slajd

Zespół redakcyjny Transerfingu chętnie udzieli informacji na pytania dotyczące zagadnień związanych z Transerfingiem

Moderatorzy: admin, filip

orest
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 25, 2012 10:29 am
slajd

Post autor: orest » wt paź 30, 2012 8:28 am

jest powiedziane że wizualizując slajd, ważne żeby siebie umieścić w owym slajdzie.
Jak właściwie umieścić siebie w slajdzie, czy mam występować tam w pierwszej osobie jako obserwator przestrzeni, swoimi oczami, czy raczej widzieć siebie z pozycji odrębnego obserwatora, jakby wychodząc ze swego ciała?
Wydaje się że pierwszy wariant jest odpowiedni, ale jak wobec tego utwierdzić swoją obecność, może wskazane byłoby użycie lustra?

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: slajd

Post autor: Dylla » wt paź 30, 2012 9:03 am

A gdybyś chciał zobaczyć siebie np. szczupłego jeśli masz nadwagę? :wink:

Ja oglądam slajdy z różnych perspektyw.

Cacek08
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 21, 2012 9:39 am
Re: slajd

Post autor: Cacek08 » wt paź 30, 2012 9:29 am

Ja znowu ogladam siebie z wlasnej perspektywy, nie jak widz ale jak aktor.
Zeland tak radzi bynajmniej.Mam wrazenie, ze tak jest bardziej efektywnie.
Zgodnie z radami Zelanda, nasycam tez ten slajd nowymi szczegolami, dopracowuje go.Staram sie poczuc zapachy, odglosy itp
Pytasz Orest o to jakzaznaczyc swoja obecnosc?
A we snie jak siebie widzisz? Tak jak w realu.Ja teraz siedze przy klawiaturze, pisze i widze swoje dlonie,widze brzegi oprawek okularow, slysze swoj oddech.Musisz miec poczucie wlasnego ciala.Cwiczyles kiedys moze joge?
Ona daje swietne wyczucie ciala, siebie samego.
Zeland podaje przyklad z domem.Jesli jestes wewnatrz swego slajdu w domu to mozesz wstac,przechadzac sie po pomieszczeniu,dotykac przedmiotow itp.
W codziennym zyciu czlowiek tak daleko bladzi myslami, ze nie odczuwa ze posiada cialo.Dopiero jak dopada nas jakis bol to czujemy, ze jestesmy fizycznie.
Jesli siedzisz przy biurku teraz i to czytasz to poloz dlonie na blacie.Jaka temperature ma on? Poprzeciagaj dlonmi i sprawdz czy jest gladkie czy nie? A teraz poloz dlonie na udach, czy glowie.Czujesz roznice, czy nie ma takiej?
Takie szczegoly mozna umieszczac w swoim slajdzie, tak zeby to nie byl sztywny obrazek.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: slajd

Post autor: Dylla » wt paź 30, 2012 2:25 pm

Cacek, we śnie też widzimy się z różnych perspektyw. Właśnie dlatego można się rano zdziwić, że wyglądaliśmy jak ktoś inny - możemy się widzieć.

Ja też się zastanawiałam, jak to jest z tymi slajdami. Pewne sytuacje, było mi po prostu trudniej sobie wyobrazić tylko z własnej perspektywy, inne natomiast, tylko tak mi wychodziły dobrze.
Jestem ciekawa, jak to jest u pozostałych osób.

oczko8
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 19, 2012 8:26 pm
Re: slajd

Post autor: oczko8 » wt paź 30, 2012 7:42 pm

Też często nie widzę siebie i innych przedmiotów w swoich slajdach w różnych perspektywach, ale są dni ,że obrazy przychodzą o wiele ładniejsze niż dotychczasowy slajd.Wydaje mi się ,że jest to sprawka mojej podświadomości. Ona jest jak ten kurek od wody...zależy jak jej się chce odkręcić :wink:

Z mojej wieloletniej praktyki pracy ze slajdami WIEM ( bo przerobiłam to nie raz na własnej skórze), że nic na siłę. Jeżeli coś mi nie idzie ,nie mogę zatrzymać obrazu,nie mogę go "zobaczyć" takim jakim chciałabym- przyglądam się temu i daję spokój.
Czy jest różnica między widzeniem się jako widz czy jako aktor..? No właśnie w tym upatrywałabym to co napisałam powyżej.

Chyba nie o to pytaliście............ :) ale niech już zostanie.

orest
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 25, 2012 10:29 am
Re: slajd

Post autor: orest » wt paź 30, 2012 8:56 pm

czyli żeby uzyskać płynność wizji trzeba odkręcić kurek podświadomości ?
w jaki sposób można świadomie pokierować swoją uwagę ku podświadomości ?

Cacek08
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 21, 2012 9:39 am
Re: slajd

Post autor: Cacek08 » śr paź 31, 2012 9:56 am

Dylla, ja w swoich snach zawsze jestem aktorem hehe.nigdy nie widzialam siebie z boku.Ty tak masz we snie. ze widzisz sama siebie?
Nigdy mi sie to nie zdazylo.No ciekawe to jest.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: slajd

Post autor: Dylla » śr paź 31, 2012 1:17 pm

Cacek08 pisze:Dylla, ja w swoich snach zawsze jestem aktorem hehe.nigdy nie widzialam siebie z boku.Ty tak masz we snie. ze widzisz sama siebie?
Nigdy mi sie to nie zdazylo.No ciekawe to jest.
Ludzie zazwyczaj słabo pamiętają swoje sny, a jak już je sobie przypominają, to poprzez filtr takiego postrzegania, jakie znają na jawie. Jednak czasem wiedzą, jak w tym śnie wyglądali. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, jeśli ten wygląd jest bardzo dziwny lub straszny. Jeśli w wyglądzie nie ma nic oryginalnego lub tego nie pamiętamy, to sen się zachowa w pamięci jako "widziany oczami aktora".
Widzimy to, na czym skupiamy uwagę. Jeśli by nam się przyśniło, że zostaliśmy zranieni w tył głowy, to moglibyśmy obejrzeć to miejsce i stwierdzić np., że rana jest głęboka, ale nie krwawi. Opowiadając sen rano, przepuszczamy wspomnienia właśnie przez te filtry i nie zastanawiamy się, skąd wiedzieliśmy jak coś wygląda z tyłu, albo skąd wiedzieliśmy, co się znajduje w pokoju obok, co czują i myślą inni w naszych snach, itp.

oczko8
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 19, 2012 8:26 pm
Re: slajd

Post autor: oczko8 » śr paź 31, 2012 5:13 pm

orest pisze:czyli żeby uzyskać płynność wizji trzeba odkręcić kurek podświadomości ?
w jaki sposób można świadomie pokierować swoją uwagę ku podświadomości ?
...oto jest pytanie....

Orest dla mnie to cały proces ,który trwa i trwa.
Jest wiele zdań na ten temat ale mianownik tego jest jeden : Miłość


ODPOWIEDZ