Muzyka do slajdów

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Sylvie10
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 1:50 pm
Muzyka do slajdów

Post autor: Sylvie10 » wt sty 20, 2015 8:24 am

Znacie jakąś bardzo dobrą muzykę do odgrywania slajdów? :-) Co możecie polecić?

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Muzyka do slajdów

Post autor: zamek » wt sty 20, 2015 7:59 pm

Nie znam. :)
Muzyki słucham dla samej muzyki. :gamer:
Ja nie odgrywam slajdów, one są w mojej głowie zawsze, na ekranie. Gdy idę ulicą to sobie je wyświetlam, pierwszy z brzegu. Nie wyobrażam sobie słuchać przy tym muzyki. Po co? Obraz wtedy może byc zamglony i możesz przeoczyć jakiś znak. :cool:
Nie mam czasu na siedzenie i kontemplowanie, mało efektywne. Od świątyni dumania wole działanie, świadomy wybór ścieżki. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Sylvie10
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 1:50 pm
Re: Muzyka do slajdów

Post autor: Sylvie10 » wt sty 20, 2015 10:28 pm

Być może już jesteś na takim etapie że nie potrzebujesz mieć nastroju do slajdów, one są już w Tobie

Ja jeszcze muszę mieć nieco spokoju, coś w stylu medytacji, muzyka bardzo mi pomaga wejść w slajd wirtualnie tak jak pisał Zelnad Na codzień moja uwaga jest dosyć mocno pochłonięta różnymi rzeczami, ciężko mi wyjść poza to co się aktualnie dzieje, ale może za jakiś czas an muzyka ani cisza nie będą potrzebne.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Muzyka do slajdów

Post autor: Prometeusz » śr sty 21, 2015 5:49 am

Słuchanie muzyki klasycznej i poważnej wpływa dobrze na mózg i synchroniczności. Lecz nie każdy do takiej muzyki jest dostosowany, wtedy może lepiej sięgnąć do muzyki filmowej.

Ja do slajdów muzyki nie stosuje. Ale dobrze na mnie działają dźwięki natury i muzyka instrumentalna orientalna.

Muzyka jest świetna, ale jeśli się ją świadomie stosuje np. puszczanie Dody w tle będzie nas zatykać.

Na zły humor to u mnie Eye of the Tiger ;) i Another Day - Modestepu (ale to bardziej teledysk) :D
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Muzyka do slajdów

Post autor: zamek » śr sty 21, 2015 9:10 am

Sylvie10 pisze:Być może już jesteś na takim etapie że nie potrzebujesz mieć nastroju do slajdów, one są już w Tobie
Nic podobnego, to nie kwestia jakichś etapów. Każdy człowiek jest inny, inaczej wibruje i inaczej działa muzyka. Nie porównuj się z innymi, idź własnym tempem a daleko zajdziesz.
Stosuj taką muzykę jaką lubisz. Ktoś ci może polecać muzykę, która cię denerwuje, albo usypia. Dla niego być może jest dobra, a dla ciebie nie.
Na mnie źle działa rege, wkurza mnie, denerwuje zupełnie nie pasuje do mojej energetyki.

Budowanie slajdów u mnie trwa długo. Wymyślam najpierw co chcę, a potem dokładam różne elementy, zmieniam, dodaję kolory, inne osoby, które mi gratulują, cieszą się ze mną, z mojego sukcesu itd. I to trwa w czasie, gdy gdzieś idę, oglądam jakiś film, wszystko może być inspiracją. Czasem już w trakcie materializacji, w ostatniej chwili coś zmieniam, żeby zdążyć, zanim pojawi się w odbiciu w lustrze.
Pewnie, że z czasem nabierasz wprawy, ale działanie świata ciągle mnie zadziwia. Trzeba być precyzyjnym. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Muzyka do slajdów

Post autor: Prometeusz » pn wrz 21, 2015 8:08 pm

Mam wrażenie, że ostatnio wywierana jest nas duża presja, związana z uchodźcami i innymi kryzysami. Odcinam się od tego przy takiej muzyczce.

John Luther Adams: Become Ocean

Obrazek

Staje się oceanem spokoju. :-)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Muzyka do slajdów

Post autor: Prometeusz » śr lip 13, 2016 5:39 pm

Wpływ muzyki na podświadomość. :)
http://www.youtube.com/watch?v=7FYB_IWG3Oc
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ