afirmacje zawierające słowo "nie"

Zespół redakcyjny Transerfingu chętnie udzieli informacji na pytania dotyczące zagadnień związanych z Transerfingiem

Moderatorzy: admin, filip

beton
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 29, 2016 6:15 pm
afirmacje zawierające słowo "nie"

Post autor: beton » śr cze 15, 2016 1:56 pm

Może trochę błahe pytanie, ale zawsze spotykając się z takimi afirmacjami zastanawiam się nad tym, czy kategorycznie unikać słowa "nie" czy niekoniecznie?
Wielokrotnie spotykałam się ze zdaniem, że podświadomość nie rozumie słowa "nie" i tym podobne. Zawsze więc starałam się formułować afirmacje bez niego, ale na przykład w takiej: " Dlaczego miałabym się tym przejmować? To nigdy się nie wydarzy" która podoba mi się ze względu na to, że uparcie mam tendencje do martwienia się rzeczami których nigdy nie będzie :grin: za nic w świecie nie mam pomysłu jak mogłabym ją przekształcić w bardziej pozytywną, a nie chcę sobie powtarzać czegoś co da przeciwny efekt. Zelandowskie "mój świat się o mnie troszczy" i "mój świat sam uwalnia mnie od problemów" znam, lubię i stosuję :-)

swiatmisprzyja
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 12, 2016 8:19 pm
Re: afirmacje zawierające słowo "nie"

Post autor: swiatmisprzyja » śr cze 15, 2016 2:18 pm

A może "mój świat jest wolny od trosk"?

Świat mi sprzyja jest moja ulubioną, stąd moja nazwa użytkownika jak się pewnie domyślasz :wink:

Pit
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 13, 2015 11:27 pm
Re: afirmacje zawierające słowo "nie"

Post autor: Pit » śr cze 15, 2016 3:31 pm

swiatmisprzyja pisze:Świat mi sprzyja
Fajne :D
beton pisze:podświadomość nie rozumie słowa "nie"
Tak, nie rozumie 'nie'.
beton pisze:" Dlaczego miałabym się tym przejmować? To nigdy się nie wydarzy"
Taka afirmacja/amalgamat jest ok, ale dołóż do tego od razu ciąg dalszy, określający to, co chcesz, aby się działo.
Np. Dlaczego miałabym się tym przejmować? To nigdy się nie wydarzy i od teraz... świat mi sprzyja. (wykorzystując powyższe)


ODPOWIEDZ