TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie buja.

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie buja.

Post autor: Prometeusz » ndz paź 11, 2015 9:19 pm

Ostatnio dałem do poczytania TR znajomemu. Jest on wyksztalconym, przenikliwym i analitycznym człowiekiem. Na co dzień interesuje się sprawami historycznymi i filozoficznymi. Można powiedzieć człowiek oświecenia.

Jest dalej w trakcie czytania, ale jak narazie podzielił się ze mną pierwszymi wraźeniami.

Niestety nie odnajduje się on w tym i ciężko jest mu to czytać bo ma wrażenie, źe autor leje wodę i często mówi o oczywistościach. Dla niego przekaz jest mało treściwy i trochę bajkowy. Szybko zauważył, że cała treść mogłaby się znaleźć w 2 tomach maksymalnie, a nie w 9. Niemógł zrozumieć znaczenia pewnych koncepcji, a uniwersum tworzone przez książki jest dla niego nierealistyczne.

Dopiero jak zacząłem łączyć mu to wszystko w całość i pokazywać odpowiednie konteksty dopiero zaczęło mu świtać o co w ty wszystkim biega.

Transerfing moim zdaniem osiągną perfekcje stylu piśmiennictwa ezoterycznego, ale który na obecne czasy jest już trochę przestarzały. Ta próba "całodobowego" nakręcania czytelnika na niezwykłość i wspaniałość zawartych w tym treści już się ludziom moim zdaniem przejadła. Obecnie czytelnik oczekuje zwięzłem trafnej i wartościowej informacji, którą może szybko zastosować w życiu. Mam też oczucia, że osoby które zostały przy TR to nie są osoby które jakoś mocno na nim skorzystały, a po prostu takie którym jego treść pasowała do tego co już robiły przed jego przeczytaniem, a po prostu nie miały na to wytłumaczenia.

To jest jeden powód, dla którego słabo się to kręci.

Drugim mechanizmem jest moim zdaniem brak typowych spoiw, które wiąźą się z działaniem wahadła. Tzn idea TR jest trochę zawieszona w próżni. Wcześniej się to sprzedawało bo była to fala towarzysząca potężnemu przedsięwzięciu marketingowemu jakim był "Sekret", obecnie na większości ta tematyka już nie robi wrażenia, a fala działań wygasła. Nie ma tu celu, wizji, misji oraz "apostołów dobrej nowiny", którzy by nieśli przekaz. Ta ideologia też z niczym nie kontrastuje nie budzi emocji walki w ludziach, dlatego też ludzie odbierają to jako mało ważne. Czyli można powiedzieć, że transerfing sam nie zastosował własnych metod dlatego poległ.

Czy doczekamy się odrodzenia tej idei? Czy kiedyś nas przybędzie? Czy ezoteryka może przeżyć w takiej formie w jakiej jest obecnie? Na to pytanie może nie będzie komu odpowiedzieć.... czas pokaże :)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 17, 2014 12:46 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Calineczka » pn paź 12, 2015 1:59 am

Świetny tytuł wątku :mrgreen:
Logiczne jest to, co piszesz. Ale mi bardziej pasi, że tr jest dla wybranych ;) i po temu zwykły mugol się znudzi w okilicy 20 strony (jak jest wytrwały). Osobiście wsiąkłam od strony piewszej - od razu wiedziałam, że "coś w tym jest". Tak silnie tylko jedna idea dotąd na mnie zadziałała, jedna książka, a okazała się strzałem w dziesiątkę. To naprawdę duża rzecz. Więc jak poczułam to samo drgnienie (duszy), no to musiałam no po prostu musiałam mieć resztę tomów :D
Zaznaczam, że tr zrobił mi pranie mózgu prima sort, podobnie jak poprzednia książka. Mam nadzieję, że krócej będę dochodzić do pełnego zrozumienie (czyli perfekcyjnej praktyki ;) )
A kolega ma po prostu inne drzwi :)

I czy nie wszystko jedno, ilu jest użytkowników tr, jeśli myśmy sie załapali na pokład? - cynicznie rzecz ujmując. Zakładam, że tak jest lepiej (koordynacja :D )

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: marcel » pn paź 12, 2015 6:46 am

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:19 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » pn paź 12, 2015 1:47 pm

@Marcel też tak uważam. Zresztą mówiłem o jednym i drugim innemu mojemu znajomemu, też dość pojętny człowiek. A on szybko dość odrzucił TR na rzecz ES. Wydaje mi się, że właśnie z tych powodów co napisałem.

Pierwszy Kolega zdecydowanie ma inne drzwi, choć zdecydował się dobrnąć do końca mimo, że mu mówiłem, że nie ma takiej potrzeby, skoro go to nie rajcuje.

Napisałem ten temat między innymi dlatego, że sam chciałem jeszcze raz przebrnąć przez serię i też nie daję radę. Nie dlatego że w samej technice coś mi nie pasuje, ale styl pisania mnie odrzuca.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: marcel » pn paź 12, 2015 8:49 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:19 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » wt paź 13, 2015 2:12 pm

Calineczka pisze:Świetny tytuł wątku :mrgreen:
Logiczne jest to, co piszesz. Ale mi bardziej pasi, że tr jest dla wybranych ;) i po temu zwykły mugol się znudzi w okilicy 20 strony (jak jest wytrwały). Osobiście wsiąkłam od strony piewszej - od razu wiedziałam, że "coś w tym jest". Tak silnie tylko jedna idea dotąd na mnie zadziałała, jedna książka, a okazała się strzałem w dziesiątkę. To naprawdę duża rzecz. Więc jak poczułam to samo drgnienie (duszy), no to musiałam no po prostu musiałam mieć resztę tomów :D
Zaznaczam, że tr zrobił mi pranie mózgu prima sort, podobnie jak poprzednia książka. Mam nadzieję, że krócej będę dochodzić do pełnego zrozumienie (czyli perfekcyjnej praktyki ;) )
A kolega ma po prostu inne drzwi :)

I czy nie wszystko jedno, ilu jest użytkowników tr, jeśli myśmy sie załapali na pokład? - cynicznie rzecz ujmując. Zakładam, że tak jest lepiej (koordynacja :D )
Jak się czyta pierwszy raz to jest może i fajnie. Takie trochę terapeutyczne o samoakceptacji, odrzuceniu presji itd itd. Takie pranie mózgu jest ok. :)

Ja bym wolał aby było więcej osób w i kumatych. Dobrze jest dzielić z kimś wspólną pasję. :) wiadomo, że danym temacie zawsze będą wybrani i nie wybrani, to dobrze, że wszyscy się interesujemy czymś trochę innym, bo świat jest wtedy bardziej kolorowy. Jeśli człowiek chce się w czymś doskonalić to odpowiednie towarzysto to znacząca sprawa. Tutaj ludzie chyba za bardzo się skupili na wahadłach i ich destrukcyjności, a przecieź wzajemne towarzystko transerferów, to warstwa świata płynącej energii ;)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Pit
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 13, 2015 11:27 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Pit » wt paź 13, 2015 9:47 pm

W moim życiu Transerfing 'zagościł' około rok temu. Pierwsze strony pierwszego tomu czytałem z wielkim dystansem. Byłem po przeszło dwóch latach prania sobie samemu mózgu i szukania o co właściwie TU (nie koniecznie "i TERAZ") chodzi. Jednak tak bardzo ucieszyłem się, że "wytrwałem" do jego końca. Kolejne tomy to była już dla mnie przyjemność.
Jakiś czas po zarejestrowaniu się na forum, miałem temat, który chciałem omówić właśnie tutaj. Przyznam, że zanim napisałem, to jeszcze raz 'wysłuchałem' Vadima. I co się okazało? Nie musiałem niczego roztrząsać, o nic dopytywać, o niczym dyskutować. Tam - u Niego - znalazłem wszystkie informacje, które potrzebowałem. I tak było wielokrotnie. Praktycznie za każdym razem.
Z mojego punktu widzenia, jeśli masz temat i problem i nie wiesz, jak go "ugryźć", to jest jedna najlepsza metoda. Przeczytaj po raz kolejny dany wątek Transerfingu. Zeland już udzielił na ten temat odpowiedzi. A znajomość całości umożliwi szybkie znalezienie odpowiedzi. Z kolei bez znajomości całości trudno mówić o życiu w tej idei. Mnie zajęło sporo czasu przekonanie się, że to nie żadna technika, techniki czy pojedyncze sposoby, ale styl życia.
Dziś mam swoje notatki, skróty z tematyką najbardziej dla mnie istotną, jeżdżąc samochodem słucham , od czasu do czasu czytam po raz n-ty każdy z tomów.
W tych książkach jest tak naprawdę wszystko. Absolutnie. Myślę tu o odpowiedziach na praktycznie każde pytanie, które pojawiało się u mnie, w moim życiu. Co więcej, w materiałach Zelanda jest i teoria i praktyka.
Mówiąc żartobliwie - najlepiej osiem tomów włożyć do pierwszych sześciu klas, a dodając do nich trochę klasycznej matematyki oraz fizyki kwantowej, wystarczyłoby to na pewno na całkiem dobre wykształcenie życiowe;)
Ale póki co uczy się nas na tej Ziemi co myśleć, a nie jak..

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » wt paź 13, 2015 11:54 pm

Rozumiem to bo intelektualnie mam ten temat też przepracowany na tip top. :) Nie mówię, żebym wykorzystywał w pełni, ale chyba nie muszę, skoro robię to co lubię. :wink:

Zeland pisał o szkole jaką funkcje pełni... dlatego niespodziewałbym się, że wprowadzą coś takiego, ale właśnie jako element kultury, do dzielenia się ze znajomymi widzę TR, tylko w tej formie to nie przejdzie.

W każdym razie dzięki za wypowiedź. A może sam próbowałeś się tym z kimś dzielić?
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: marcel » śr paź 14, 2015 7:07 am

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:20 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Pit
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 13, 2015 11:27 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Pit » sob paź 17, 2015 11:25 pm

...o szkole, to oczywiście w ramach żartu :D
Tak. Podzieliłem sie tą wiedzą z kilkoma osobami (prawie 10 ‘sztuk’). Przyznam, że tylko jedna z nich coraz bardziej odnosi się do idei TR, jako możliwej. Choć widzę, że nie przychodzi mu to łatwo.
Skąd to się bierze? Jeśli jeszcze 5 lat temu, ktoś opowiedziałby mi o TR, to przyjąłbym to bardziej na zasadzie zwykłej ciekawostki i nie zakładam (jak pamiętam siebie), abym zajął się tymi zagadnieniami jakoś dogłębniej.
Dlaczego więc osobiście trafiłem na TR?
Dlatego, że życie mnie do tego wręcz zmusiło. Kilkadziesiąt lat żyłem wg pewnego schematu. Całkiem nieźle, z wieloma sukcesami. Aż przyszedł czas, kiedy działając tak samo, osiągałem inne (czytaj gorsze) efekty. W pewnym momencie zacząłem sie zastanawiać po co to wszystko i dlaczego tak, a nie inaczej. I tak od 'jednego do drugiego', az trafiłem na Zelanda. Jestem z kolei osobą, która chce wszystko sprawdzić w praktyce i jak po kilku moich pierwszych działaniach okazało się, że zarówno moje otoczenie, jak i efekty manifestacji w moim świecie, realizują się pięknie wg modelu TR, to nie pozostało mi już nic innego, jak zacząć wdrażać TR jak najmocniej.
I tutaj... –kiedy po około dwóch, trzech tygodniach zaczynałem być harrym Potterem, to wtedy...oj dostałem prztyczka takiego, że nazwałbym, iż raczej był to kopniak w nos. Aż zapiszczałem. Oj tak. Obraziłem się lekko na TR, a później zastanawiałem się, co zrobiłem nie tak. Odpowiedź przyszła nie tak od razu. Ale przerobiłem i to. A dziś jestem wdzięczny, że tak się stało. Że stało się to tak szybko.
Wracając do innych osób .
Na pewno motywacji do zajęcia się danym zagadnieniem, czy do podjęcia jakiegoś działania daje obserwacja innych ludzi na zasadzie - jak on to robi, że jest taki/że mu się udaje/że ...etc. Każde, tego rodzaju wahadło/forum na pewno będzie się bujało, kiedy będą na nim ‘żywe’ wzorce do podpatrywanie / naśladowania. Kiedy czytając (jak najprościej napisaną treść) będzie można zapoznać się z realnymi sukcesami, o potencjalnych możliwościach, o rozwoju, to wtedy popleczników niewątpliwie pojawi się więcej.
Jednak…
Przynajmniej u mnie pojawia się kwestia, że im mniej mówię, tym więcej dostaję od Wszechświata. Również i to sprawdziłem na sobie (oczywiście z premedytacją) – kiedy opowiadam, nawet najbliższym, o tym, jak jest ok i, że w najbliższym czasie to, czy tamto, to zaraz bum i sru, zaczyna się pieprzyć. A koordynacja w takich momentach jest naprawdę wyzwaniem :) . Zastanawiałem się, czy to przejaw mojej nieumiejętności zachowania równowagi i energia mi to wyrównuje, czy może cos innego. Starałem się naprawdę zaniżać ważność dla radości – emocje, uczucia przy opowiadaniu wg mnie zerowe, a jednak kiełbasiło się później. Widocznie jednak nie do końca jest mi to obojętne. To całe cieszenie się. Stało się to już teraz nawet nieistotne – kiedy nie opowiadam, to jest ok, więc pozostawiam sobie to pytanie otwarte.
Jeszcze odnośnie opowiadania o efektach – trochę szukałem o jakichś sukcesach Zelanda, jakieś wystąpienia publiczne, prezentacje, gdzie, jak żyje itp. Niestety nie znalazłem praktycznie wiele. I to tez był i jest dla mnie sygnał o tym, że powściągliwość jest jak najbardziej wskazana.
Trzeba sobie też powiedzieć, że TR nie jest łatwe do przerobienia, a jednocześnie nie tak marketingowo potraktowane jak sekrety, jakieś poradniki, prawa przyciągania, itp. Jest jednak alternatywą lub na pewno dodatkiem do innych sposobów samorozwoju. Stąd też moja rejestracja i obecność , co prawda niestety milcząca, na tym forum, choć wszystkie wpisy czytuję.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: marcel » ndz paź 18, 2015 10:32 am

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 10:20 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » pn paź 19, 2015 3:12 am

Dzięki za podzielenie się swoją historią. W sumie czuć, że masz żyłkę Transerfera i wiesz na czym to polega. Na przykład nie pytałeś się o radę tylko pozwoliłeś odpowiedniej wiedzy samodzielnie przyjść w ramach rozwijania kwestii praktyki TR. :)


Jak patrzę na ludzi religijnych, ale też pod kątem tych bardziej skutecznych co im "Pan" sprzyja, to oni za dużo po za rutynowymi działaniami o swojej religii nie rozmawiają, "tak spontanicznie". A przynajmniej mam takie wrażenie. Jednak myślę, że właśnie te rutynowe działania, jak spotkanie w kościele i wspólne te zajęcia dobrze nastrajają ich i dają im energię oraz sens. Ładują swoje akumulatory w tym czasie. Na forum sekret w praktyce było fajnie bo było wiele takich tematów, które pełniły określoną funkcję "dziękuję za", "listy życzeń" i tym podobne. Co jakiś czas wychodziła audycja, był czat. To wystarczyło aby stworzyć przyjemną społeczność internetową i nie mówię o masach bezmyąlnych wiernych, tylko grupce znajomych ludzi ogarniających temat.

Tak tylko puszczam swoje myśli w eter, może złapią falę zewnętrznego zamiaru. :wink: Bo sam mam co robić i teź mam zaufanych ludzi w kwestiach rozwojowych
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: najna » pt paź 23, 2015 9:02 pm

Też się zgodzę z tematem przewodnim wątku. Pamiętam, że jak pierwszy raz wzięłam transerfing do ręki, to wszystko się we mnie buntowało, bo byłam przesiąknięta cukierkowym Sekretem. Transerfing więcej wyjaśnia, więc kiedy zaakceptowałam podaną mi treść, to zobaczyłam, że całkiem nieźle się sprawdza i często wracałam do kolejnych tomów. Dziś, wydaje mi się to niemożliwe. Ilekroć potrzebuję inspiracji lub odświeżenia wiedzy, nie daje rady przeczytać więcej niż dwóch akapitów. Nawet ściąga tomu IX wydaje się tak bajkowa, że flaki się przewalają.
Obecnie wolę czytać poradniki, które są zależne od potrzeb do sytuacji, np. "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", gdzie jak ktoś zna zasady, to widzi, że wszystko jest oparte na transerfingu (albo na odwrót, bo transerfing był potem ;), ale nie ma tej otoczki, gadania, że jesteś super i możesz góry przenosić. Prosta recepta, prosta technika. W dodatku taka pozycja sprawiła, że wdrażanie tego w życie przyszło samo (np. w kontaktach biznesowych), a o frailingu itp. musiałam sobie przypominać. Myślę, że to dlatego, ponieważ autor za dużo terminów tam wprowadził, nowe słówko dosłownie na każdą sytuację!
Jak zaczynałam czytać, a była to któraś z rzędu książka ezoteryczna, to sama czułam się jak mugol, który dostał książkę od zajączka przy herbacie, zaraz po tym, jak poszłam na spacer do Narnii przez szafę :P
A można bardziej przyziemnie, treściwe i na temat? Jak widać można!

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: zamek » śr lis 04, 2015 9:03 pm

Prometeusz pisze: Czyli można powiedzieć, że transerfing sam nie zastosował własnych metod dlatego poległ.
Czy doczekamy się odrodzenia tej idei? Czy kiedyś nas przybędzie? Czy ezoteryka może przeżyć w takiej formie w jakiej jest obecnie? Na to pytanie może nie będzie komu odpowiedzieć.... czas pokaże :)
Dlaczego tak uważasz? Że nie piszą o tym na pierwszych stronach gazet? Ludzie, którzy stosują transerfing, po prostu wykorzystują go do sterowania własnym losem.
Nie wiemy ilu ludzi kroczy tą drogą, bo po co im własna ważność, która rodzi nadmierne potencjały.
Calineczka pisze: tr jest dla wybranych
Oczywiście, że tak. Ludzie żyją myśląc, że nic nie można zmienić, trzeba się godzić na to co ich spotyka ... Więc ci, którzy chociaż spróbują zastosować zasady TR zostają i kroczą tą ścieżką.
Prometeusz pisze:sam chciałem jeszcze raz przebrnąć przez serię i też nie daję radę
Kurczą, a ja daję radę i rozumiem jeszcze lepiej. I szybciej znajduję to co mam pojaśnić. :-)
Prometeusz pisze:wzajemne towarzystko transerferów, to warstwa świata płynącej energii
Tylko co mamy robić? Opowiadać sobie jakie mamy osiągnięcia czy jak przeszkody ulatują w niebyt?
Pit pisze:Tam - u Niego - znalazłem wszystkie informacje, które potrzebowałem.
Dokładnie tak jest. Człowiek, który przeczytał wszystkie tomy nie ma pytań, bo zna wszystkie odpowiedzi. Ja na forum trafiłam w trakcie czytania I tomu i miałam pełno pytań. Mogłam się nie rejestrować tylko doczytać do końca. 8-)
Pit pisze:Jestem z kolei osobą, która chce wszystko sprawdzić w praktyce i jak po kilku moich pierwszych działaniach okazało się, że zarówno moje otoczenie, jak i efekty manifestacji w moim świecie, realizują się pięknie wg modelu TR, to nie pozostało mi już nic innego, jak zacząć wdrażać TR jak najmocniej.
Dlatego transerfing jest bardziej nauką praktyczną niż ezoteryczną.

A marcel chyba się wykasował i nie idzie tą drogą? :cool:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » śr lis 04, 2015 11:31 pm

Zamek - jako wahadło transerfing leży i tu nie ma co deliberować bo to fakt. Książki się nie sprzedają, a aktywności zero. Przeczytaj uważnie co napisałem, nie chodzi tu o pierwsze strony gazet. Ważność i potencjał są do transerfingowania potrzebne. Chodzi tylko by niebyły to nadmierne wartości, ani by nie porównywać ze sobą rzeczy pod tym kątem.

Wahadło ma swoje zalety, a przedewszystkim więcej siły niż jednostka, z grupą można więcej zdziałać. O tym według mnie też TR mówi. Owszem może to być wymiana doświadczeń, ale rozmawiać można o wszystkim. Samo dzielenie się z kimś własnym stylem bycia to wg. mnie jest już zaleta. Ja nie narzekam bo mam kilka innych wahadeł, po prostu poszła idea w tą niezagospodarowaną jeszcze przestrzeń.

:)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Skyelar
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 6:12 pm
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Skyelar » czw lis 05, 2015 1:25 pm

Prometeusz pisze:Zamek - jako wahadło transerfing leży i tu nie ma co deliberować bo to fakt. Książki się nie sprzedają, a aktywności zero.
"Nie wydaje Ci się, że to właśnie ja wziąłem Cię za rękę i prowadzę do labiryntu? Masz rację, pozostań wolny nawet od tych, którzy głoszą Ci wolność." Nie bardzo rozumiem, czego się w zasadzie spodziewałeś. Funkcja "wahadłowa" została odrzucona w pierwszym tomie już na poziomie samej treści.
Prometeusz pisze:Wahadło ma swoje zalety, a przedewszystkim więcej siły niż jednostka, z grupą można więcej zdziałać.
A pokaż mi forum o podobnej tematyce, na którym ludzie zaczęli masowo osiągać spektakularne sukcesy dzięki wzajemnemu wsparciu 8-)
90%.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » czw lis 05, 2015 2:45 pm

"Nie wydaje Ci się, że to właśnie ja wziąłem Cię za rękę i prowadzę do labiryntu? Masz rację, pozostań wolny nawet od tych, którzy głoszą Ci wolność."
Tak. Napisane jest również, że nie ma wolności od wahadeł (bo to stan zawieszenia), można jedynie wybrać własne i że Transerfing jest nieszkodliwym wahadłem. Dlatego...
Nie bardzo rozumiem, czego się w zasadzie spodziewałeś. Funkcja "wahadłowa" została odrzucona w pierwszym tomie już na poziomie samej treści.
... nie uważam, aby funkcja wahadłowa była odrzucona, prędzej mógłbym powiedzieć, że porzucona... oraz na poziomie treści nie ma nic o odrzuceniu. Siedzę w temacie od paru lat i niczego się nie spodziewam, przekazuje jedynie swoje spostrzeżenia. Spójrz na buddyzm tam też jest fraza by nikogo nie słuchać i być światłem samym dla siebie, a tamto wahadło prężnie działa i każdemu przynosi jakąś gratyfikacje - wręcz gdzieniegdzie spełnia funkcje społeczne.
A pokaż mi forum o podobnej tematyce, na którym ludzie zaczęli masowo osiągać spektakularne sukcesy dzięki wzajemnemu wsparciu 8-)
Forum jest tylko medium. Ono nic nie zapewnia, ale grupa już tak. Zobacz na ludzi, którzy najwięcej osiągnęli, za każdym stoi jakieś wahadło.

Kochani mam wrażenie, że dużo osób po zapoznaniu się z Transerfingiem R. jeszcze bardziej nastawia się na myślenie "co ja z tego będę miał/miała". A to tak nie działa według mnie. Magia wydarza się, gdy coś się robi z przekonania, a nie tylko z chłodnej kalkulacji zysków. Zyski są ważne, ale musi być równowaga i frajda dla duszy z samego działania. Suchy materializm nikomu szczęścia nie przyniósł, a wielu unieszczęśliwił.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 17, 2014 12:46 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Calineczka » czw lis 05, 2015 9:54 pm

Transerfing kwitnie w ukryciu, forum leży, książki sie nie sprzedają - wsadzamy to w windę do nieba zwaną koordynacją i jest git. Mnie to pasi, nie umiem tego wytłumaczyć, ale wolę tak, niż odwrotnie. Może jestem cokolwiek wkurzona na ludzi (jako zbiorowość) a może tak właśnie pasuje Zelandowi, a może jeszcze są inne powody.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Prometeusz » pt lis 06, 2015 6:10 am

Calineczka pisze:Transerfing kwitnie w ukryciu, forum leży, książki sie nie sprzedają - wsadzamy to w windę do nieba zwaną koordynacją i jest git. Mnie to pasi, nie umiem tego wytłumaczyć, ale wolę tak, niż odwrotnie. Może jestem cokolwiek wkurzona na ludzi (jako zbiorowość) a może tak właśnie pasuje Zelandowi, a może jeszcze są inne powody.
a może zła konstelacja planet. :D Tutaj nie ma czarów, zwyczajnie zabrakło przebierania nogami. :wink: Żeby była koordynacja zamiaru, to najpierw musi być zamiar. :razz:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 17, 2014 12:46 am
Re: TR w oczach "mugoli", oraz dlaczego to wahadło się nie b

Post autor: Calineczka » pt lis 06, 2015 5:21 pm

Prometeusz pisze:
Calineczka pisze:Transerfing kwitnie w ukryciu, forum leży, książki sie nie sprzedają - wsadzamy to w windę do nieba zwaną koordynacją i jest git. Mnie to pasi, nie umiem tego wytłumaczyć, ale wolę tak, niż odwrotnie. Może jestem cokolwiek wkurzona na ludzi (jako zbiorowość) a może tak właśnie pasuje Zelandowi, a może jeszcze są inne powody.
a może zła konstelacja planet. :D Tutaj nie ma czarów, zwyczajnie zabrakło przebierania nogami. :wink: Żeby była koordynacja zamiaru, to najpierw musi być zamiar. :razz:
No :D racja. Ale żeby uznać transerfingowy zastój za swego rodzaju porażkę, ktoś musiłaby chcieć, żeby się tr rozwijał wśród ludu. A jest tak, jak Zeland pisał - dusza chce uszczęśliwić siebie a nie ciocię, brata, koleżanki i kolegów. Choć umysł może oczywiście przyjąć taki cel, jedak nasycona osobistym szcześciem dusza nie będzie sie wtrącać w cudzy interes. Więc skoro nikomu się nie chce, brak rozwoju tr nie jest wyznacznikiem jego "skuteczności". Zeland miał cel - puścić w świat, co też uczynił. Chętnych okazało sie niewielu, ale to już nie jego problem. Kto szukał, ten znalazł (tak zakładam ;) ) i pewnie jeszcze wielu znajdzie. Rękopisy nie płoną ;)


ODPOWIEDZ