Stalking

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Stalking

Post autor: marcel » pt sie 02, 2013 3:29 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:38 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Stalking

Post autor: Prometeusz » pt sie 02, 2013 4:00 pm

Zobacz czy nie nasz w telefonie opcji ignorowania wiadomości z konkretnego numeru. Jeśli nie to po prostu kasuj te wiadomości nawet ich nie czytając. Żeby wygrać trzeba zrezygnować z walki.

Możesz to potraktować jako grę ale musisz narzucić swoje zasady i uciec się do nieszablonowych zachowań. Podając jakiś durny przykład to np. Wycisnąć jej na głowie w miejscu publicznym bitą śmietanę jeśli to zdoła ją upokożyć i zniechęcić.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » pt sie 02, 2013 5:45 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:38 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
MLescape
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 15, 2011 12:51 pm
Re: Stalking

Post autor: MLescape » pt sie 02, 2013 9:42 pm

Też uważam, że ignorowanie jest najlepszą metodą. Na nic nie odpowiadaj, jakby jej nie było...Miałam podobny przypadek i jakakolwiek moja reakcja potęgowała zaczepki. Dopiero moje totalne milczenie spowodowało stopniowe "tłumienie wahadła". Wytrwałości życzę:)

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » sob sie 03, 2013 9:47 am

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:39 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Stalking

Post autor: Adramelech » sob sie 03, 2013 8:12 pm

marcel pisze:Zastanawiam się co było w tamtym okresie we mnie że taką osobę przyciągnąłem do siebie.
http://www.youtube.com/watch?v=1le2X3dGW1I
Powyższe do autorefleksji :smile:

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Stalking

Post autor: Adramelech » sob sie 03, 2013 8:41 pm

marcel pisze:Mam problem z natręctwem kobiety.
A ja niestety nie :mrgreen:
Ale liczę, że mój świat się jeszcze o mnie zatroszczy...

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Stalking

Post autor: Transformator2012 » ndz sie 04, 2013 9:54 am

Transerfing tak radzi:

Trzeba przestać być ostrygą reagującą negatywnie na każdy bodziec. Innymi słowy, trzeba zachowywać świadomość i nie ulegać prowokacjom. Słusznie zostało powiedziane: „Przestańcie reagować na złośników, a przestaną Wam dokuczać".

Wahadła to władcy marzeń sennych. Kiedy człowiek ulega ich prowokacji, dosłownie zasypia, ponieważ bez reszty pogrąża się w narzuconej grze, jego umysł zostaje ubezwłasnowolniony przez bieg zdarzeń. Jeśli coś cię drażni lub wywołuje głęboką niechęć, to wiedz, że chodzisz z haczykiem w głowie. Wahadło, chwytając cię za ten haczyk, natychmiast odszuka odpowiedni bodziec, który cię rozdrażni, i to nie jeden. Będziesz tak dyndać, dopóki starczy złości.

Aby „wyjąć z głowy haczyk", trzeba zmienić stosunek do bodźca i postarać się nie skupiać na nim swojej uwagi - pogodzić się z sytuacją, zmienić „tragedię" w „komedię", przestawić się na coś innego. Zwróć uwagę: zmiana stosunku nie oznacza powstrzymywania emocji. Gdy zepchnie się je w głąb siebie, stanowią to zło, które nagromadziwszy się, wydostanie się na zewnątrz i stanowić będzie paszę dla wahadła. Lepiej najpierw dać ujście emocjom, a potem świadomie skorygować swój stosunek.

Wahadła posiadają bezpośredni dostęp do psychiki człowieka, jeśli ten śpi na jawie. Właśnie dlatego tak konieczne jest utrzymywanie świadomości, by nie stać się marionetką w rękach manipulantów.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » ndz sie 04, 2013 12:11 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:39 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Stalking

Post autor: zamek » ndz sie 04, 2013 8:59 pm

Może ta osoba chce bardzo pomagać a ty się trafiłeś. :razz:
Nie oceniaj innych. Nie masz chyba wystarczająco dużo danych, żeby oceniać jej życie i jej partnera. Przyciągasz to czego się boisz i bardzo nie chcesz.
Każdy patrząc na to samo widzi co innego - cytat z 1 tomu s. 164,

Na niechciane kontakty dobrze działa niestandardowe zachowanie. Mnie to ostatnio bardzo bawi, bo ludzie otwierają usta ze zdumienia, a mnie jest lepiej. :kiss1:
Pozdrawiam.
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » ndz sie 04, 2013 9:43 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:41 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Stalking

Post autor: Transformator2012 » pn sie 05, 2013 7:35 am

Należy też pamiętać o "wampirach energetycznych" którzy często pod pozorem "pomocy" czychają jedynie (świadomie lub nie) aby jak najwięcej pobrać "energii" z niczego świadomej ofiary!

Wampiry energetyczne

Wszyscy pływamy w oceanie energii. Lecz niełatwo uzyskać tę energię, ponieważ jest ona rozdysponowywana wobec człowieka w sposób niezróżnicowany. By świadomie ją otrzymać, człowiek powinien celowo poszerzyć swoje kanały energetyczne i świadomie wpuścić tam ten potok. Na przykład pijesz wodę świadomie i celowo, lecz nie możesz z tak samo jasnym odczuciem wpuścić w siebie energii. Człowiek ma w zasadzie możliwość w sposób zamierzony „doładowywać" się z Kosmosu, lecz ta zdolność znajduje się w stanie zalążkowym.

Znacznie łatwiej uzyskać cudzą, już przyswojoną energię. Korzystają z tego tak zwane wampiry energetyczne. Energia ta łatwo się przyswaja, ponieważ ma określoną częstotliwość. Aby pozyskać cudzą energię, wystarczy nastroić się na tę częstotliwość. Dokładnie tak samo oscylator radioodbiornika łapie nie wszystkie fale eteru, a tylko te, na które jest nastrojony. Wampiry odżywiają się już przyswojoną cudzą energią. W tym celu nastrajają się na częstotliwość jej emisji.

Wampir nastraja się na częstotliwość swojej ofiary na poziomie podświadomym. Na zewnątrz może się to przejawiać różnie. Przymilnie podchodzi z jakimś nieważnym pytaniem, natrętnie spogląda prosto w oczy, stara się Ciebie dotknąć, potrzymać za rękę, narzuca się z rozmowami, umie dostosować się do Twojego charakteru i temperamentu, i w ogóle zakrada się w duszę i próbuje namacać fraile swojej ofiary. To typ „wkradającego się" wampira. To z zasady dobry psycholog - towarzyski, lecz nie uroczy, a natrętny i lepki, co można od razu wyczuć. Co prawda, będąc świadom swej natrętności, próbuje w miarę możliwości nie wydawać się takim.

Inny typ wampirów to manipulanci. Manipulant, jak wiadomo, gra na poczuciu winy człowieka. Taki wampir podświadomie szuka ludzi potencjalnie skłonnych oddać siebie pod cudzy osąd lub poprosić o radę w trudnej sytuacji. Człowiek z najmniejszym nawet kompleksem winy także podświadomie szuka kogoś, kto by go potępił i od razu ułaskawił. Poparcie i rada są potrzebne tym, którzy podają swoje przekonania pod wątpliwość i oddają siebie pod cudzy osąd. W ten sposób wampir i dawca odnajdują się wzajemnie i każdy z nich otrzymuje to, czego potrzebuje. Manipulant z łatwością nastraja się na częstotliwość swojej ofiary. Technika jest tu bardzo prosta: trzeba tylko przelotnie poruszyć problem nurtujący człowieka, gdy ten od razu otwiera się i sam ofiaruje swoją energię.

Trzeci typ wampira jest najbardziej brutalny i agresywny-to „prowokator". Taki wampir, niewiele myśląc, od razu przypuszcza czołowy atak i próbuje wyprowadzić swoją ofiarę z równowagi. Jak działają prowokatorzy, dobrze wiesz. Wykorzystywane są przez niego wszelkie środki, począwszy od ukrytego szyderstwa, kończąc na brutalnym nacisku. Najważniejsze, by dawcę wyprowadzić z równowagi, a co będzie jego reakcją - brutalność, rozdrażnienie, oburzenie, strach, niechęć - nieważne, wszystko wampirowi pasuje.

Wampirem energetycznym człowiek staje się nieświadomie. Również nieświadomie stara się korzystać z cudzej energii. W ciągu życia zapamiętuje sytuacje, w których uzyskuje satysfakcję i przypływ sił, a potem nieświadomie dąży do ich powtórzenia. Dawca wampira po „seansie" czuje się rozbity. Jeśli po obcowaniu z człowiekiem odczuwasz przygnębienie, pustkę wewnętrzną, osłabienie lub dreszcze, to znaczy, że „pożywiono się" Tobą.

Jednak lwią część wolnej energii zabierają ludziom wahadła. Jak to robią, już wiesz. Wahadła otrzymują energię przez kanał ważności. W odróżnieniu od wampira, który działa przez krótki czas, wahadło może ssać energię stale, póki człowiek przekazuje swoją emisję na częstotliwości wahadła. Siła tej emisji jest wówczas proporcjonalna do ważności.

Kiedy Cię coś niepokoi i gnębi, Twoja energetyka jest osłabiona. Intuicyjnie, na poziomie energetycznym, czują to otaczający Cię ludzie i zwierzęta. Znaczy to, że świadomość i pewność siebie nieco osłabły. Właśnie Ciebie spośród wszystkich przechodniów może obszczekać pies. Cyganka może przyczepić się i wyłudzić pieniądze. Wampir energetyczny może pobrać od Ciebie solidną dawkę energii. Łatwo możesz zostać wciągnięty w sytuację konfliktową. Nie należy postrzegać każdego człowieka jako potencjalnego wampira energetycznego. Zwiększając napięcie z tego powodu, już otwierasz dostęp do swojego biopola. Aby bronić się przed niepożądanym oddziaływaniem, trzeba wzmacniać swoją powłokę energetyczną, obserwować poziom ważności i rozwijać w sobie świadomość.

Świadomość pozwoli Ci w odpowiedniej chwili zdać sobie sprawę z tego, że ktoś usiłuje zwabić Cię w pułapkę lub wciągnąć do swojej gry. Niski poziom ważności utrudni nastrojenie na twoją częstotliwość. Należy zwrócić szczególną uwagę na przejawy obecności najmniejszego nawet poczucia winy. Jeśli jestem pusty, nie ma za co mnie zahaczyć. Manipulant, poczyniwszy jedną lub dwie nieskuteczne próby, zostawi Cię w spokoju. Z kolei trwała powłoka energetyczna będzie stanowić pewną ochronę przed inwazją.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Stalking

Post autor: zamek » pn sie 05, 2013 9:59 am

Transformator2012 pisze: Świadomość pozwoli Ci w odpowiedniej chwili zdać sobie sprawę z tego, że ktoś usiłuje zwabić Cię w pułapkę lub wciągnąć do swojej gry. Niski poziom ważności utrudni nastrojenie na twoją częstotliwość. Należy zwrócić szczególną uwagę na przejawy obecności najmniejszego nawet poczucia winy. Jeśli jestem pusty, nie ma za co mnie zahaczyć. Manipulant, poczyniwszy jedną lub dwie nieskuteczne próby, zostawi Cię w spokoju. Z kolei trwała powłoka energetyczna będzie stanowić pewną ochronę przed inwazją.[/b]
Właśnie o tym zapomniałam. :D
Trzeba zmniejszyć ważność. Im bardziej z czymś walczymy tym więcej tego mamy. Czyli im bardziej nie chcesz tych kontaktów, kupujesz nowe karty, uciekasz to jest woda na jej młyn. Wygląda jak paradoks, ale tak jest. Nie można tez ignorować takiej sytuacji, bo może to spowodować wściekłość i chęć jeszcze mocniejszego zwrócenia na siebie uwagi.
Wycisz się, i posłuchaj swojej duszy, tego szelestu porannych gwiazd (co za określenie :-D
I sam wpadniesz na pomysł jak to rozegrać.
Nie walcz tylko najpierw zaakceptuj tę sytuację, a potem się z tego wyplącz. Odejdzie samo, jak się z tym pogodzisz. :)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Stalking

Post autor: Adramelech » pn sie 05, 2013 2:34 pm

A dlaczego z zasady ma się "wyplątywać"? A może to są "drzwi", które się przed nim otwierają?.. Powinien to chłopak dobrze rozeznać, i dopuścić odchylenie od swojego scenariusza.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » pn sie 05, 2013 11:00 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:41 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Stalking

Post autor: Prometeusz » wt sie 06, 2013 8:28 am

Swoją drogą, to trochę nie bardzo wiem na jakim tle jest te twoje nękanie... miłosnym, przyjacielskim, obsesyjnym?

Bo jeśli kobieta jest sympatyczna, to może warto ją wysłuchać? Umówić się na kawę, pogadać. Dowiedzieć się o co jej chodzi. Mówię o takiej życzliwości. Na tą chwilę, jesteś takim zakazanym owocem, a wiadomo że to najbardziej kusi 8-) Może spróbowałbyś się jej przejeść hehe
Może skoro to przyjaciółka żony była, to może oznaczać, że np. nie mogła sobie poradzić z jej śmiercią i to jest jej sposób, aby... hmm no nie wiem jak to nazwać. Skoro tak długo to się dzieje to musi być w tym jakiś wewnętrzny motor. Zrób sobie z tego coś przyjemnego, a przestanie Ci to przeszkadzać.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Stalking

Post autor: Adramelech » wt sie 06, 2013 3:44 pm

O tym właśnie piszę, co Prometeusz wyraził.
Być może stosunki (to znaczy...znajomość :oops: ) z tą kobietą "wzniesie" Cię na poziom, którego nie jesteś świadom, odmieni Twe życie... Może się w sobie odnajdziecie... Może dane Ci będzie zapomnieć się w piekielnym vortexie rozkoszy nieopisanych, i to zmieni Twą percepcję, poszerzy ją...
Piszę ze swojego punktu widzenia, oczywiście. No i wiele zależy od tego, na ile ś.p. żona jest obecna w Tobie. Jeśli cały czas jeszcze bardzo, to nawet to co napisałem może tu być wielce niestosowne. I w takim wypadku przepraszam. Ja po prostu mam niebywale "seksualny" stosunek do rzeczywistości.
Pozdrawiam, i życzę by Bóg uśmierzył Twój ból.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » wt sie 06, 2013 9:00 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:47 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Stalking

Post autor: zamek » wt sie 06, 2013 9:06 pm

Ciekawe :-o
Przez 3 lata cię nękała a ty w ciągu 4 dni znalazłeś sposób na rozwiązanie problemu. :-|
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Stalking

Post autor: marcel » wt sie 06, 2013 9:25 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 6:43 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.


ODPOWIEDZ