co może umysł

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

oczko8
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 19, 2012 8:26 pm
co może umysł

Post autor: oczko8 » pn mar 23, 2015 5:53 am

MYŚL TWORZY NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ......tak głosi wiedza tajemna i już nie tylko ona. Jestem tego samego zdania ale tylko w pewnym stopniu ,więc skąd lub od kogo jeszcze pochodzą nasze myśl.? Jeżeli z umysłu a ten może niewiele to jak się to ma do tworzenia rzeczywistości?
Skoro umysł bez duszy niewiele może to kto lub co tak naprawdę tworzy naszą rzeczywistość? Zawsze ,dopóki jesteśmy na ziemi jesteśmy pod wpływem jakiś wahadeł, czy to one decydują o naszych myślach? Zeland w Transerfingu czasami podaje sprzeczne informacje ale ja nie tylko opieram swoją wiedze na transerfingu,stąd moje pytania

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: co może umysł

Post autor: Prometeusz » pt mar 27, 2015 3:23 am

oczko8 pisze:Co Wy na to?
Jak na lato :wink: Choć sam nie wiedziałbym w jaki sposób możnaby życie i rzeczywistości zamknąć, czy też zawrzeć w koncepcjach. Wydaje mi się, że chyba się nie da? :smile: Jakie są twoje przemyślenia?

Można powieć, że z zamiłowaniem lubię sobie pogrzebać w tym psychologiczno-filozoficznym motocyklu (swoim umyśle). Mogę go podregulować i nim pojeździć. Lecz tak jak nie potrafię ugryźć własnych zębów, tak nie próbuję nawet dotrzeć do istoty rzeczy.

Transerfing traktuje bardziej jako model do praktykowania, niż model wyjaśniający. W tym drugim zadaniu lepiej sprawdza się nauka. Choć ona nawet nie wyjaśnia, raczej lepiej powiedzieć, że opisuje zbierzne obserwacje.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: co może umysł

Post autor: zamek » ndz mar 29, 2015 6:13 pm

oczko8 pisze:MYŚL TWORZY NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ......
kto lub co tak naprawdę tworzy naszą rzeczywistość?
Przecież to prawda.
Ostatnio czytałam o Atacamie, najsuchszym miejscu na ziemi 93 dni temu). I pomyślałam, że dobrze by było żeby spadło tam dużo wody. I spadło tyle w ciągu 12 godzin ile kiedyś w ciągu 7 lat.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powod ... alo-zalane

Musimy tylko bardziej uważać na swoje myśli. Okazało się, że ten deszcz wcale nie był dla nich dobry.

Wahadła nie tworzą naszych myśli. One mogą jedynie nas kusić, odwracać nasza uwagę, kierować nas na inne tory - niekorzystne dla nas. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

oczko8
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 19, 2012 8:26 pm
Re: co może umysł

Post autor: oczko8 » wt mar 31, 2015 9:09 am

Jak tylko napisałam na forum o umyśle to od razu ciutkę mi się sprawa rozjaśniła ,wiec podzielę się z wami tym co mam w głowie :D
Umysł zazwyczaj jest pod wpływem wahadeł. Jeżeli jest tylko TERAZ czyli nie ma przeszłości ani przyszłości to wszystko co jest w naszym umyśle "ciężkie" obciążone przeszłoscią jest iluzją - to nie istnieje. skoro nie istnieje to w każdym TERAZ mamy wolny umysł .
Na dzień dzisziejszy taka prawda mi odpowiada :dance:

oczko8
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 19, 2012 8:26 pm
Re: co może umysł

Post autor: oczko8 » wt mar 31, 2015 9:16 am

Acha ...chciałam się odnieść do wypowiedzi
zamek pisze:Wahadła nie tworzą naszych myśli. One mogą jedynie nas kusić, odwracać nasza uwagę, kierować nas na inne tory - niekorzystne dla nas. 8-)
....właśnie to mam na myśli.... skąd takie myśli.... :grin:, nie bardzo rozumiem co masz na myśli: kusić?


ODPOWIEDZ