Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: maww » śr lut 19, 2014 11:05 am

Witam wszystkich serdecznie.


Jako iż przytłacza mnie pomału wiedza jaką serwuje sobie z książek oraz z owego forum i internetu, wpadłem na pewien pomysł, z jednej strony nie wiem czy to nie będzie czasem wypaczenie mądrości tych książek, lecz z drugiej strony nie będzie to też jakoś z nią niespójne i sądzę że może pomóc dużej liczbie osób, ponieważ już w paru miejscach widziałem, że po lekturze tych książek tej wiedzy jest po prostu za dużo i trudno ją ogarnąć.

Chodzi mi o to by wiedzę przedstawić w sposób matematyczny, by przedstawić ją w równaniach, jak każdy wie równanie ma dwie strony rozdzielone znakiem " = ", oczywistym dla mnie jest teraz, że żadna teza nie będzie tak prawdziwa jak to, że 2 + 2 = 4, chodzi mi po prostu by zwizualizować tą wiedzę, by w łatwy sposób w jednym miejscu mieć taki przypominacz. Dla starych wyjadaczy, oraz znawców tematu może to być niepotrzebne, lecz dla początkujących może to być zbawienne, a Wy co o tym sądzicie?

Pozdrawiam maww ;)

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: marcel » śr lut 19, 2014 12:24 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 6:46 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: maww » śr lut 19, 2014 1:16 pm

To jest ciekawe przykład co podałeś, choć nie jestem pewny czy rozumiem to co tam przedstawiłeś :D

Rachunek prawdopodobieństwa miałem w LO o ile dobrze pamiętam, bardzo mnie zaciekawił ta dziedzina matematyki lecz teraz nie potrafiłbym rozpisać jakichkolwiek przykładów. Taki przykład taki:

"Im większa wartość, tym mniejsze prawdopodobieństwo zrealizowania danego celu", próbuje jakoś to zobrazować na osi, lecz nie do końca mi to wychodzi, oderwałem się od pracy może wieczorem jeszcze o tym pomyśle ;)


Pozdrawiam maww

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Nauka

Post autor: Prometeusz » czw lut 20, 2014 12:31 am

Jeśli musisz rozwiązać jakieś zadanie wymagające przemyślenia, nie rzucaj się od razu na logiczne rozważania. Twoja podświadomość jest bezpośrednio powiązana z polem informacji. Rozwiązanie dowolnego zadania już tam jest. Dlatego najpierw się rozluźnij, odrzuć najmniejszy nawet strach i niepokój związany z rozwiązaniem. Wiesz przecież, że ono istnieje. Odpuść sobie, zwolnij bieg myśli, zapatrz się pustkę. Jest wielce prawdopodobne, że rozwiązanie przyjdzie od razu, i do tego będzie bardzo proste. Jeśli się nie udało, nie irytuj się i włącz aparat mentalny. Uda się innym razem. Praktyka tego rodzaju dobrze rozwija zdolność uzyskiwania dostępu do wiedzy intuicyjnej. Trzeba tylko uczynić to swym nawykiem. Metodyka ta rzeczywiście działa, jeśli uda się uwolnić od wahadła i oddać w najem. A to dopiero początek. Nie wydaje Ci się, że to właśnie ja wziąłem Cię za rękę i prowadzę do labiryntu? Masz rację, pozostań wolny nawet od tych, którzy głoszą Ci wolność.
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 12:57 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: zamek » sob lut 22, 2014 2:18 pm

Transerfing z jednej strony jest logiczny a z drugiej nieprzewidywalny. Przynajmniej ja tak mam.
Wiadomo - mam cel, określam go, obniżam wartość i zapominam, a potem mam to co chciałam. :wink:
Ale są też takie cele, które urzeczywistniają się nie wiadomo w jaki sposób. Czasem coś się przydarza, a nie pamiętam, żebym sobie tego życzyła. :(

Dlatego uważam, że zapis matematyczny, choć jest możliwy to nie do końca da się zastosować znak równości. :giverose:

Za mało jeszcze wiem, żeby się arbitralnie wypowiadać, pisze tylko jak ja to widzę. :)

Pozdrawiam :D
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: maww » sob lut 22, 2014 7:26 pm

zamek pisze:Dlatego uważam, że zapis matematyczny, choć jest możliwy to nie do końca da się zastosować znak równości. :giverose:
Zgadzam się ;)

Po za tym mam nowe przemyślenia, żadne obrazki raczej nie pomogą,a książkę trzeba po prostu uważnie studiować i nie spieszyć się za bardzo, nie "gonić" materiału :)

Również pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: zamek » sob lut 22, 2014 9:31 pm

maww pisze:a książkę trzeba po prostu uważnie studiować i nie spieszyć się za bardzo, nie "gonić" materiału :)
To była najwolniej przeze mnie czytana książka :) Prawie pół roku. A właściwie dlatego, że każda myśl, którą przeczytała przejawiała się w moim życiu. Wydarzały się rzeczy, o których czytałam w książkach, jakby na poparcie tamtych tez.
Czytałam też w międzyczasie inne książki, żeby mieć dystans do TR.
Jeszcze mi została połowa 8 tomu. 8-)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Matematyka, równania i wykresy czy warto?

Post autor: Prometeusz » sob lut 22, 2014 9:39 pm

Powodzenia :wink:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ