nie piję gazowanych słodzonych napojów

oraz jem mięso maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. W sieci jest bardzo wiele dobrych wegetariańskich dań, których warto jest spróbować. Świetna jest na przykład ta sałatka z bobem - jest zdrowa, nie jest również tak kaloryczna.
glest

Postprzez zacharczuk1 » Pt wrz 01, 2017 10:08 pm

Jadłem ostatnio sałatkę z bobem z tego przepisu bo znalazłem w bardzo dobrej cenie bob w gazetkach promocyjnych :wink:
zacharczuk1

Postprzez monimkana » So wrz 30, 2017 9:51 am

Moim zdaniem jeśli juz o jedzenie mowa, to warto zadbać także o odpowiednią suplementację organizmu takimi https://www.alezielonysklep.pl/9308-witaminy-i-mineraly lub innymi środkami. W pożywienie nie zawsze dostarczamy potrzebnych minerałów i witamin i należy o tym pamiętać.
monimkana

Postprzez Maniek28 » Wt paź 10, 2017 7:23 am

Żarty na bok, nasze ciało naszym sanktuarium. Chodzi o to, żeby odżywiać się zdrowo.
Maniek28

Postprzez anniestoch » Wt paź 10, 2017 12:55 pm

Takie odżywianie się to ja rozumiem :D
anniestoch

Postprzez marianleski86 » Cz paź 12, 2017 6:03 pm

Mięso nie jest złe lecz to jakie je spożywamy czuli chodzi o to czym te mięso jest naszpikowane. W dzisiejszych czasach mięso jest naszpikowane hormonami i innymi specyfikami o których większość nie wie nawet.
marianleski86

Postprzez Arron » Śr paź 18, 2017 2:35 pm

Trzeba jeść zdrowo, dużo owoców i warzyw.
Arron

Postprzez Ceris » Śr lis 01, 2017 5:12 am

A powiedzcie mi co sądzicie o zamawianiu jedzenia przez internet? Ostatnio spotykam w sieci sporo portali takich jak ten https://glodny.pl/ gdzie można łatwo i bez problemu zamówić ulubione danie. Wy tez korzystacie z takich możliwości?
Ceris

Postprzez Kitkux » Pt lis 10, 2017 1:27 pm

Zależy od diety i od naszych genów głównie. Ja polecam od siebie tabletki na odchudzanie jako wspomagacze odchudzające.
Kitkux

Postprzez simS46 » Wt lis 14, 2017 11:38 am

To jest walka miedzy sobą :)
simS46

Postprzez Marwin » Cz lis 16, 2017 7:59 pm

Ja bym nie szła w tabletki na odchudzanie. Jak zapuścisz się przez wiele miesięcy czy lat to Ci żadne tablety nie pomogą. Podstawa jest zdrowa dieta i regularne jedzenie. Ja niestety nie mam czasu na przygotowywanie posiłków dietetycznych dlatego zamawiam dania gotowe od firmy Nutridieta https://nutridieta.pl/catering-dietetyczny-katowice/ . Do wyboru jest kilk aopcji kalorycznych - ja wziełam na początek dania 1200 kalorii. Mam z czego schodzić więc trzeba przywalić od razu z grubej rury.
Marwin

Postprzez zbawi87 » Wt lis 21, 2017 1:49 pm

Dzieki za pomoc :)
zbawi87

Poprzednia strona

Powrót do Inne tematy