Mentalność biedaka

Tu możesz napisać kilka słów o sobie, opowiedzieć, jak się zetknąłeś z książką Zelanda i jakie wywarła na Tobie wrażenie

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

GlastonburyTor
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 2:33 pm
Mentalność biedaka

Post autor: GlastonburyTor » pn maja 19, 2014 1:03 pm

Drodzy Transerferzy, jeśli ktoś ma życzenie przeczytać "Transurfing-related" post - oto on: http://dankamarkiewicz.blogspot.it/2014 ... rriet.html

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Mentalność biedaka

Post autor: Prometeusz » ndz maja 25, 2014 9:03 am

Przyznam, że nie wiem jak interpretować ten post. Bo nie znalazłem w nim dla siebie przydatnych informacji.

Mnie przytłacza dzisiejszy konsumpcjonizm i raczej wolę się trzymać od niego z daleka. Na stronach o minimalizmie, czy też o prostocie życia można poczytać wiele artykułów o robieniu zakupów. Jak człowiek postawi sobie odpowiedni szkielet priorytetów i zasad, to potem pieniądze oraz posiadane rzeczy przestają mieć znaczenie. Lepiej się skupić na tym co można zrobić z tym co się ma niż wynajdywać sobie preteksty do kupienia czegoś nowego ("a bo to promocja") czy droższego ("a bo to status społeczny").
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Mentalność biedaka

Post autor: purple_elephant » ndz maja 25, 2014 4:41 pm

Mentalność biedaka.
- jest w tym troche racji, ale mimo wszystko nie lubie tego okreslenia. Mam wrazenie ze zostalo stworzone przez ludzi z marketingu tylko w celu zwiekszenia sprzedazy.

GlastonburyTor
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 2:33 pm
Re: Mentalność biedaka

Post autor: GlastonburyTor » śr cze 11, 2014 2:32 pm

Tak naprawdę to nie jestem żadnym konsumpcjonistą, nie uważam, że człowiek powinien się uganiać po sklepach i doszukiwać w tym sensu życia. To, co miałam na mysli, to że należy dobrze siebie traktować, wierzyc, że zasługujemy na coś dobrego. Nie czuć się winnymi z tego powodu.


ODPOWIEDZ