Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Dahaka
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 21, 2014 5:15 pm
Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Post autor: Dahaka » ndz wrz 21, 2014 8:52 pm

Witam,
Ciekawi mnie jedna kwestia.
Z tego co zrozumiałem, to dzieła, wynalazki i kompozycje pochodzą z przestrzeni wariantów oraz sny są wędrówką duszy po niej. A więc...
Wpadłem na pewien pomysł - a mianowicie, aby komponować w świadomym śnie. Teoretycznie muzyka tam powinna pochodzić prosto ze "źródła", jednak dopiero co zacząłem praktykować LD I nie miałem okazji tego spróbować. Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Post autor: Transformator2012 » ndz wrz 21, 2014 9:21 pm

Witaj!

Cóż... cytując klasyka "ogranicza Cię tylko Zamiar"... :wink:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Post autor: Prometeusz » pn wrz 22, 2014 8:07 am

Cześć Dahaka. :)

Ćwiczenie LD na pewno może w pozytywny sposób wpłynąć na komponowanie i być źródłem inspiracji. Czy można komponować podczas LD i z jakim skutkiem to nie wiem. Czytałem kiedyś o człowieku co z sukcesami komponował po tym jak stracił słuch i zdolność zapisywania muzyki. Myślę, że nasz mózg do wielu rzeczy jest zdolny. Robiąc pewne kroki w stronę swego zamierzenia nie zaniechaj i nie zaniedbaj po prostu komponowania w realu.

Zdrówko :cool:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dahaka
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 21, 2014 5:15 pm
Re: Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Post autor: Dahaka » pn wrz 22, 2014 4:20 pm

Dzięki za odpowiedź :smile:

Nie jestem kompozytorem, ale gram i słucham muzyki klasycznej. Pewien czas temu we śnie usłyszałem jakiś utwór, którego nigdy w życiu wcześniej na 100% nie słyszałem. Zrobił na mnie naprawdę ogromne wrażenie i przez długi czas nie mogłem się dowiedzieć co to mogło być. Dopiero Transerfing mi wyjaśnił skąd się wziął w moim śnie. I między innymi dlatego mam zamiar świadomego snu 8-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Post autor: Transformator2012 » pn wrz 22, 2014 7:11 pm

Dahaka od wieku lat praktykuję OOBE i jeśli się bardziej w te doświadczenia zaangażujesz to Twoje rezultaty bardzo przekroczą Twoje oczekiwania! 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Komponowanie muzyki w świadomym śnie

Post autor: zamek » czw kwie 21, 2016 11:27 pm

Dahaka pisze: Pewien czas temu we śnie usłyszałem jakiś utwór, którego nigdy w życiu wcześniej na 100% nie słyszałem.
To właśnie na tym polega. Wielu artystów czerpało i czerpie z przestrzeni wariantów. Wczoraj zmarł Prince, który mówił, że we śnie słyszał śpiew aniołów. Po obudzeniu starał się odtworzyć i przypomnieć sobie i nie zawsze mu się to udawało. Beksiński malował swoje obrazy wyłącznie z inspiracji z przestrzeni wariantów. Zobaczył coś we śnie lub wizji, a potem usiłował to odtworzyć na płótnie. :)
Wystarczy robić to samo :clapping:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com


ODPOWIEDZ