W jaki sposób działa Transerfing?

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: Prometeusz » wt lut 18, 2014 10:44 pm

Tak, tak, wszystko jest w książkach, ale widać nie wszystko. Tak rozmawialiśmy wczoraj w gronie przyjaciół i pojawił się temat.

"Jak właściwie według was działa Transerfing?"

Nie chodzi o definicje, tylko o takie rozumienie każdego z nas osobna. Co wg. Was jest najskuteczniejsze i dlaczego? Na jakich obszarach życia najbardziej poczuliście kopa, jeśli takowy był? Może łączycie Transerfing z jakąś jeszcze inną wiedzą i innymi rzeczami. Chciałbym poznać Wasze zdanie i wasze świeże oryginalne podejście.

Pozdrawiam
Prometeusz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: Dylla » wt lut 18, 2014 11:30 pm

Ojtam, Ojtam. :razz:

Ale za to nam już już odpowiedź na poprzednie pytanie i brzmi ona: wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym (ciele stałym, cieczy, gazie). :wink:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: Prometeusz » śr lut 19, 2014 2:03 am

"Oj tam, oj tam" - zostawmy dla babć :wink:

Skoro z dźwiękiem się udało, to może uda się i z Transerfingiem Obrazek
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: maww » śr lut 19, 2014 10:36 am

Jak działa w całości to nie wiem, wiem jedynie co można z niego wynieść, jaką wiedzę praktyczną można zdobyć, jak wiecie jestem dopiero po pierwszym tomie ksiazki i mam juz swoje przemyślenia, a nawet powróciłem do materiałów, które już kiedyś widziałem, a dopiero teraz do mnie dotarły, przykład? http://www.ted.com/talks/david_steindl_ ... teful.html
I jestem za to bardzo wdzięczny :)


Pozdrawiam maww ;)

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: marcel » śr lut 19, 2014 12:00 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 6:47 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: maww » śr lut 19, 2014 12:26 pm

marcel pisze:
Nic odkrywczego ten zakonnik nie mówi czego by inni mistycy nie przekazywali w swoich naukach. Używa tylko innych słów, od naszego filtru zależy interpretacja.
No to właśnie o tym mówię, jest o tym też mowa w pierwszym tomie Transferingu, a pytanie Prometeusza, brzmiało co nam dało największego kopa, to teraz prosto odpowiem, iż wreszcie uświadomiłem sobie to o czym mowa jest w tym filmiku.

Pozdrawiam maww

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: marcel » śr lut 19, 2014 12:48 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 6:45 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: Prometeusz » śr lut 19, 2014 2:07 pm

Na forum ostatnio przewinęło się stwierdzenie, by porzucić wszystkie cele na rzecz "wszechświat sam zatroszczy się o mnie i da mi wszystko co najlepsze". Nie chodzi o prawdziwość, czy fałszywość tego zdania, lecz raczej o pytanie: "Czy pozbywanie się celów jest naprawdę takie fajne?". Nie chodzi też o element uzyskiwana czegoś materialnego, lecz człowiek jest istotą celową, cele pozwalają zaprowadzić porządek w świadomości, stworzyć harmonie działań i myśli. Bez tego możemy żyć, nawet wygodnie, ale jaki jest koszt tego? Bo moim zdaniem dużo tracimy, a w Transerfingu jest to nazwane "stanem zawieszenia" i jest to dla człowieka niezdrowa sytuacja.

Myślę, że możemy porozmawiać na te tematy. Ja też nie wiem jak w całości działa TR, lecz pewne mechanizmy możemy omówić.

Dla mnie płynięcie na fali szczęścia i wizualizacja dało takiego kopa. Dużo wtedy osiągnąłem, chociaż z perspektywy czasu chyba zabrakło tego zatrzymania się, o którym mowa w filmie, który podał Maww.
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2014 9:48 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: maww » ndz mar 16, 2014 2:36 am

Prometeusz pisze:Maww, widzę nie tylko ja oglądam TEDx ;).

Na forum ostatnio przewinęło się stwierdzenie, by porzucić wszystkie cele na rzecz "wszechświat sam zatroszczy się o mnie i da mi wszystko co najlepsze". Nie chodzi o prawdziwość, czy fałszywość tego zdania, lecz raczej o pytanie: "Czy pozbywanie się celów jest naprawdę takie fajne?". Nie chodzi też o element uzyskiwana czegoś materialnego, lecz człowiek jest istotą celową, cele pozwalają zaprowadzić porządek w świadomości, stworzyć harmonie działań i myśli. Bez tego możemy żyć, nawet wygodnie, ale jaki jest koszt tego? Bo moim zdaniem dużo tracimy, a w Transerfingu jest to nazwane "stanem zawieszenia" i jest to dla człowieka niezdrowa sytuacja.

Myślę, że możemy porozmawiać na te tematy. Ja też nie wiem jak w całości działa TR, lecz pewne mechanizmy możemy omówić.

Dla mnie płynięcie na fali szczęścia i wizualizacja dało takiego kopa. Dużo wtedy osiągnąłem, chociaż z perspektywy czasu chyba zabrakło tego zatrzymania się, o którym mowa w filmie, który podał Maww.
Hm... Oglądałem swego czasu video właśnie z TEDx o tym jak wpływa na nas poczucie, iż jesteśmy warci wymarzonego przedmiotu, kojarzysz może o czym mówie Prometeusz?

Po za tym każdy wybiera swoją drogę i niektórzy będą czuć sie dobrze jako pustelnicy zawieszeni w czasie, a niektórzy muszą dążyć do coraz trudniejszych celów, zależy tylko od człowieka :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: W jaki sposób działa Transerfing?

Post autor: Prometeusz » ndz mar 16, 2014 7:46 am

Piszę o celach ogólnie. Jeśli np. Pustelnik ma cele wewnętrzne i ćwiczy się w samodyscyplinie to jest to taka sama droga samorealizacji jak biznesmena kupującego kolejną fabrykę lub pisarza wydającego kolejną powieść. Cele mogą być różne, różnego kalibru i sami sobie je wybieramy, to jest dla mnie jasne. Inną kwestie poruszyłeś, że wiele ludzi poprzestaje na celach łatwych związanych ze zwykłym przetrwaniem. Takie cele też porządkującą świadomość ale jej nie rozwijają.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ