zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Zespół redakcyjny Transerfingu chętnie udzieli informacji na pytania dotyczące zagadnień związanych z Transerfingiem

Moderatorzy: admin, filip

XAdr
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 7:47 pm
zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: XAdr » pn paź 21, 2013 7:28 am

Z tego co rozumiem ZAMIAR ZEWNĘTRZNY urzeczywistnia się poprzez złączenie ducha i umysłu z jednoczesnym obniżeniem ważności, aby człowiek samostnie został przerzucony na inną linię losu, którą chce, czy żeby po prostu świat sam spełnił jego cel. Złączenie ducha i umysłu rozumiem poprzez zgodność mojej podświadomej i świadomej woli - chcę czegoś, (lecz nie pożądam), a mój umsył nie ma wątpliwości. Zamiar wewnętrzny urzyczywistnia się w naszym oddziaływaniu na rzeczywistość...okej, wiadomo o co chodzi. Jednkaże czytając kolejne tomy i trafiając na tematy np ,, jak zjednać sobie sympatię" , czy ,,jak odzyskać kogoś ukochanego" etc. czytam o tym, iż jeśli zrezygnuję z wewnętrznego zamiaru własnego a skupię się na wewnętrznym zamiarze innych i dam im go realizować to wówczas otrzymam to co chce nie robiąc w zasadzie nic ..i zostaję to określone przez Zelanda jako przekształcenie w zamiar zewnętrzny. To mnie troche nurtuje i nie za bardzo się z tym zgadzam. Dużo rozmyślam o zasadach transerfingu i dochodzę do wniosku, że skoro zewnętrzny zamiar to jedność zamiaru duszy i umysłu ..a chcąc pozyskać czyjeś względy lub miłość zaczynam pozwalać mu skupiać się na sobie, gadać o czymś co mnie nie intersuje to de facto zyskam tą sypatię i może osiągnę to co chce - ale genarlenie wola moja jest taka że słucham kogoś z przymusu albo np. pozwalam ukochanej osobie na robienie rzeczy, które wręcz mi nie odpowiadają i udaję że wszytko jest okej..(??)..Gdzie tu jedność ducha i umysłu? Wg. mnie to raczej udawanie, gra, dawanie coś tylko po to by uzyskać to samo ( trochę taka manipulacja) bo nie pokazujemy jacy jesteśmy naprawdę. Udawanie na pewno zabiera doze energii bo rodzi frustrację - to wszytko stoi w opozycji dla mnie z definicją zamiaru zewnętrznego - bo czy cel urzeczywistnia się sam?? Nie - ja swoim wewnętrznym zamiarem pozwalam by ktoś realizował swój wewnetrzny zamiar. Po prostu wykorzystuję taki środek do dyspozycji. Zmieniam coś w swoim zamiarze by osiągnąć cel. Na zasadzie ,,Mam zamiar teraz byś gadał o sobie i nasycał swoją ważność , choć guzik mnie to interersuje co mówisz - bo mam zamiar żebyś uznał mnie za fajną osobę, bo może mi to być przydatne". Po prostu zamianiam taktykę działania w urzeczywistnianu mojego zamiaru - a nie że coś otrzymuję od tak. Mam z tym problem , proszę o jakieś wyjasnienie jeśli źle to rozumiem, ale nie widze przynajmniej ja - tutaj żadnego zewnętrznego zamiaru , bowiem nie widzę tu zgodności i ducha i umysłu. :mad:

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: zamek » śr paź 23, 2013 9:50 pm

XAdr pisze:słucham kogoś z przymusu albo np. pozwalam ukochanej osobie na robienie rzeczy, które wręcz mi nie odpowiadają i udaję że wszytko jest okej..(??)..,,Mam zamiar teraz byś gadał o sobie i nasycał swoją ważność , choć guzik mnie to interersuje co mówisz - bo mam zamiar żebyś uznał mnie za fajną osobę, bo może mi to być przydatne".
Myślisz, że ukochana osoba nie wyczuje fałszu? :shock:

Jeśli zmuszasz się do różnych rzeczy to zewnętrzny zamiar się nie pojawi i niczego nie osiągniesz. Wydaje mi się, że zamiar wewnętrzny i zewnętrzny to zupełnie co innego i jeden nie zmienia się w drugi.
Masz cel to wyświetlasz slajd, wiesz, że się spełniło i robisz swoje. A wtedy pojawia się zamiar zewnętrzny i cel spełnia się sam przez się. Ya jedność jest potrzebna przy formułowaniu celu.
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

XAdr
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 7:47 pm
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: XAdr » pt paź 25, 2013 10:02 am

no właśnie - zamiar wewnętrzny to nie jest zamiar zewnętrzny, lecz w jednym z tomów ( chyba ,,naprzód w przeszłość, o ile dobrze pamiętam) Zeland opisuje przemiane wewnetrznego zamiaru w zewnętrzny jęsli tylko ( w przypadku pozyskiwania dobrych relacji i sympatyków) - pozwoli im się by mogli realizować swoją ważność i zrezygnuje się ze swojej -,, wówczas otrzyma się to z czego się zrezygnowało" . zgadza się - tak to działa - ale mnie chodzi o to że nie można tego nazwać przekształceniem w zamiar zewnętrzny...bowiem nie dokońca widać tu jednośc ducha i umysłu ,coś nie stało się de facto samo - a jest to tylko czysto psychologiczne zagranie ( w dobrej wierze) - oddam komuś fory - to wtedy sam zostane doceniony.. :dance: ...wg. mnie niemożliwym jest przekształcanie zamiaru wewnętrznego na zawnętrzny

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: najna » pt paź 25, 2013 12:22 pm

Jest możliwy :) Tylko, że nie wolno się zmuszać pomagając drugiej osobie spełnić jej zamiar i zrezygnować ze swojego, trzeba przy tym pozostać sobą.
W sytuacji, gdzie słuchasz na temat, który Cię kompletnie nie interesuje, ale robisz to tylko po to, żeby przypodobać się drugiej osobie, to tak naprawdę żebrzesz o aprobatę. Cała Twoja osoba aż krzyczy "polub mnie, polub proszę". Udajesz i druga osoba to na pewno wyczuwa.
I teraz przeanalizujmy - osoba Ci opowiada o czymś co ją interesuje, więc tak na prawdę pragnie Twojej uwagi. Wiec żeby otrzymać uwagę od tej osoby, sam musisz najpierw okazać aprobatę ale w szczery sposób, bo jeśli zależy Ci na tej osobie, to przecież zasługuje na szczere zainteresowanie. Więc lepiej okazać zainteresowanie w szczery sposób aniżeli słuchać o bzdetach które Cię nie interesują :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: Prometeusz » pt paź 25, 2013 12:52 pm

Tak w ogóle to Witaj XAdr na forum. :) Jestem przekonany, że zrozumienie TR przyjdzie do Ciebie samo w odpowiednim czasie. Jeśli coś Ci się nie zgadza, to przejdź dalej, a wróć do zagadnienia po czasie, mając przez ten okres przekonanie, że rozwiązanie samo do Ciebie przyjdzie.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

XAdr
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 7:47 pm
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: XAdr » pt paź 25, 2013 4:44 pm

Dziękuję za powitanie. Witam Wszytskich również. Transering pochłonął mnie całkowicie, jestem w 6 tomie...i czuję że ( nie czuję -już wiem) że to jest to. Do lektury nakłonił mnie tata mówiąc - to jest właśnie Bóg i teraz nawet gdy czytuję Pismo Święte - widze wiele nawiązać do głównych słów - wedle wiary waszej wam sie stanie. Mi już działa...ale aż trudno w to wierzyć że to naprawdę tak jest! A jednak ! Pozdrawiam Cię Prometeuszu i wszystkich forumowiczów..dziękuję za objaśnienie - masz rację - trzeba być szczerym w swoich dążeniach. ;)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: zamek » pn paź 28, 2013 10:53 pm

XAdr pisze:Mi już działa...ale aż trudno w to wierzyć że to naprawdę tak jest! A jednak !
Wydaje mi się, że tom 6 jest przełomowym. Kończy teorię, wszystko jest poukładane i teraz człowiek musi sam zdecydować co dalej. A jak podejmie "właściwą" decyzję to dzieje się :-D :-o :-D
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

marioscelba
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 05, 2013 11:13 am
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: marioscelba » wt lis 05, 2013 11:18 am

Dziękujemy za dzielenie się bardzo przydatne informacje.

AARON45
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 13, 2013 4:34 am
Re: zamiana wewnętrznego zamiaru w zewnętrzny

Post autor: AARON45 » pt gru 13, 2013 4:41 am

Thanks for sharing the information. I found the information very helpful.


ODPOWIEDZ