Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Zespół redakcyjny Transerfingu chętnie udzieli informacji na pytania dotyczące zagadnień związanych z Transerfingiem

Moderatorzy: admin, filip

janusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 5:20 pm
Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: janusz » sob paź 15, 2011 2:52 pm

Witam.Czytam obecnie III tom. Jest tu mowa o potokach energetycznych. Czy ktoś wie, gdzie się konkretnie znajdują - autor używa określenia "o jeden cal w przód od kręgosłupa u mężczyzn" oraz "niemal przy samym kręgosłupie". Ale co to znaczy? z lewej , czy z prawej strony kręgosłupa, a może wewnątrz w kierunku brzucha. Prosze o pomoc , bo chcę popracować nad strumieniami energetycznymi.

Awatar użytkownika
MLescape
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 15, 2011 12:51 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: MLescape » sob paź 15, 2011 8:17 pm

O potokach bardzo dokładnie pisze Wereszczagin w książkach DEIR, mają też swoją stronę.Są tam podane metody jak pracować z tymi potokami, są rysunki itp.Ja próbowałam, ale niestety nic nie czuję :(

Krzysiek
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 09, 2011 10:27 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Krzysiek » sob paź 15, 2011 11:07 pm

Witam!
Dołączam do pytania Kolegi janusza. Wyobrażam sobie te potoki na wprost kręgosłupa w środku ciała. Na samym początku ze dwa razy miałem tak, że przechodziły mi ciarki po plecach od głowy do stóp, ale od tej pory nic, a było to już ze dwa - trzy miesiące temu (i nie było zimno, tak gwoli wyjaśnienia :) ). Ale to chyba nie to bo jeśli kanały są wewnątrz ciała (tak myślę) to chyba powinno się je czuć w środku? Poza tym jak oddychać podczas tych ćwiczeń? Wdychać nosem, wydychać ustami czy wdech i wydech tylko ustami lub tylko nosem?
MLescape: masz może jakiś link do tych rysunków? Zanalazłem stronę oficjalnego przedstawicielstwa szkoły DEIR, ale nic nie mogę znaleść na temat tych potoków.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MLescape
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 15, 2011 12:51 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: MLescape » ndz paź 16, 2011 11:47 am

Rysunki i objaśnienia są w książkach (jest też kilka tomów jak u Zelanda)

Krzysiek
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 09, 2011 10:27 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Krzysiek » ndz paź 16, 2011 10:50 pm

Witam!
MLescape: dzięki za info. Ponieważ nie mam tych książek, poszukałem co Wujek Google mówi nt potoków energetycznych. Wybrałem trzy, chyba najciekawsze:
http://okulta.pl/artykul,zamykanie-poto ... onnego.php
http://mistrz-reiki.eu/artykuly/print.p ... _duchowego
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5346.0
Może się przyda. Inne tematy owszem są o potokach energetycznych ale w sensie gazociągów z Rosji. :)

Pozdrawiam.

janusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 5:20 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: janusz » pn paź 17, 2011 8:24 pm

dzięki bardzo się przydały linki. pozdrawiam

Krzysiek
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 09, 2011 10:27 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Krzysiek » pn paź 17, 2011 9:49 pm

Witam!
Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłem pomóc. :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Lex » wt sty 31, 2012 12:00 am

Jeśli "w przód" od kręgosłupa to raczej nie w bok :P
Poza tym... nie przesadzacie troszenieczkę? ;) Ja też nic szczególnego raczej nie czułem w momencie ćwiczenia, ale samo ćwiczenie ogólnie mi jakby pomogło, no tak w pewnym sensie czułem wzmocnienie później. Ja tam nie podchodzę tak, że koniecznie muszę w danym momencie czuć to wyraźnie, bo inaczej nie działa. Uważam, że i tak działa.
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

jhonsmith
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:10 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: jhonsmith » pn gru 17, 2012 7:25 am

Hello dear it's probably not the cause if the ducts are inside the body it's probably feel they should be in the middle? Besides, how to breathe during this exercise? Inhale nose, exhale mouth and inhale and exhale only the mouth or nose only? MLescape : do you have a link to these drawings? Zanalazłem page Deir school official representation, but I can not find anything about these pipes...!!!! ;-)
!!!..<<..Usman Gee..>>..!!!

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Adramelech » śr lut 13, 2013 9:42 pm

Czy ktos z Was cwiczy moze Qigong? Bo jesli Zeland pisze, ze potok znajdujacy sie z przodu kieruje sie w gore, a ten za nim polozony-na do£, to chyba zupelnie odwrotnie, niz przy podstawowym cwiczeniu tzw. "malego krazenia". I troche sie pogubilem. A moze w obu tych technikach chodzi o inne kana£y? :russian:

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Transformator2012 » czw lut 14, 2013 10:39 am

Tak konkretnie to nie ma sensu zastanawiać się który potok jak płynie. Aby je czuć i wzmacniać wystarczy wyobrazić sobie jak poprzez czakrę korony wchodzi potok a wychodzi poprzez czakrę podstawy i na odwrót, bez określania jak te potoki płyną.

Jednak aby efekt był jeszcze mocniejszy zalecam aby podczas aktywowania potoków umieścić oba ich początki:

Potok z góry wypływa od Centralnego Słońca/Źródła i poprzez czakrę korony dociera do czakry serca, natomiast potok z dołu wypływa od krystalicznego serca Matki Ziemi (Gai) i również poprzez czakrę podstawy dociera do czakry serca. W czakrze serca oba potoki się łączą i dalej ten z góry trafia poprzez czakrę podstawy do krystalicznego serca Matki Ziemi (Gai) a ten z dołu poprzez czakrę korony dalej dociera do Centralnego Słońca/Źródła. I ta wymiana jest ciągła! Po takim naładowaniu się można wręcz latać! :D
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Prometeusz » czw kwie 04, 2013 8:48 pm

:)
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:26 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Adramelech » czw kwie 04, 2013 10:04 pm

Tez tak mysle. Zreszta, jestem juz chyba od tego uzalezniony (takie pozyteczne wahad£o). To nauka kompletna w sobie i wiaze z nia duze nadzieje.
Wszak Zelandowi chodzi o dostep do "wolnej" energii, nic innego.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Adramelech » pn kwie 22, 2013 9:04 pm

http://www.youtube.com/watch?v=y5d2QrGQBV8

Powyższe dla zobrazowania możliwości, które otwiera przed praktykiem opanowanie zagadnienia energetyki poprzez w - tym wypadku - szkołę Qigong, którą polecam :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Prometeusz » wt kwie 23, 2013 3:08 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:27 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Adramelech » wt kwie 23, 2013 3:47 pm

Dużo czytałeś a zbyt mało jeszcze widziałeś... :-o
Myślę, że te jego właściwości są skutkiem ubocznym praktyki, których ani on, ani nikt inny poważnie zajmujący sie Qigongiem, nie oczekuje. To po prostu ciekawostka.
Co do sekt, myśle, że o wiele groźniejsze są dla świata sekty typu GMO, In Vitro, czy Gender. Tymi ścierwojadami powinniśmy się zająć wpierw. Póki nie jest za późno. :bomb:

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Transformator2012 » wt kwie 23, 2013 4:18 pm

I oczywiście z największymi sektami czyli religiami tak jak np. kościołem rzymsko-katolickim również należy zrobić wreszcie porządek! :bomb:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Prometeusz » wt kwie 23, 2013 5:32 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:27 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Transformator2012 » wt kwie 23, 2013 7:01 pm

Prometeusz pisze: To byłby dobry początek :) Nie ma co walczyć z instytucją, bo zrobią z siebie męczenników i będzie jeszcze gorzej. Trzeba ludzi edukować i pokazywać im otwarcie że można inaczej.
Proponuję podawać komu się da tą pozycję: http://www50.zippyshare.com/v/91255679/file.html

Niech mają świadomość o korzeniach.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Gdzie się znajdują potoki energetyczne?

Post autor: Prometeusz » śr kwie 24, 2013 9:32 am

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:27 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ