Konkretne zagadnienia/problemy

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

janko
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 01, 2010 8:40 am
Konkretne zagadnienia/problemy

Post autor: janko » pn lut 01, 2010 9:12 am

Witajcie,

Właśnie kończę czytanie tomu pierwszego. Zaobserwowałem u siebie niezwykle silny mechanizm dotyczący mojego życia zawodowego.
Mianowicie patrzę na innych jak im lekko i korzystnie wszystko wychodzi. Zarobki, awanse itd. Nie uważam żebym był głupszy, gorszy, mniej rozgarnięty. Słabszy zespół, słabsze produkty i oto jestem.
Z drugiej strony zawsze marzyła mi się własna działalność ale póki co nie udało się marzeń zrealizować. Tutaj też do końca nie potrafię powiedzieć co bym chciał robić.
Nie wiem jak z tego wybrnąć, nie wiem co z tym zrobić i jak się z tym uporać. Frustracja narasta z każdym dniem i mam poczucie, że zatrzymałem się w miejscu.

Czy możecie zasugerować jak do takiej sytuacji ma się Transerfing. Sprawa tak mnie przytłacza, że nie potrafię na to z boku popatrzeć i wyjść z pętli.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

rudlan
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 11:06 am
Re: Konkretne zagadnienia/problemy

Post autor: rudlan » wt lut 02, 2010 9:05 am

Zwróć się do duszy. Zdefiniuj jej cel i podążaj w tym kierunku.
Nie oceniaj innych , a weź się za swój rozwój
Pracę wykonuj nienagannie, lecz traktuj ją z pozycji widza.
Świadomie obniż poczucie potencjał ważności.
Życzę powodzenia na ścieżce rozwoju. :) :) :)

Awatar użytkownika
TheFinger
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 02, 2010 9:32 pm
Re: Konkretne zagadnienia/problemy

Post autor: TheFinger » ndz lut 07, 2010 12:22 pm

Haniu, a nie uważasz, że powyższy cytat jest kolejnym przykładem "walki o swoje" oraz "wszystko zdobywasz w trudzie"? Że jest kolejną "trudną walką" o to, by nie walczyć?

Stan radości, właściwie rozumianej, nie jest stanem umysłu (intelektualnym), a jest stanem duchowym. Dlatego, choć jest to nielogiczne, ludzie biedni mogą czuć się szczęśliwi.
The Finger - incredible sign of human's intelligence.

janko
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 01, 2010 8:40 am
Re: Konkretne zagadnienia/problemy

Post autor: janko » sob mar 06, 2010 7:58 am

Frustracja narasta z każdym dniem i nie potrafię nad tym zapanować. Pomimo zapoznania się z lekturą :) Potwierdzam swoją osobą, że informacja/wiedza i jej funkcjonowanie w praktyce to dwie zupełnie odrębne sprawy.

janko
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 01, 2010 8:40 am
Re: Konkretne zagadnienia/problemy

Post autor: janko » pn mar 08, 2010 9:12 am

:)

na logikę wiem co to znaczy tworzyć życie bez wysiłku, jednak na czuja... temat chyba mało mi znany :)

fotoel
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 15, 2010 8:40 pm
Re: Konkretne zagadnienia/problemy

Post autor: fotoel » pn mar 15, 2010 10:08 pm

Wydaje mi się że Vadim Zeland pisze w sposób celowy..zmuszając wszystkich do pewnej retrospekcji i nie tylko.
Chce wprowadzić pewne " Katharsis" nie nazwałbym tego oczyszczeniem bo Jego Cel jest dalej

może prowokować i wywoływać takie stany jak zderzenie Nowej Rzeczywistości z Twym dawnym Światem
bo patrzysz teraz z boku

a Cel......... najważniejsze aby był Twój własny
spróbuj się w nim przejrzeć w Lustrze, tak jak w nowym ubraniu -:)


ODPOWIEDZ