Kreowanie samochodu

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » śr mar 18, 2015 9:12 am

Witajcie!

Jestem tu nowy, ale od lat wielki fan Vadima. Chcę mieć jakiś dobry samochód, więc mam kilka pytań do bardziej doświadczonych:

1. Czy muszę robić slajd konkretnej marki? Umysł się wtrąca że ukradną, że za drogi w utrzymaniu, że psuje się. Czy może wystarczy slajd że jestem szczęśliwy i zadowolony w aucie, ale bez precyzowania jakie to auto, z wyjątkiem poczucia że jest moje własne?

2. Od kilkunastu lat jestem w środowisku rozwojowym, niestety nie spotkałem ani jednej osoby która by wykreowała dom czy auto, wszyscy tylko cały czas wizualizują ale bez efektów. Czy są osoby mogące opisać, jak spełniły się ich kreacje?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Cenote
Posty: 143
Rejestracja: śr gru 03, 2014 7:50 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Cenote » śr mar 18, 2015 10:46 am

Ja spełniłam, choć nie do końca ;)
Na moim miejscu parkingowym wyobrażałam sobie konkretną markę, a nawet model. Slajdowałam też siebie za kierownicą, z mordką uradowaną od ucha do ucha. Potem jednak stwierdziłam niepotrzebnie, że może lepiej nie drażnić sąsiadów. Auto jest, tylko trochę inny model. Zapatrzyłam się też na właściwy model, ale nie w tym kolorze, co chciałam i kolor też jest nie ten, ale co tam. Jest i cieszy :dance:
Jeżeli postanowisz postrzegać pozornie negatywną zmianę w scenariuszu jak pozytywną, to wszystko takim właśnie się okaże. …
Każde zdarzenie witasz jako pozytywne i tym samym zawsze trafiasz na korzystne odgałęzienie ...

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » śr mar 18, 2015 12:33 pm

Dziękuję za odpowiedź :) A można wiedzieć w jaki sposób ten wariant się urzeczywistnił u Ciebie?

Awatar użytkownika
Cenote
Posty: 143
Rejestracja: śr gru 03, 2014 7:50 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Cenote » śr mar 18, 2015 12:45 pm

To prezent. Wkrótce po tym jak się zdecydowałam mieć, pojawiła się korzystna oferta od znajomego znajomego. Poprzedni samochód sprzedałam, by się dorzucić.
Oczywiście dopieściłam go i pogłaskałam na pożegnanie :smile:
Jeżeli postanowisz postrzegać pozornie negatywną zmianę w scenariuszu jak pozytywną, to wszystko takim właśnie się okaże. …
Każde zdarzenie witasz jako pozytywne i tym samym zawsze trafiasz na korzystne odgałęzienie ...

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » śr mar 18, 2015 12:58 pm

Czyli sobie go kupiłaś? A jak ktoś nie ma pieniędzy? Właśnie tego się obawiam, bo ludzie którzy mi mówią że dostali podwyżkę, okazuje się że pracowali parę lat - każdy dostawał. Pewne rzeczy się dostaje bez slajdów, ja też kupiłem auto "okazyjnie" bez slajdów... Nie to żebym się czepiał, ale mam masę wątpliwości :(

Awatar użytkownika
Cenote
Posty: 143
Rejestracja: śr gru 03, 2014 7:50 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Cenote » śr mar 18, 2015 1:01 pm

Formalnie kupiłam, ale wartość poprzedniego stanowiła 1/3 nowego ;) Reszta to prezent właśnie na samochód.
Dodam, że byłam wręcz namawiana na przyjęcie prezentu, bo ta oferta to była okazja. Być może tak to właśnie chcę interpretować, ale czy sposób realizacji jest ważny? Samochody nie spadają z nieba, przeważnie :)
Jeżeli postanowisz postrzegać pozornie negatywną zmianę w scenariuszu jak pozytywną, to wszystko takim właśnie się okaże. …
Każde zdarzenie witasz jako pozytywne i tym samym zawsze trafiasz na korzystne odgałęzienie ...

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » śr mar 18, 2015 5:41 pm

Super, cieszę się, też bym tak właśnie chciał - jakieś szczegółowsze rady? :)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: zamek » śr mar 18, 2015 8:21 pm

Witaj
Dobroduszny pisze:Chcę mieć jakiś dobry samochód,
Mój pierwszy samochód wygrałam, ale rodzice wpłacili mi na konto jakąś sumę na początek. Zawsze musisz coś włożyć, żeby dostać, bo to najszybciej. Musiałam kupić gazetę z a2 zł, rozwiązać krzyżówkę i wysłać i dostać żelazko, bo je potrzebowałam, a nie mogłam się zdecydować jakie chcę.
Jeśli będziesz wizualizował coś konkretnego to dłużej poczekasz, chyba, że ty tak masz.
Ja jestem leniwa, więc wizualizacje i slajdy odpadają. Ja po prostu jak czegoś potrzebuję to to zamawiam i najczęściej wygrywam. Widzę obraz tej rzeczy i siebie jak się cieszę, że to mam, jak inni mi gratulują, ale potem o tym zapominam. Po jakimś czasie nagle coś mi spada z nieba, niespodziewanie 8-)
Kiedyś bardzo chciałam zmienić samochód i naciskałam na konkretny model, kolor itd. Po 3 dniach mi ukradli. Za bardzo chciałam.

Znajomy zamieszkał w mieszkaniu znajomych, którzy wyjechali na chwilę. Trwa to już 10 lat, a nic za nie nie płacił. Opłaca wszystko na bieżąco. Ale ostatnio kupił samochód kombi i się cieszy, że wszystko może przewieźć. A ja mam znajomych, którzy mają odpowiedni samochód do przewiezienia czegokolwiek i nie muszę kupować brzydkiego kombi. On nie ma już żadnych znajomych.

Moje mieszkanie dostałam w wyniku fali szczęścia, ale miałam książeczkę która wystarczyła, a potem wykupiłam je za 1 zł.

Jak zupełnie nic nie masz, to nic przyciąga nic. Musisz mieć choć trochę, żeby ruszyć koło fortuny. :)

To już masz 2 opcje: dostać albo wygrać :) Co wolisz :cool:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » czw mar 19, 2015 10:35 am

Dziękuję. Dla mnie zasadnicza jest kwestia - czy wizualizować zadowolenie z jazdy autem, ale bez wyróżniania marki i modelu, czy konkretnie dany model i markę?

Awatar użytkownika
Raphael
Posty: 46
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 7:21 pm
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Raphael » czw mar 19, 2015 3:03 pm

Jak szaleć to szaleć, wszystko zależy czy chcesz konkretny samochód czy byle jaki samochód byle miał cztery koła i kierownicę :D
Jeśli masz upatrzony konkretny model to dlaczego nie zdobyć właśnie jego :D kolor kolorem ale markę i model bym wybrał :)

Obrazek Obrazek

Ja póki co potrzeby zakupu auta nie widzę ale jak się za to wezmę, chyba padnie na AUDI A/S5 :D jest piękne jak na mój gust :ninja:

Pozdrawiam,
Ralph
"Jeśli nie masz wroga wewnątrz, to żaden zewnętrzny przeciwnik nie jest wstanie uczynić Ci krzywdy"

Awatar użytkownika
Cenote
Posty: 143
Rejestracja: śr gru 03, 2014 7:50 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Cenote » czw mar 19, 2015 4:07 pm

Ha, moje klimaty :giveheart:
Jeżeli postanowisz postrzegać pozornie negatywną zmianę w scenariuszu jak pozytywną, to wszystko takim właśnie się okaże. …
Każde zdarzenie witasz jako pozytywne i tym samym zawsze trafiasz na korzystne odgałęzienie ...

Awatar użytkownika
Cenote
Posty: 143
Rejestracja: śr gru 03, 2014 7:50 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Cenote » czw mar 19, 2015 4:20 pm

Dobroduszny pisze:Super, cieszę się, też bym tak właśnie chciał - jakieś szczegółowsze rady? :)
Najważniejsze to bez parcia.
Nic więcej nie mogę podać :shutup:, bo samochody zmienia się co jakiś czas :ninja:
Jeżeli postanowisz postrzegać pozornie negatywną zmianę w scenariuszu jak pozytywną, to wszystko takim właśnie się okaże. …
Każde zdarzenie witasz jako pozytywne i tym samym zawsze trafiasz na korzystne odgałęzienie ...

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » sob mar 21, 2015 1:00 pm

No to działam :) Który to już raz...

Dobroduszny
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 09, 2015 8:23 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Dobroduszny » pn mar 23, 2015 12:10 am

Raphael pisze:Jak szaleć to szaleć, wszystko zależy czy chcesz konkretny samochód czy byle jaki samochód byle miał cztery koła i kierownicę :D
Jeśli masz upatrzony konkretny model to dlaczego nie zdobyć właśnie jego :D kolor kolorem ale markę i model bym wybrał :)

Obrazek Obrazek

Ja póki co potrzeby zakupu auta nie widzę ale jak się za to wezmę, chyba padnie na AUDI A/S5 :D jest piękne jak na mój gust :ninja:

Pozdrawiam,
Ralph

No ale nie bałbyś się go mieć? Złodzieje, koszty serwisu kolosalne, i wysiadać z niego i iść w blokach do rodziców spać? Nie wiem, ale jakoś wydaje mi się to kompletnie nierealne, zbyt wysoka poprzeczka - jak dla mnie :)

Awatar użytkownika
Raphael
Posty: 46
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 7:21 pm
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Raphael » pn mar 23, 2015 3:30 am

A czego tu się bać, auto jak każde inne, to tylko przedmiot, co do serwisu to mam znajomych mechaników od blacharki po silnik, komputer sam ogarnę w razie potrzeby. Od nieprzewidzianych okoliczności można zawsze ubezpieczyć. Chyba wiadome że nie kupuje się za ostatnie pieniądze samochodu tylko przeznacza się na niego jakiś % tego co już się ma, tak że jak mnie będzie na niego stać to resztą martwić się nie będę :D Co do bloków to mnie nie obowiązują póki co bo mieszkam na wsi i raczej nie myślę tego zmieniać.

Pozdrawiam,
Raph
"Jeśli nie masz wroga wewnątrz, to żaden zewnętrzny przeciwnik nie jest wstanie uczynić Ci krzywdy"

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: zamek » pn mar 30, 2015 10:42 am

Raphael pisze:Co do bloków to mnie nie obowiązują póki co bo mieszkam na wsi i raczej nie myślę tego zmieniać.
Ja powiedziałabym - na razie. Przecież możemy wszystko co nas cieszy. :-D
To nie są obiektywne ograniczenia. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Raphael
Posty: 46
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 7:21 pm
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Raphael » pn mar 30, 2015 4:52 pm

Wieś ograniczeniem?
Przecież na wsi jest 1000 razy lepiej :) to nie widzę
sensu tego zmieniać. Cisza, spokój :D
wracając wspomnieniami do swojego dzieciństwa
mogę powiedzieć tylko ze było super, zabawy
z rówieśnikami, wspinanie po drzewach :)
kilometry zrobione jak nie biegiem to rowerem :)
Rzeka, las to raczej sporo swobody a nie ograniczenie.
"Jeśli nie masz wroga wewnątrz, to żaden zewnętrzny przeciwnik nie jest wstanie uczynić Ci krzywdy"

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Prometeusz » pn mar 30, 2015 8:12 pm

Super autka :D
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: zamek » pn mar 30, 2015 8:17 pm

@Raphael ty jesteś luzak :)

Moja ocena odnosiła się do
No ale nie bałbyś się go mieć? Złodzieje, koszty serwisu kolosalne, i wysiadać z niego i iść w blokach do rodziców spać
Co nas może ograniczać w realizacji marzeń? Inni ludzie :wink:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Raphael
Posty: 46
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 7:21 pm
Re: Kreowanie samochodu

Post autor: Raphael » pn mar 30, 2015 10:12 pm

To cytat mnie zmylił, jeśli coś leży poza naszą strefą komfortu to albo ja rozszerzamy albo o czymś zapominamy, ujęte jest to w 78 dniowym kursie.

Swoją drogą ktoś na forum poruszył temat myśli skąd pochodzą czy coś w ten deseń. Jak studiowałem, siedzę sobie z kolegą z roku na ławce i jedzie furka, no i mówię ale fajne auto chciał bym takie kiedyś mieć a Ty? A ten ''coś Ty ja nawet o tym nie myślę, nie mam takich możliwości'' autentycznie tak powiedział. Dosłownie ręce mi opadły, pomyślałem tylko, no jak ich nie masz to ja Ci ich też raczej nie stworzę.

Jak wy myślicie, jak to jest z tym myśleniem? Przecież obaj jechaliśmy na tym samym wózku. O TR nie miałem wtedy zielonego pojecia.
"Jeśli nie masz wroga wewnątrz, to żaden zewnętrzny przeciwnik nie jest wstanie uczynić Ci krzywdy"


ODPOWIEDZ