Sztuka

Zespół redakcyjny Transerfingu chętnie udzieli informacji na pytania dotyczące zagadnień związanych z Transerfingiem

Moderatorzy: admin, filip

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Sztuka

Post autor: zamek » pn gru 09, 2013 9:36 pm

Najna, chcesz wybrać jakiś obraz, który będzie cię inspirował. Czyli masz jakiś cel. Obraz ma się podobać tobie, a nie nikomu innemu, bo na ciebie ma działać. Wybierz sama. :giverose:
A potem, jak nie będzie się realizował twój cel, możesz pytać co inni widzą w tych obrazach.
Odbiór sztuki jest indywidualny. Każdy ma inne skojarzenia i co innego mu się podoba. Czasem największe wrażenie robią malunki własnego dziecka. Mam takie :) Są bezkonkurencyjne.

Fajny temat :D Może jeszcze coś podrzucisz do analizy 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Sztuka

Post autor: najna » pn gru 09, 2013 10:08 pm

Lex pisze: Ona jest zachwycona tym, że się do niej dobierają, nie ważne ile mają lat :P
hahaha błagam, nie rób mi tego, zbyt kocham ten obraz :P a raz zobaczone nie może być nigdy odwidziane :P
zamek pisze:Najna, chcesz wybrać jakiś obraz, który będzie cię inspirował. Czyli masz jakiś cel. Obraz ma się podobać tobie, a nie nikomu innemu, bo na ciebie ma działać. Wybierz sama. :giverose:
A potem, jak nie będzie się realizował twój cel, możesz pytać co inni widzą w tych obrazach.
Odbiór sztuki jest indywidualny. Każdy ma inne skojarzenia i co innego mu się podoba.
Raczej moja konsultacja wynika stąd, że nie chciałabym zachwiać moim zamiarem :) Jak tak przekopać forum, to łatwo zauważyć, że weszłam wielkim tematem o miłości i moich fałszywych przekonaniach do nich. Nie chce, żeby nieodpowiedni obraz utrwalał mi złe przekonania, dotyczące relacji romantycznych. Tutaj, moją największą niepewność budzi obraz drugi, sam tytuł oraz fakt, że kobieta jest wpatrzona w aniołka a nie w odbiorce. Ale właśnie ten podoba mi sie chyba najbardziej. Oczywiście mogłabym wybrać bardziej inspirujące obrazy, ale te dzieła, jak i kobiety na nich są zbyt piękne by powiesić jakieś inne :) A w tych czasach chyba trudno spotkać takie kobiety, jak te z obrazów (i tu chyba wyszło złe przekonanie numer x). Stąd moja konsultacja :) No i lubię takie tematy o interpretacji :)
Fajny temat :D Może jeszcze coś podrzucisz do analizy 8-)
http://www.sightswithin.com/Jean-Leon.G ... itting.jpg

Proszę bardzo 8-)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Sztuka

Post autor: zamek » śr gru 11, 2013 7:36 am

http://www.sightswithin.com/Jean-Leon.G ... itting.jpg

Jedyny komentarz to zazdrość :D
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Sztuka

Post autor: Prometeusz » śr gru 11, 2013 4:14 pm

:)
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:53 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Sztuka

Post autor: najna » śr gru 11, 2013 5:12 pm

też nie czaje zazdrości :P

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Sztuka

Post autor: zamek » czw gru 12, 2013 7:52 am

Nie dziwię się wam ;)

Od kilku dni mój komp zmagał się z trojanami, czekałam na informatyka, zerknęłam na obraz i oto co zobaczyłam:

Zobaczyłam pracownię artysty rzeźbiarza, posąg kobiety, której twarz i głowę zakrywała szmatą prawdziwa naga kobieta - jego modelka a rzeźbiarz patrzył co się dzieje i dlaczego modelka przykrywała posąg - i tu pomyślałam o zazdrości. :D Nie odebrałam tego jako obraz, tylko jako sytuację w pracowni rzeźbiarza.

Jestem zmęczona. Informatyk wyszedł wczoraj po 20 a ja nie mogę znaleźć plików z fotkami i jeszcze paru rzeczy. Zalogowałam się ale zniknął mi internet do 1 w nocy. Ale mam nowy dysk, nową klawiaturę bezprzewodową i myszkę też bez kabelka. Zapomniałam wyłączyć na noc ;) Jest super. Testuję kolejny program antywirusowy. :)

Przepraszam, że się zbytnio nie przyłożyłam do analizy. Może głodnemu chleb na myśli. :crazy: Będzie lepiej. :-D
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Sztuka

Post autor: purple_elephant » czw gru 12, 2013 1:43 pm

Ja mam problem z interpretacja tych obrazów ( a moze nie...), bo na moja wyobraźnie od kiedy pamiętam działają przede wszystkim obrazy impresjonistów.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to bladość ciała, o jakże różna od współczesnych trendów, ale artysta był zwolennikiem tradycyjnego, naturalistycznego malarstwa i tak malował swoje obrazy dodając do tego mitologicznej oprawie.

Artysta był niewątpliwie mistrzem miał zarówno talent jak i warsztat.

Powiem ci dlaczego warto te obrazy powiesić na ścianie. :-)
Otóż w biografii Bouguereau pisze ze był on bardzo cenionym i wielokrotnie nagradzanym artysta już za życia. Został uznany najlepszym artysta na świecie. Byl doceniony zarówno we Francji gdzie żył i tworzył jak i w USA, gdzie niewątpliwie znajdował nabywców swoich obrazów.
Wiec wieszając te obrazy na ścianie powinnaś raczej myśleć ze wieszasz reprodukcje dziel człowieka który odniósł sukces dzięki czemuś co niewątpliwie kochał robić.
Kobiety z tych obrazów są symbolami sukcesu.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Sztuka

Post autor: najna » ndz gru 15, 2013 9:53 am

zamek pisze:Nie dziwię się wam ;)
Zobaczyłam pracownię artysty rzeźbiarza, posąg kobiety, której twarz i głowę zakrywała szmatą prawdziwa naga kobieta - jego modelka a rzeźbiarz patrzył co się dzieje i dlaczego modelka przykrywała posąg - i tu pomyślałam o zazdrości. :D Nie odebrałam tego jako obraz, tylko jako sytuację w pracowni rzeźbiarza.
Rzeczywiście, można to tak odebrać :) Ale skoro patrzeć na sytuacje z pracowni, to ja bym raczej powiedziała "wstyd", że zakrywa swoje nagie ciało w posągu, bo sama siebie postrzegała inaczej, ładniej a rzeźbiarz ukazał jej prawdziwe oblicze :)
Jestem zmęczona. Informatyk wyszedł wczoraj po 20 a ja nie mogę znaleźć plików z fotkami i jeszcze paru rzeczy. Zalogowałam się ale zniknął mi internet do 1 w nocy. Ale mam nowy dysk, nową klawiaturę bezprzewodową i myszkę też bez kabelka. Zapomniałam wyłączyć na noc ;) Jest super. Testuję kolejny program antywirusowy. :)
No to świat się zatroszczył :D
Przepraszam, że się zbytnio nie przyłożyłam do analizy. Może głodnemu chleb na myśli. :crazy: Będzie lepiej. :-D
Spoko, ale , że głodnemu co? Ty czułaś zazdrość? :P
purple_elephant pisze:
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to bladość ciała, o jakże różna od współczesnych trendów,
No właśnie, ja tam żałuję, że trendy się zmieniły :P
Wiec wieszając te obrazy na ścianie powinnaś raczej myśleć ze wieszasz reprodukcje dziel człowieka który odniósł sukces dzięki czemuś co niewątpliwie kochał robić.
Kobiety z tych obrazów są symbolami sukcesu.
Może coś w tym jest, ale jakoś nie czuję tego :) To tak jakbym słuchała mega dołujących piosenek o samobójstwie, ale sprzyja to mojemu sukcesowi, bo artysta jest znany i szanowany. Chyba raczej istotna jest treść i emocje płynące z dzieła niż status mu przypisany

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Sztuka

Post autor: Adramelech » pn gru 16, 2013 5:24 pm

Lex pisze:Może amorki to nie mężczyźni, ale kobieta wyraźnie ma wyraz twarzy jak w upojeniu erotycznym. Ona jest zachwycona tym, że się do niej dobierają, nie ważne ile mają lat :P
Tak samo to odbieram, Lex. Sam bym się do niej dobrał. Oj, działo by się...
W tych dziełach chodzi wyłącznie o nagość i erotyzm. O sex. Interpretacje Prometeusza uważam za niestosowne, naciągane, naiwne, nonsensowne. Tyle pustych słów, byle ominąć przyziemność. Lanie wody miast bezpośredniości. Wodzenie naiwnych za nos. Rozwadnianie Istoty. Prometeusz w swym niczym nie uzasadnionym komentarzu dał wyraz odrealnieniu nie mniejszemu, niż przypisywał parokrotnie Transformatorowi. Pozuje tu po prostu na "znawcę" sztuki, ot co.

Prawdopodobnie, dzieła te powstały w celach autoerotycznych, a artysta następnie onanizował się przed obrazem, bo tylko w ten sposób mógł mieć dostęp do obiektu swych żądz... Może jeszcze tworząc dzieło, doznawał literalnie orgazmu. A może powstały na zlecenie kogoś, kto taki wobec dzieła miał zamysł. Tyle, dziatki.

Malarz wyraził po prostu swój zachwyt wprawiający go w podniecenie. A że miłosne zespolenie może stać się modlitwą samą w sobie, to inna już sprawa a i tak nie uprawnia nikogo do plecenia na tę okoliczność andronów.


ODPOWIEDZ