RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Adramelech » ndz sie 11, 2013 7:45 pm

Prometeusz pisze:Mleko, a raczej wyrób pochodzenia mlecznego, to ponoć niezdrowy - ale do kawy sobie nie odmawiam :-P
raz się żyje 8-)
Wszystko podobno zależy od indywidualnych cech krwi. Są dostępne bardzo szczegółowe badania, które można zlecić, i wiesz wszystko. Płatne co prawda, ale może warto.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Prometeusz » ndz sie 11, 2013 8:12 pm

Sorry Meiram - jak się rozmawia z tyloma użytkownikami w internecie, to się nie pamięta kto skąd jest co robi, ani po jakich studiach jest. Lecz dzięki za przypomnienie ; )

Ja ogólnie mam wiele nawyków nad którymi jeszcze pracuje. Picie kawy to jeden z nich. Jakoś ostatnimi czasy znów zacząłem ją pić. Ja mam takie okresy, że długo długo nie pijam kawy, a potem zdarzy mi się tydzień, że kilka razy sobie zrobię. Tak jakoś mam. Lecz wolałbym pozostać przy samej wodzie. No i ostatnio zacząłem tą utlenioną walić :twisted: Na początku było dziwnie. Ogólnie jakiś zauważalnych efektów nie mam...
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: marcel » ndz sie 11, 2013 8:18 pm

.
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2015 5:36 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Transformator2012 » ndz sie 11, 2013 8:22 pm

Ciekawe Prometeusz jak bardzo Twój stan się poprawi/udoskonali. Koniecznie powiadom nas jak zauważysz zmiany/efekty. :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Prometeusz » ndz sie 11, 2013 8:49 pm

Nie mówię, że efektów nie ma, tylko że na razie nie są tak widoczne aby nie wykluczyć placebo. Ogólnie nawet jeśli nie sama woda mi pomaga to świadomość, że to biorę, zawsze przy tym sobie "trochę pooddycham". I musiałem wyregulować odżywianie aby to miało sens. Więcej będę raportował w odpowiednim temacie. :yes:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Adramelech » pn sie 12, 2013 8:58 am

Transformator2012 pisze:Cieszy mnie kiedy osoby mają różne i bogate przekonania i dzielą się nimi w celach informacyjnych, aby tylko nikt nie wchodził mi z buciorami do mojej przestrzeni kreowanej przeze mnie rzeczywistości.
Moje doświadczenia są czasem w istocie różne od Twoich, a nie widzę tej radości w Twoich reakcjach. Czyżbyś miał podwójne normy postrzegania i traktowania ludzi w zależności od tego, czyś w stanie jest inne doświadczenie czy punkt widzenia zrozumieć?.. Innymi słowy: czy cieszy Cię tylko to, co chciałbyś słyszeć? a jeśli coś Cię swą innością "przygniecie", to masz trudności z zastosowaniem koordynacji myślowej, z dopuszczeniem odchylenia od założonego przez Ciebie scenariusza?
Jeśli jesteś rzeczywiście transerferem (lub "transferem", jak sam się nazywasz, ze względu na - jak przypuszczam - osiągniętą do tej pory już niezwykle wysoką platformę samorealizacji), to nikt Ci buciorami nie wejdzie w Twój świat, tylko dlatego że napisze Ci coś niecodziennego.
Pozdrawiam, i życzę dalszych sukcesów w samorealizacji, i w praktyce zawodowej. :-)

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Transformator2012 » pn sie 12, 2013 9:05 am

@meiram.net nie trzeba z niczego rezygnować, wystarczy zachowywać zasadę Transerfingu!

Ja też mam swoje ulubione "nawyki" które w kontekście Transerfingu można określić "wahadełkami" ale lepiej mieć własne "oswojone wahadełka" niż miotać się na haczyku jakiegoś destrukcyjnego wahadła jak np. religijnego. :)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Adramelech » pn sie 12, 2013 10:58 am

No, chyba że sobie takie duże wahadło "oswoisz"... :crazy:

Awatar użytkownika
Użytkowniczka
Posty: 36
Rejestracja: śr lip 17, 2013 2:14 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Użytkowniczka » czw sie 29, 2013 9:30 am

Posłałam syna do zerówki. Tygodniowo ma aż dwie lekcje religii i tylko jedną angielskiego. To farsa.
Źródło:
http://natemat.pl/72869,nasza-uzytkowni ... o-to-farsa
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Adramelech » sob sie 31, 2013 7:42 pm

Czy ja wiem? Tu jest Polska. Niech się uczy polskiego lepiej. Niech czyta polskich klasyków. To chyba normalne, że uczy się o religii, która przez 1000 lat kształtowała dzieje narodu. A jak się to komuś nie podoba, to można emigrować do Arabii. Myślę, że tam o islamie będzie się uczył częsciej niż 1,5 godz. tygodniowo.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: najna » sob sie 31, 2013 8:21 pm

Jakby się uczyły o religii to by było całkiem fajnie, ale one się uczą religii :) a to różnica spora.

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Adramelech » ndz wrz 01, 2013 8:32 am

Rozumiem ale religii nie da się zrozumieć nie doświadczając jej, tak jak nie można nauczyć się np. sztuki walki z podręcznika, bez zajęć praktycznych. Tak i religię trzeba "popraktykować", by coś o niej wiedzieć. Bo religia to nie teoria, lecz styl życia, postrzegania.

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: mariuszstr » ndz wrz 01, 2013 10:05 am

Dla mnie i najna i Adramelech macie rację :-) Jeśli celem danej duszy na obecne wcielenie jest poznać lepiej daną religię, to rzeczywiście rodzi się w takich warunkach, że ma okazję ją popraktykować. Ja np. przez doświadczenie bycia katolikiem rozumiem tą religię dość dogłębnie i jestem z tego zadowolony :-) Z drugiej strony, dla dusz bez takiego celu wystarczy pouczyć się religioznawstwa :-) Dlatego wszelkie dyskusje, że powinno być ustalone odgórnie "tak" albo "siak" są bezcelowe ! :D

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Transformator2012 » ndz wrz 01, 2013 10:16 am

@mariuszstr niestety KAŻDA religia jest ograniczeniem i jednocześnie bardzo destrukcyjnym wahadłem którego aby w pełni uprawiać Transerfing Rzeczywistości należy się jak najszybciej pozbyć. Dopóki to i inne ograniczenia mają nad Tobą władzę nie uda Ci się uaktywnić w sobie Zamiaru Sprawcy (tom V Transerfingu powtórz). 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: mariuszstr » ndz wrz 01, 2013 10:23 am

Transformator2012 : Oczywiście, że tak. Tylko ja myślę, że przed wcieleniem dusza wybiera sobie jakieś warunki początkowe, punkt startowy w przestrzeni wariantów :-) I na to składają się pewne ograniczenia, które dusza chce (dla dobrej zabawy!) pokonać, by osiągnąć Zamiar Sprawcy. Niektórym się to udaje, innym nie.

Jednym z takich ograniczeń jest właśnie religia, która mają zamiar przekazać rodzice :P

I żeby nie było nieporozumień, akurat od wahadła religii już się dawno uwolniłem (zdajesz się sugerować, że jestem pod jego wpływem), ale doświadczenia, jakie z tego wyniosłem, są cenne :D

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Transformator2012 » ndz wrz 01, 2013 10:31 am

@mariuszstr pamietaj że to Forum czyta wiele osób i powinno się tu pisać w duchu Transerfingu :)
Uważam, że jeśli już ktoś tu trafi to powinien ujrzeć "światło do wolności"... bo przecież m.in. taka jest rola tego co tu robimy 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: mariuszstr » ndz wrz 01, 2013 10:34 am

Ja tam żadnego poczucia misji nie mam :-) Rozszalało się nam wahadełko Transerfingu (LOL). Mamy pisać wszystko idealnie w duchu tej ideologii, i jeszcze mieć poczucie misji ! Ostro :D

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: Transformator2012 » ndz wrz 01, 2013 10:36 am

mariuszstr pisze:Ja tam żadnego poczucia misji nie mam :-) Rozszalało się nam wahadełko Transerfingu (LOL). Mamy pisać wszystko idealnie w duchu tej ideologii, i jeszcze mieć poczucie misji ! Ostro :D
Ja przynajmniej wolę to niż jakieś niebezpieczne i destrukcyjne... ale wybierzesz to co będziesz chciał. :razz:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: najna » ndz wrz 01, 2013 10:39 am

@Adramelech myślę, że czytanie biblii i opowiadanie o perypetiach Mojżeszowych by wystarczyły i to by było nawet dobre, bo dobrze jest mieć wiedzę na taki temat. Ale po co te dzieci, przed rozpoczęciem i pod koniec lekcji mają się modlić? Po pierwsze, te modlitwy to klepanie formułek i każde dziecko wije się i robi to jak najszybciej, by w końcu móc wyjść na przerwę. Po drugie to takie pranie mózgu, bo potem większość młodzieży przystępującej do bierzmowania klepie te formułki, nie bardzo zastanawiając sie nad ich sensem. Po prostu je klepią. A po drugie jaki jest sens stawiania dzieciom ocen za znajomość 10 przykazań czy psalmów. Czy religijność człowieka powinno się oceniać? Pamiętam, że na początku mojej edukacji, to religia się do średniej wliczała. Paranoja. Religi powinni uczyć dzieci w kościele (jak już muszą, ponieważ wg mnie w ogóle nie powinni dzieci takich rzeczy uczyć, bo nie mogę wszystkim rodzicom powiedzieć, co mają robić se swoją pociechą), w luźnej przyjemniej atmosferze. Bez ocen i presji.

@Transformator niby piszesz w duchu transerfingu, ale nawoływanie do haseł by pisać w jego zgodzie z transerfingiem już zgodne nie jest :P

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: RELIGIA - wyjątkowo destrukcyjne wahadło!

Post autor: mariuszstr » ndz wrz 01, 2013 10:40 am

Transformator2012 pisze:
Ja przynajmniej wolę to niż jakieś niebezpieczne i destrukcyjne... ale wybierzesz to co będziesz chciał. :razz:
No ja np. chwilowo korzystam z wahadła Transerfingu, chcę wprowadzić w swoje życie jego zasady, by odzyskać pełną wolność. Ale gdy już ten cel osiągnę, porzucę i Transerfing, ufając jedynie informacjom pochodzącym od duszy (zresztą sugerował to Zeland, żeby Transerfingu nie traktować jako prawdy absolutnej, bo to również rodzi nadmierne potencjały). Więc ogólnie jestem z wahadłem Transerfingu, ale jak widzę przejawy procesu upodobniania się tego wahadła do wahadeł religii (misyjność, walka z "herezjami") to lekko mi ręce opadają :-) Za długo byłem katolikiem, żeby nie dostrzegać takich niebezpiecznych tendencji :D :D


ODPOWIEDZ