Slajdy

Miejsce na Twoje spostrzeżenia, relacje o tym, co udało Ci się zastosować i jaki wpływ na Twoje życie wywarł Transerfing

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Slajdy

Post autor: Dylla » śr lis 27, 2013 3:17 pm

Dlaczego fajne rzeczy przytrafiają się tylko innym? Nikt mnie tu nie obraża, nie wyzywa, nie kłóci się ze mną. To może chociaż obgadajcie mnie na sabacie, co? :(

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » śr lis 27, 2013 3:19 pm

:)
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 2:03 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Slajdy

Post autor: Dylla » śr lis 27, 2013 3:39 pm

Prometeusz pisze:
A propo! Pamiętacie jak na skype mówiłem, że mam talent? To jest właśnie jego próbka. Hahahahaha
To dlaczego mi tego nie robisz, skoro umiesz, a nawet jesteś w tym kierunku wybitnie utalentowany? :P

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Slajdy

Post autor: marcel » śr lis 27, 2013 3:56 pm

.
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2015 7:09 pm przez marcel, łącznie zmieniany 3 razy.
.

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Slajdy

Post autor: Dylla » śr lis 27, 2013 4:00 pm

marcel pisze:
Meriam, Mariuszu, Kasiu, Prometeuszu wznoszę toast (wiskaczem z robala ) za kolory życia i Wasze zdrowie :)
Ja też tu jestem. :beee:

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Slajdy

Post autor: marcel » śr lis 27, 2013 4:02 pm

.
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2015 7:16 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » śr lis 27, 2013 4:06 pm

@Marcel. Dotknąłeś istoty zaistniałej sytuacji. :) poszukam drabinki i e-tam-ne sobie w podłogę. ;)
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 1:32 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » śr lis 27, 2013 4:09 pm

Dylla pisze:To dlaczego mi tego nie robisz, skoro umiesz, a nawet jesteś w tym kierunku wybitnie utalentowany? :P
Oj tam, oj tam ;) :giverose:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Slajdy

Post autor: marcel » śr lis 27, 2013 4:15 pm

.
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2015 7:08 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Slajdy

Post autor: Lex » pt lis 29, 2013 1:56 am

meiram.net pisze:@Lex - nie latające jabłka i wejście w związek to nie są tak samo trudne sprawy. Ta druga jest całkiem realna. Jeśli to dla Ciebie ważne, to w końcu się pojawi właściwa osoba. Na świecie jest tyle ludzi, na pewno nie jeden osobnik jest właściwy i dobry do relacji z Tobą. :)
Dziękuję :)
Tyle że właśnie nie wiem, może tu zawyżam jakoś ważność :P poza tym no... no dla mnie to jawi się w tej chwili jako tak samo trudne jak te jabłka spadające w niebo :P
meiram.net pisze:A co do równoległych rzeczywistości. Skoro rozmawiamy, to znaczy, że jesteśmy w jednej rzeczywistości, gdybyś był w innej, nie zaistniałby kontakt.
Linie życia mogą się jednak przecinać :)
meiram.net pisze:Ale nie martw się Prometeusz nowego odcinka nie będzie. Napisałam do admina prośbę o skasowanie mojego konta ze wszystkimi postami.
Szkoda :( Mnie nie przeszkadzało, że miałaś odmienne zdanie i tak dużo wątpliwości. Ale prawdopodobnie nikt z nas i tak ich nie rozwieje, to możesz zrobić tylko Ty.

A tak w ogóle to nie podoba mi się w jakim kierunku ten wątek się potoczył...
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » pt lis 29, 2013 2:08 am

Życzę więcej optymizmu w dalszej drodze :)
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 1:31 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Slajdy

Post autor: Lex » ndz gru 01, 2013 2:20 am

Prometeusz pisze:@Lex sęk w tym, że Maria chyba od dłuższego czasu zbierała się do opuszczenia forum tylko szukała pretekstu ;)
Który dostała i to całkiem poważny (tzn. ja bym może takich rzeczy nie wziął do siebie, ale rozumiem że ktoś może wziąć).
Prometeusz pisze:Widocznie tak miało być i dla każdego będzie lepiej.
?? nie wiem co masz na myśli, nie widzę dlaczego miałoby być lepiej np. dla mnie ;)
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » ndz gru 01, 2013 10:49 am

Nic tylko się Cieszyć :)
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 1:31 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » pn gru 02, 2013 1:54 pm

yhym.
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 1:30 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » pn gru 02, 2013 2:53 pm

Ok.
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 1:30 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » pn gru 02, 2013 3:19 pm

:)
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 2:04 am przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Slajdy

Post autor: Lex » pn gru 02, 2013 6:00 pm

Prometeusz pisze:Tylko nie mogę pojąć tego ciągłego zawyżania ważności, podczas gdy książka o której mówi to forum jest o jej obniżaniu.
A ja mogę. Ponieważ przeczytanie instrukcji nie sprawia automatycznie, że umiesz obsługiwać dane urządzenie.
Prometeusz pisze:Kilka osób z rzędu próbowało jej to wytłumaczyć, ale widać stare nawyki wzięły górę.
A odejście z forum nie przyczyni się raczej do wyplenienia starych nawyków.
Znaczy pewnie, że każdy musi w sumie sam do tego wszystkiego dojść i w swoim tempie, bo też to że dla 99% ludzi Transerfing jest tym wielkim odkryciem i TYM co sprawia, że nie muszą szukać dalej, to jednak jeszcze nie znaczy, że tak będzie dla 100%, więc tak trochę nie spodobało mi się to co się stało w tym temacie (bo w moim odczuciu gdy nasze słowa nawet niezamierzone kogoś zranią, to należy przeprosić i zostawić temat - nawet gdy sami nie widzimy potrzeby przepraszania, a nie upierać się, że problem jest w tej osobie, takie moje zdanie :) ),
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Slajdy

Post autor: purple_elephant » pn gru 02, 2013 6:50 pm

bo w moim odczuciu gdy nasze słowa nawet niezamierzone kogoś zranią, to należy przeprosić i zostawić temat - nawet gdy sami nie widzimy potrzeby przepraszania, a nie upierać się, że problem jest w tej osobie, takie moje zdanie :) ),
W pelni popieram. Ladnie powiedziane Lex :-)

kasica
Posty: 91
Rejestracja: pt sie 30, 2013 7:37 pm
Re: Slajdy

Post autor: kasica » pn gru 02, 2013 7:05 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 02, 2016 3:13 pm przez kasica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Slajdy

Post autor: Prometeusz » pn gru 02, 2013 7:22 pm

Cały czas studiuje i uczę się "tych" praw, jestem cały czas w drodze. A na tej drodze pojawiła mi się kolejna historia która chyba jest synchroniczna do zaistniałej sytuacji. Zamieszczam ją tutaj z pozdrowieniami dla Marii ;). Jest to opowieść Junga o jego pacjentce.
Mój przykład dotyczy młodej pacjentki, która pomimo wysiłków z jej i z mojej strony, okazała się psychologicznie niedostępna. Trudność polegała na tym, że zawsze wszystko o wszystkim wiedziała najlepiej. Świetne wykształcenie dało jej broń idealnie dostosowaną do celu, czyli starannie wypolerowanego racjonalizmu kartezjańskiego z nienagannym poczuciem rzeczywistości. Po kilku bezowocnych próbach osłodzenia jej racjonalizmu nieco bardziej ludzkim pojmowaniem świata, mogłem już tylko mieć nadzieję, że wydarzy się coś niespodziewanego i irracjonalnego, coś, co zburzy intelektualną otoczkę, w jaką pacjentka była owinięta. Pewnego dnia siedziałem naprzeciwko niej, odwrócony plecami do okna, słuchając jej retorycznego wywodu. Poprzedniej nocy miała niesamowity sen, w którym ktoś podarował jej złotego skarabeusza – dość kosztowną biżuterię. Kiedy opowiadała mi o tym, coś zastukało w okno. Odwróciłem się i zobaczyłem dużego owada obijającego się o zewnętrzną stronę szyby. Najwyraźniej starał się on dostać do ciemnego pomieszczenia. Wydało mi się to bardzo dziwne. Natychmiast otworzyłem okno i złapałem owada w powietrzu, gdy próbował wlecieć do środka. Był to żuczek zwany kruszczycą złotawką (Cetonia aurata), którego złotozielona barwa bardzo przypomina złocisty odcień skarabeusza. Podałem pacjentce złapanego owada, mówiąc: „Oto pani skarabeusz”. Wydarzenie to przekłuło jej kokon racjonalizmu i stopiło lód intelektualnego oporu. Mogłem kontynuować leczenie, uzyskując zadowalające rezultaty. [Cyt. z Efekt Synchroniczności]
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 1:29 pm przez Prometeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ