Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędzy

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: najna » czw lis 14, 2013 12:02 pm

Wykreśl totolotka ze slajdu :) Ograniczasz w ten sposób swój świat i narzucasz mu pewien scenariusz.
Skup się na domu i wakacjach i o tym, że to już nie Twoje zmartwienie jak to dostaniesz :)

U mnie też w domu był (i do tej pory jest) tekst z totolotkiem. Zrobiłam sobie talizman w postaci słoiczka z drobnymi (na ulicy schylam się po każdy grosz) a jak tylko dostanę coś w prezencie - cukierka, kawę, cokolwiek mówię sobie - mój świat mnie obdarowuje :)

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: najna » czw lis 14, 2013 12:40 pm

Dlatego wtedy może wizualizować dostanie życie, czyli chata, wakacje, samochody itp. A jeśli chce by był to totek, to może przebierać nogami i kupować losy.
Więc wizualizowanie wygrania w totka nic nie da, bo w totku wygrywasz kasę. A po co ona by Ci buła potrzebna, jeśli nic byś sobie za nią nie kupiła? To zabawki są tak na prawdę celem, a nie forsa.

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: purple_elephant » czw lis 14, 2013 1:50 pm

U mnie też w domu był (i do tej pory jest) tekst z totolotkiem. Zrobiłam sobie talizman w postaci słoiczka z drobnymi (na ulicy schylam się po każdy grosz)
talizman w postaci sloiczka z drobnymi - dobry pomysl :) , wlasnie wrocilam z zakupow i w jednym ze sklepow gapilam sie dluzsza chwile na elektroniczna skarbonke na drobne, ale wyszlam z niczym i teraz zaluje ze jednak nie kupilam :) , nastepnym razem
ale drobne tez zbieram, odkad czytam ksiazke :D

[quotea jak tylko dostanę coś w prezencie - cukierka, kawę, cokolwiek mówię sobie - mój świat mnie obdarowuje :)][/quote]

co powiedziec sobie jak sie dzieje odwrotnie? Ja dzisiaj np dostalam prawie podwojny rachunek za prad (podwyzki i jakies wyrownanie), i list ze nie dostalam wymazonej (chociaz nie jestem pewna czy to ta wymazona ;) ) pracy.

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: zamek » czw lis 14, 2013 3:25 pm

Każdy rachunek witaj z uśmiechem: Mój świat troszczy się o mnie. Czyli zadba, że kasa się znajdzie. :)

Z wygraną w lotka jest trudno, bo pieniądze są niematerialne i są tylko środkiem do osiągnięcia celu. Bierzesz kredyt to bank dopisuje ci określona kwotę na koncie.
Trzeba mieć cel, albo wiele celów w jednym czasie, więc potrzebna jest duża gotówka, czyli właśnie ta wygrana. Może zwróć się do świata, że właśnie potrzebujesz dużo i to teraz. :)
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: najna » czw lis 14, 2013 4:07 pm

meiram.net pisze:I tak i nie :) Zabawki jasne, ale bez kasy nie ma zabawek. Kasa daje władzę i zabawki, do tego daje poczucie niezależności. Oczywiste jest to, że nie dla samych banknotów ktoś tam gra.
No to w takim wypadku wizualizuj również poczucie niezależności - co wtedy czujesz, robisz.
Władza? Jak dla mnie potrzeba władzy to ewidentne zawyżenie własnej wewnętrznej ważności :)

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: purple_elephant » czw lis 14, 2013 5:37 pm

Każdy rachunek witaj z uśmiechem: Mój świat troszczy się o mnie. Czyli zadba, że kasa się znajdzie. :)
W sumie na koniec dnia tak zrobilam. :)
Rozmawialam wlasnie z mezem o dzisiejszym dniu o rachunkach itd itp, i na koniec sie poplakalismy ze smiechu , taka glupawka nas napadla :smile:

Ale w sumie to racja, swiat nam daje rachunki do placenia - dziekuje bardzo swiatu - to niech szanowyny swiat zapewni srodki do splacenia tych rachunkow :D

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: purple_elephant » pt lis 15, 2013 4:02 pm

Ok, tak wiec koncze czytac drugi tom, zagladam na forum, nie moge powiedziec ze praktykuje juz w pelni transerfing bo to za wczesnie, za malo wiem, ale sila rzeczy wciaz o tym mysle, analizuje itd. ... i dziwne rzeczy sie dzieja wokol mnie :) Nie wiem czy to przypadek, czy zwracam teraz uwage na inne rzeczy, byc moze, ale jest inaczej.
Nie ma sensu rozpisywac sie o szczegolach, ale wyglada to tak ze przydaza mi sie cos co kiedys uznalabym za cos zlego, a teraz zamienia sie to na cos mozna by powiedziec pozytywnego. Moze chodzi o to ze nie daje sie zawladnac czarnym myslom :D

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Pieniądze - oszczędzanie wydawanie podejście do pieniędz

Post autor: Lex » ndz lis 17, 2013 9:35 pm

purple_elephant pisze:
a jak tylko dostanę coś w prezencie - cukierka, kawę, cokolwiek mówię sobie - mój świat mnie obdarowuje :)]
co powiedziec sobie jak sie dzieje odwrotnie? Ja dzisiaj np dostalam prawie podwojny rachunek za prad (podwyzki i jakies wyrownanie), i list ze nie dostalam wymazonej (chociaz nie jestem pewna czy to ta wymazona ;) ) pracy.
Ucieszyć się, że te firmy obdarowyją Cię takimi świetnymi usługami, że chętnie Ty ich teraz obdarujesz pieniędzmi :)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)


ODPOWIEDZ