Witarianizm

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Witarianizm

Post autor: najna » pt sie 16, 2013 9:21 am

marcel pisze:
Najna mleko do kawy? ale to na szybko - zassać i lecieć bo czas goni :)
a prawdziwa kawa to czarna jak smoła,gorąca z kofeiną ,żeby przy niej posiedzieć :)
taka żeby się po niej loki prostowały 8-)
Nie, ciasto do kawy :)
Kawę również pijam tylko czarną

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Witarianizm

Post autor: marcel » pt sie 16, 2013 9:27 am

.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2015 7:55 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Transformator2012 » pt sie 16, 2013 9:30 am

marcel pisze:
najna pisze:
Nie, ciasto do kawy :)
Kawę również pijam tylko czarną
Aj smaka mi narobiłaś tą kawą i ciastem.
Mam ochotę odwiedzić jakąś kawiarenkę :-)
Masz zamiar to go realizuj... :-P
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Witarianizm

Post autor: marcel » pt sie 16, 2013 9:45 am

.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2015 7:55 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Transformator2012 » pt sie 16, 2013 9:54 am

marcel pisze:no to zamiast się przekomarzać nad "wyższością świąt bożego narodzenia nad świętami wielkanocnymi" ( mniemanologia stosowana się kłania ) dobrej kawy i dobrego ciacha życze :) o dowolnej porze dzisiejszego dnia ;-)
Grazie! Ja już dzisiejszą kawunię "zaliczyłem"... :wink:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Witarianizm

Post autor: Prometeusz » pt sie 16, 2013 9:55 am

Mi kurczę dzisiaj odechciało się kawy pić :D
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 6:35 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Witarianizm

Post autor: marcel » pt sie 16, 2013 10:09 am

.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2015 7:57 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Witarianizm

Post autor: Prometeusz » pt sie 16, 2013 10:54 am

Wdaje mi się że we wszystkim jest wskazany umiar i doza świadomości. W odżywianiu również :).
Tak, oczywiście :yes:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Lex » pt sie 16, 2013 5:09 pm

meiram.net pisze:@ Lex - zapominasz, że Zeland wspomina o jedzeniu jak o wahadle podobnym do nikotyny, uzależniasz się po prostu. Są czynniki obiektywne w kręgu których możesz kreować swój świat, ale prawa biologii, fizyki i chemii nie przestają obowiązywać. Więc obiektywnie coś może szkodzić, ale Ty możesz sobie wmawiać, że tak nie jest. Tak robią też alkoholicy, twierdzą, że im nie szkodzi. Popatrz jak zapasione są teraz dzieci - i popatrz co jedzą i co jest w sklepikach szkolnych chipsy, batoniki, chińskie zupki, słodki bułki z cukrem pudrem i napoje z aspartamem. Ponieważ to ma znaczenie, to Zeland wspomina o przemyśleniu tego co się je.
I dobrze - niech każdy sobie przemyśli, a potem zacznie kształtować swoją warstwę świata tak jak chce i żeby było w zgodzie z tym co chce :)
Obiektywnie rzecz biorąc jak medycyna twierdzi, że jakiśtam rak jest nieuleczalny, to człowiek powinien umrzeć... a jednak są ludzie, którzy przeżywają i wracają do zdrowia po takiej diagnozie. Nie przekonuje mnie ta jakaś obiektywność - albo kształtujemy swój świat i wierzymy, że możemy wszystko... albo nie.
Dzieci jedzą to czy tamto i są zapasione, bo to jest duże wahadło, o dużej sile - wszak wszyscy są przekonani, że takie jedzenie tuczy i niszczy zdrowie, człowiek niejako w tym wyrasta.
Że jedzenie uzależnia - oczywiście, zgadzam się.
marcel pisze::) wahadełko się buja
A my na nim! Świetna zabawa! :)

W kwestii jeszcze niezdrowej żywności - niby co raz bardziej niezdrowo jemy, a ludzie co raz dłużej żyją! A na zachodzie to już w ogóle, większość ponad dziewięćdziesiątkę (właśnie na tym strasznym niezdrowym zachodzie ;) ).

P.S. - A ja nie lubię kawy :P
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Witarianizm

Post autor: Adramelech » pt sie 16, 2013 5:33 pm

Lex pisze:P.S. - A ja nie lubię kawy :P
Idź do kawiarni na dobre włoskie espresso, jak zachwala Transformer. Kangu pychota! Tego nie można nie lubić ;-)

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Witarianizm

Post autor: Adramelech » pt sie 16, 2013 5:39 pm

Lex pisze:W kwestii jeszcze niezdrowej żywności - niby co raz bardziej niezdrowo jemy, a ludzie co raz dłużej żyją! A na zachodzie to już w ogóle, większość ponad dziewięćdziesiątkę (właśnie na tym strasznym niezdrowym zachodzie ;) ).
Inna sprawa, czy to jest normalne i naturalne, że tak długo ci starcy żyją...No i, jak żyją. W domach starców, samotni... A już i niedługo nie będzie z czego na nich łożyć. Nie burzcie się, ja tylko pytam.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Witarianizm

Post autor: marcel » pt sie 16, 2013 7:18 pm

.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2015 7:57 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Witarianizm

Post autor: marcel » sob sie 17, 2013 9:08 am

.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2015 7:58 am przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Witarianizm

Post autor: Prometeusz » sob sie 17, 2013 1:57 pm

:)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 6:40 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Transformator2012 » pn sie 19, 2013 12:42 pm

WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Witarianizm

Post autor: Adramelech » pn sie 19, 2013 6:33 pm

Jak widzę coś takiego, to już w pierwszych sekundach waham się, czy powinienem oglądać dalej, czy dam radę. A potem przekonuję siebie, że jest to mój obowiązek, że nie mogę udawać, że wszystko jest OK.
Powinni ten materiał puszczać w szkołach i kościołach, wszędzie.
Tylko człowiek potrafi zgotować taki los innym istotom. Zyczę tym żółtym cyborgom takiego samego losu, niech zdychają w takich samych warunkach. Każdemu, kto przykłada do tego interesu swoją brudną łapę.

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Witarianizm

Post autor: najna » wt sie 20, 2013 7:01 am

To właściwie życzysz zdychania ok. 70% ludzkości :) Gdyż każdy mięsożerca przykłada do tego swoją brudną łapę.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Lex » wt sie 20, 2013 2:53 pm

Adramelech pisze:
Lex pisze:W kwestii jeszcze niezdrowej żywności - niby co raz bardziej niezdrowo jemy, a ludzie co raz dłużej żyją! A na zachodzie to już w ogóle, większość ponad dziewięćdziesiątkę (właśnie na tym strasznym niezdrowym zachodzie ;) ).
Inna sprawa, czy to jest normalne i naturalne, że tak długo ci starcy żyją...No i, jak żyją. W domach starców, samotni... A już i niedługo nie będzie z czego na nich łożyć. Nie burzcie się, ja tylko pytam.
I jak zwykle: mam zgoła inne doświadczenia w tej kwestii :) Ot np. moja powiedzmy szefowa w pracy dorywczej. Ma ponad 70 lat, wygląda na jakieś 50, mieszka w domu z mężem i prowadzi wielką firmę, chociaż nie musiałaby - w końcu ma już wiek emerytalny :)
To już nie wiem o co Wam chodzi: krótko żyją - źle, długo żyją - też źle bo nienaturalnie ;)
meiram.net pisze:@Lex - piszesz, że wszyscy są przekonani że takie jedzenie szkodzi i dlatego szkodzi...no żartujesz sobie :) Wystarczy kilka badań w najzwyklejszym laboratorium, znajomość biologii i chemii i wnioski są oczywiste. Nie zauważyłam, aby Zeland pisał takie rzeczy jak Ty. Przeciwnie kładzie silny nacisk na jedzenie, mega silny bo witarianizm jest bardzo skrajny.
Ale ja się nie wypowiadam w imieniu Zelanda tylko w swoim ;)
Poza tym już któryś raz przytaczam przykład nieuleczalnego raka - znajomość biologii, chemii i czegotam jeszcze oraz badania w laboratoriach orzekają, że rak jest nieuleczalny... a człowiek odzyskuje zdrowie. Jak to możliwe?
Myślałem, że mówimy o nieorganiczonym kształtowaniu rzeczywistości.
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Lex » śr sie 21, 2013 9:59 pm

Znam taki przypadek - moja sąsiadka. Mąż w rozpaczy jej już chyba nawet miejsce na cmentarzu kupował. Ten mąż od kilku lat nie żyje, a ona ma się świetnie, może lepiej niż przedtem - chodzi na kilometrowe spacery, nordic walking itp.


Nie chcę nikogo do niczego na siłę przekonywać. Chcę tylko uświadomić, że skoro mamy nieograniczone możliwości kreowania naszej rzeczywistości, to dlaczego pożywienie miało by się wyłamywać? Czemu łatwiej miałoby być zdobyć samochód, dom, bogactwo, miłość czy cokolwiek innego niż po prostu zdrowie jedząc to na co ma się ochotę?
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Witarianizm

Post autor: Lex » czw sie 22, 2013 10:20 pm

Już mówiłem, że dla mnie Zeland nie jest jakimś guru :) Podał propozycję, powiedzmy że przekazał jakiś system - transerfing. I fajnie, i spoko. Ale to tyle, cała reszta należy do nas. Napisał o witarianizmie na wzmocnienie energetyki, nigdzie nie pisze (chyba - bo już nie pamiętam i nie znam transerfingu na wyrywki), że koniecznie trzeba się tak odżywiać i że inaczej absolutnie niemożna. Przecież takie tezy przeczyłyby transerfingowi moim zdaniem. Kto mi zabroni urzeczywistnić wariant, w którym np. śmieciowe żarcie mi nie szkodzi? Przecież musi taki być w nurcie wariantów!
No i nie napisałem, że to wszystko co wymieniłem w poprzednim poście jest uzyskać łatwo. Po prostu nie uważam żeby było łatwiej uzyskać to czy tamto. "Poziom trudności" jest moim zdaniem podobny ;)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)


ODPOWIEDZ