Siły równoważące

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Siły równoważące

Post autor: maww » pn lut 24, 2014 5:43 pm

Witam

Jest jakieś racjonalne wytłumaczenie dlaczego wiły równoważące działają? A nawet jeśli działają to dlaczego w ten sposób, iż zawyżona wartość przyciąga kłopoty, czyli nadmierna podnieta dana rzeczą zjawiskiem przyciąga to samo co pogarda do tej rzeczy, nie potrafię tego pojąć, jak na razie jest to dla mnie największe zagwozdka w Transerfingu i nie potrafię znaleźć żadnego logicznego wytłumaczenia na te zjawisko.

Z doświadczenia zauważyłem iż niektóre sytuacje czy rzeczy którym nadawałem zbyt wielka wartość nie zawsze marnie kończyły, sądzę że proporcje są na poziomie 50%, jeśli chodzi o przyciąganie bądź po prostu radość z tych rzeczy lub sytuacji.


Zapraszam do dyskusji :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Siły równoważące

Post autor: Prometeusz » pn lut 24, 2014 6:40 pm

:)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 7:32 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Siły równoważące

Post autor: zamek » śr lut 26, 2014 9:43 pm

Siły równoważące działają, bo przyroda, świat ... dążą do równowagi.
Jak jest zbyt duże napięcie, chciejstwo to dostajemy po łapkach. :wink:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: Siły równoważące

Post autor: maww » czw lut 27, 2014 1:02 am

Pani zamek, już pani drugi raz mi mówi, że dostane po łapkach ;) No właśnie, ale dlaczego?

Doszedłem do takiego wniosku, iż jeśli czegoś bardzo pragniemy, panicznie o to prosimy to chyba podstawową emocją jaka w nas wstępuje to niepokój, i ten stan niepokoju może być niszczący by dotrzeć do swego marzenia. A gdy mamy zamiar i znajdziemy ten złoty środek tzn. wyśrodkujemy wartość to tylko wtedy jesteśmy tak naprawdę pewnie, bez żadnych nerwów, tak po prostu, na luzie ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Siły równoważące

Post autor: Prometeusz » czw lut 27, 2014 6:33 pm

:)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 7:31 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Siły równoważące

Post autor: zamek » czw lut 27, 2014 8:00 pm

W lesie obok trujących roślin zawsze rosną te lecznicze. :wink:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: Siły równoważące

Post autor: maww » czw lut 27, 2014 9:52 pm

Prometeusz pisze:Może dla uzmysłowienia problemu warto przypomnieć, że suma całej energii we wszechświecie wynosi 0. :)
A to ciekawe, skad takie rzeczy wiesz? :>

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Siły równoważące

Post autor: Prometeusz » czw lut 27, 2014 10:44 pm

Czytam książki, oglądam wykłady, przyglądam się debatom. Ogólnie interesuje się nauką i światem. :-)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 7:27 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Siły równoważące

Post autor: Prometeusz » ndz mar 09, 2014 1:06 pm

:)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 7:27 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Siły równoważące

Post autor: zamek » pt mar 14, 2014 9:05 pm

Prometeusz pisze:Natomiast można się przyjrzeć sferze fizycznej np. Wielka radość z kupionego loda może sprawić że wyląduje on na ziemi. Czy to była siła równoważąca ? Moim zdaniem to była nieuważność. Żyjemy w świecie błędów i takie rzeczy się zdarzają bądź nie zdarzają same przez sie na różnych poziomach znaczenia. Nie ma tu jakiś tajemniczych sił czychających na naszą nierównowagę. Przynajmniej ja takich w swojej warstwie nie dostrzegam. Przyczyna i skutek. Tylko tyle. Z drugiej strony ludzie potrawią dopatrzeć się takich sił nawet w miejscach gdzie ich nie ma. Wtedy powstaje taka "osobowość pechowa" i człowiek żyje z pewną świadomością i jego działania i spostrzeżenia sprowadzają się do wyszukiwania ( nieraz nieświadomego prowokowania) takich wydarzeń. Wtedy mówimy, że ma swoją odrębną warstwę świata w której taka siła wirtualnie działa.

A co wy o tym myślicie?
Ja myślę tak samo :D
Nie można wszędzie szukać sił nadprzyrodzonych. Kiedyś często słyszałam, że miałam rację bo coś się wydarzyło, doszukiwali się jakichś mocy, jasnowidzenia itp. A ja po prostu łączyłam fakty i zawsze 2+2 jest 4. Każdy wie, że z boku widać lepiej, bo bez emocji.
Siły równoważące działają tam gdzie jest bardzo duża różnica potencjałów, jak w fizyce. Jak bez przerwy dmuchasz balon to on w końcu pęknie. Trzeba nauczyć się zauważać kiedy nadchodzi ta chwila i umiejętnie spuścić z tonu. Dlatego wygrywają ludzie, którym zupełnie na tym nie zależy. :P
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com


ODPOWIEDZ