Dzień Dobry :)

Tu możesz napisać kilka słów o sobie, opowiedzieć, jak się zetknąłeś z książką Zelanda i jakie wywarła na Tobie wrażenie

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » czw kwie 03, 2014 3:59 pm

Cześć!

Jestem normalnym facetem przed 30-stką. Znajomy polecił mi te książki, mam je już wszystkie w domu, ale jeszcze nie nie zdążyłem do nich zajrzeć. Znam jedynie fragmenty, które przeczytałem z materiałów dostępnych w internecie. Mam zamiar poznać i stosować ten system. Na razie przyszedłem tylko powiedzieć hello współpraktykującym.

Pozdrawiam Serdecznie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Transformator2012 » czw kwie 03, 2014 6:58 pm

Witaj wędrowcze Bez-imienia! :)

Czytaj książki i wprowadzaj te zalecenia w Życie! :wink:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
maww
Posty: 100
Rejestracja: pn lut 17, 2014 10:14 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: maww » czw kwie 03, 2014 9:37 pm

Bardziej studiuj niż czytaj. Materiału jest sporo więc pomału, powolutku do celu :)

Pozdrawiam i życze sukcesów :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Prometeusz » pt kwie 04, 2014 10:20 am

Cześć Bezimienny!

Życzę wytrwałości i niezłomności, z czasem przekonasz się, że było warto. ;)

Zatem ruszaj po sukcesy :D

PS
Mi też nick kojarzy się z grą Gothic :)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » pt kwie 04, 2014 6:19 pm

Dziękuję za ciepłe przywitanie. Nick dobrze się Wam kojarzy :wink:

Skorzystam oczywiście z waszych wskazówek, aby:
1. Czytać i od razu wprowadzać w życie.
2. Studiować materiał pomału, ale konsekwentnie do celu.
3. Być wytrwałym i wypatrywać sukcesów.

Wczoraj usiadłem przed całą tą literaturą, by ją przejrzeć. Postanowiłem rozpocząć przygodę od 9 tomu:

Praktyczny Kurs Transerfingu w 78 dni.

(Z treści zamieszczonej na tylnej okładce można się dowiedzieć)
Książka ta jest przyspieszonym kursem służącym opanowaniu potężnej techniki zarządzania rzeczywistością - Transerfingu. Zawiera zwięzłe omówienie podstawowych zasad i terminów . W środku znajdziemy wiedzę na temat:
- otworzenie oczu na iluzoryczność świata zewnętrznego
- rzeczywistości, która nie kształtuje się sama z siebie
- w każdej chwili wybieramy z mnóstwa wariantów rzeczywistości i możemy wybrać dla siebie ten optymalny
- jak osiągać wyznaczone cele
- jak decydować o zdarzeniach, które będą mieć miejsce w naszym życiu, a które nigdy się nie wydarzą


Czyli coś dla mnie. Już obrany kurs na bycie Sprawcą rzeczywistości. :coll1: Zabieram się za studiowanie wstępu, w którym to zapewne znajdę streszczenie koncepcji Transerfingu.

Pozdrawiam
Bezimienny

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Transformator2012 » pt kwie 04, 2014 6:27 pm

Bezimienny pisze: Wczoraj usiadłem przed całą tą literaturą, by ją przejrzeć. Postanowiłem rozpocząć przygodę od 9 tomu:

Praktyczny Kurs Transerfingu w 78 dni.
Nie jest to dobry pomysł zaczynać przygodę z Transerfingiem od jej końca... czyli od tomu, który ma za zadanie jedynie szybkie "przypomnienie" sobie pewnych zagadnień poznanych już wcześniej...
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » pt kwie 04, 2014 8:48 pm

Zdaję sobie sprawę, że tom 9 może być jałowy w szczegółowe informacje i że opis może być niedokładny z racji zwięzłej formy. Postanowiłem zacząć jednak od niego, gdyż na razie zależy mi po prostu na przesiąknięciu duchem Transerfingu i wprowadzeniem usystematyzowanej pracy nad jego zastosowaniem w życiu. Gdy już skończę pracować nad kursem to ruszę po kolei od pierwszego tomu, uzbrajając się w szczegółowe wyjaśnienia i konkretne techniki, jednak mając już wstępny obraz z punktu widzenia lecącego nad ziemią ptaka. Całkiem możliwe, że to błędne podejście, jednak tak podpowiada mi intuicja. Myślę, że w dłuższej perspektywie (poznania wszystkich tomów) nie będzie miało to aż tak wielkiego znaczenia. Wydaje mi się też, że poznanie zasad transerfingu, to dopiero początek przygody, a nie koniec :wink: Nie mniej dziękuję za zainteresowanie. :yes:

mulina
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 6:36 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: mulina » sob kwie 05, 2014 8:12 am

Witaj Bezimienny
ja też jestem świeżo po odkryciu zagadnienia transerfingu - swoją drogą chyba lepiej byłoby trzymać się wersji transurfing, bo jak zrozumiałam istotą jest właśnie surfowanie po liniach życia -. Teraz jestem w trakcie lektury siódmego tomu i czekam na przybycie pocztą tomu dziewiątego, który zamierzam traktować jako swoisty ''zeszyt ćwiczeń'. Jeśli chodzi o to, czy lepiej zaczynać' od końca, czy od początku wedle przyjętego ogólnie porządku, to przecież cały transerfing jest właśnie o indywidualnym podejściu do rzeczywistości i wybieraniu własnych dróg. Na pewno Ci się sprawdzi Twoja metoda, byleś tylko nie filozofował zbytnio, a właśnie podchodził do sprawy niejako '' z marszu'' i bez nabożności. Tak przynajmniej ja rozumiem te zagadnienia. Niestety nie mogę jeszcze przytoczyć przykładów z własnego życia, bo konkretnie dwa tygodnie temu zaczęłam czytać pierwszy tom. Mam wszystkie osiem i jechałam po kolei, prawdę mówiąc nie wiedząc jeszcze do minionego poniedziałku o istnieniu tomu dziewiątego. Pewnie też bym zaczynała od skrótu .... W każdym razie transerfing potwierdza mi czarno na białym to, co dawno już w głębi duszy wiedziałam, tylko nie miałam odwagi uznać za prawdziwie działające. Natomiast przeczytanie o tym, że można spowodować, aby myślokształty przyoblekały się w materię przy pomocy pewnych prostych praktycznych działań bardzo mnie utwierdziło w moim przekonaniu. Tak samo przedstawienie naszej relacji do Boga jest całkowicie zgodne z moim najgłębszym przeświadczeniem. Pomimo, że wychowana zostałam w tradycji katolickiej i to momentami zalatującej "Moherem'', to zawsze w głebi duszy i serca uważałam, że tylko bezpośrednia relacja, bez pośredników jest tą prawdziwą, jak również i to, że powracamy na tamtą stronę jak do źródła i domu - a więc po wielekroć, za każdym razem przywożąc inne wspomnienia z podróży.
Tobie Bezimienny życzę owocnej lektury i znalezienia własnych celów no i oczywiście - radosnego transerfowania...
ja swój cel mam już dawno i teraz tylko pozostaje mi dążyć, koordynując i deklarując i ... surfując 8-)

Awatar użytkownika
purple_elephant
Posty: 237
Rejestracja: wt lis 05, 2013 8:13 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: purple_elephant » sob kwie 05, 2014 9:18 am

Bardzo to dobrze ujelas mulina :)
Mam takie samo podejscie do tematu.

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » sob kwie 05, 2014 10:55 am

mulina pisze:Witaj Bezimienny
[...]
Tobie Bezimienny życzę owocnej lektury i znalezienia własnych celów no i oczywiście - radosnego transerfowania...
ja swój cel mam już dawno i teraz tylko pozostaje mi dążyć, koordynując i deklarując i ... surfując 8-)
Cześć! :smile: A dziękuję bardzo i wzajemnie, życzę gładkiego spełnienia się wszystkich zamierzeń, dobrej fali. :giverose:

Ja przeczytałem już wstęp (krótkie streszczenie z notatek) :

Dowiedziałem się jak zbudowany jest ŚWIAT i jak odbywa się jego KREACJA. Poznałem metafory DUALNEGO ZWIERCIADŁA i ŚWIADOMEGO ŚNIENIA na których to opiera się cały Transerfing. Odkryłem jaką rolę pełni ŚWIADOMOŚĆ i czym jest DUSZA, a czym jest UMYSŁ. Poznałem pojęcie PRZESTRZENI WARIANTÓW, gdzie każdy wariant składa się z SEKTORA przestrzeni, a w nim SCENARIUSZA i DEKORACJI. Wyjaśniony został mechanizm w jaki sposób pojawiają się FENOMENY i że największym fenomenem jesteśmy my ludzie, będąc połączeniem duchowości i materii. Dowiedziałem się w jaki sposób ENERGIA MYŚLI materializuje określone wydarzenia w zwierciadle świata. Teraz wiem, że JEDNOŚĆ DUSZY I UMYSŁU to stan w którym działa „magiczna” siła – ZEWNĘTRZNY ZAMIAR. W przeciwieństwie do WEWNĘTRZNEGO ZAMIARU, którym jest działanie i praca, który oddziałuje bezpośrednio i jest ograniczony, „zewnętrzny” korzysta z niewyczerpalnych zasobów świata metafizycznego. Mogę dostać „wszystko za darmo” pod określonymi warunkami. Jednym z nich jest zachowanie RÓWNOWAGI, wtedy życie płynie bezproblemowo. Obowiązuje tu ZASADA TRANSERFINGU oraz powiedzenie „pozwól sobie być sobą, a innemu być innym”. Materializacja wariantu wyjaśniła czemu spełniają się nasze OBAWY, ale to nie jedyny powód. Prócz SIŁ RÓWNOWAŻĄCYCH, które łączą przeciwności i dążą do usunięcia BIEGUNOWOŚCI wywołanej NADMIERNYMI POTENCJAŁAMI i STOSUNKAMI ZALEŻNOŚCI, dowiedziałem się o istnieniu sił zwanych WAHADŁAMI, które dążą rozniecenia energii konfliktu, gdyż jak pijawki żywią się nią. Jest to tzw. PRAWO WAHADŁA. Ludzie podporządkują się wahadłom, gdyż te oddziałują na ich podświadomość, a wtedy Ci są odcięci od swojego zdrowego rozsądku. Wahadła sterują nieświadomymi MOTYWAMI ludzi, gdyż Ci przeważnie śpią na jawie. Można tu wyszczególnić PRAWO PODŁOŚCI. Transerfing uczy jak nie być MARIONETKAMI i nie dać się zmanipulować, tylko by wykorzystywać struktury wahadła do własnych interesów. Ostrzega, by nie wpaść w PĘTLE PRZECHWYTU, która dotyczy określonych wzorców w danych grupach. Przede wszystkim nie powinienem wchodzić w WALKĘ WAHADEŁ. Ostatecznie wszystko co robimy i o czym myślimy składa się na naszą WARSTWĘ ŚWIATA. Odbija się w niej to w jaki sposób odnosimy się do siebie i naszego otoczenia. To w jaki sposób postrzegamy nasz świat określa to jakie późniejsze zmiany dzieją się w przebiegu naszego życia.

Kiedy znam już wstępnie podstawy to zabieram się za praktykowanie. :coll1:

Pozdrawiam
Bezimienny

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » pn kwie 07, 2014 6:37 pm

Mojego surfowania ciąg dalszy...

Obrazek

Przeczytałem wstęp i notatki jeszcze parę razy. Nie sądzę abym coś więcej zrozumiał (chociaż pojawiły się ciekawe pomysły). Zakładam, że większe zrozumienie przyjdzie jak zacznę przerabiać kolejne tomy. Teraz liczę na to, że przynajmniej utrwaliła mi się ta cząstkowa wiedza. W każdym razie chciałem napisać o czymś jeszcze.

Zapoznałem się z dniem pierwszym - PRZEBUDZENIE. Wydaje mi się, że w pełni zrozumiałem treść, chociaż nie byłem w stanie na daną chwilę znaleźć jakiegoś osobistego kontekstu. Znam od dawna ideę życia w 'tu i teraz', oraz rozumiem metaforę snu. Mimo to pojawił się pewien niedosyt i niespełnienie w moim umyśle.

Wieczorem powróciłem do tekstu, lecz tym razem postanowiłem go przeredagować. Napisałem własną wersję zasady i wyjaśnienia. Ułożyłem zdania w trybie pierwszoosobowym, teraźniejszym, oznajmiającym. Starałem się wypełnić swoją świadomość słowem - POCZUJ.

Zadałem sobie pytania.
Gdzie jest ta chwila teraźniejsza?
Co tak naprawdę jest snem?

W tym miejscu postarałem się o przywołanie swoich doświadczeń ze świadomych snów, które od czasu do czasu miewam. Powiedziałem do sobie stanowczo POCZUJ MOC!

Udało się! Poczułem wyraźną różnicę jakościową w swoim doświadczeniu. Tak jak cały dzień byłem dość zmęczony i znużony realizacją swoich celów. Tak po tym wydarzeniu wróciła do mnie "energia". Dość przyjemne i motywujące uczucie. Postaram się je częściej kultywować. :)

A u Was co dobrego słychać? ;-)

mulina
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 6:36 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: mulina » wt kwie 08, 2014 12:40 am

Ave Bezimienny i Purple_ elephant :smile:
miło mi, że odczuwasz różnicę i cieszysz się nowym doświadczeniem. Ja muszę przyznać, że mam bardziej praktyczne podejście do tematu, przynajmniej w tej chwili... Ale w sobotę miałam do załatwienia pewną nieprzyjemną sprawę, która mogłaby mieć pośredni wpływ na realizację mojego celu. No i oczywiście udając się na rzeczone spotkanie położyłam amalgamat - Mój świat troszczy się o mnie - jak również samo zdarzenie określiłam zamiarem stwórcy jako korzystne dla mnie. Końcowa decyzja została co prawda przełożona na środę 9go kwietnia, ale wracając do domu napotkałam znak. Otóż trasa do mojego domu przebiega wzdłuż rzeki i właśnie kiedy dotarłam na deptak na brzegu, pojawili się na rzece wioślarze i to od razu kilka łodzi, w tym czwórka ze sternikiem i dosłownie tuż koło mnie oważ osada zaczęła zmieniać kierunek i wiosłowac zgodnie z moim kierunkiem marszu. Macie pojęcię? Mieszkam tu tu już sześć lat, chodziłam tamtędy n razy, na spacery, zakupy itp i PO RAZ PIERWSZY odkąd tu jestem natknęłam się na tych wioślarzy! Dla mnie to jest potwierdzenie, że kierunek obrany przeze mnie jest dobry i tak mam trzymać! Co do lektury, to notatki też sobie porobiłam a to w celu szybkiego zajrzenia, gdy będę potrzebować ''podrasować'' jakieś moje poczynania... Z drugiej strony tak naprawdę, to odczuwam transerfing jako coś oczywistego to znaczy dlaa mnie jest to oczywiste. No może dlatego, że ja zawsze uważałam, że istnieje ''tamta strona lustra'', tylko, że ludzkość nie jest w stanie za pomocą dostępnych jej środków tam dotrzeć, w sensie znalezienia dowodów. Książki Zelanda uświadomiły mi, że żadnych ''dowodów'' nie trzeba... po prostu, kto chce, niech spróbuje..
pozdrawiam wszystkich
ps aha McDucha się martwi, że forum niemrawe. A ja myśle, że jak ludzie na serio transerfują, to po prostu nie czują potrzeby częstego logowania , i mo że należy się cieszyć, że ludziom tak dobrze idzie.
Pozdrawiam McDucha ;)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Prometeusz » wt kwie 08, 2014 2:47 am

U mnie chyba też się coś zmienia bo dostałem wiadomość z Budapesztu 8-)

Gratuluję wam każdego sukcesu i życzę kolejnych. :clapping:

Pozdrawiam
Prometeusz
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » wt kwie 08, 2014 1:09 pm

@Mulina Dziękuję za podzielenie się ze mną swoją historią . :) Ciekawa sprawa z tymi znakami. :-)

@Prometeusz. Thanks for wishes. U2 ;)

Cóż mam dzisiaj napisać? Dzień 2. Schodzę ze sceny i obserwuję. :coll1:

marcel
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 01, 2013 5:01 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: marcel » wt kwie 08, 2014 2:41 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 5:05 pm przez marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Transformator2012 » wt kwie 08, 2014 4:04 pm

marcel pisze:Jak słodko jest zastąpić jedną iluzję inną iluzją :)
Cóż... ta nasza rzeczywistość jest jedną wielką iluzją o nieskończonej ilości barw i odcieni... ale przecież liczy się zabawa! :wink:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: zamek » wt kwie 08, 2014 10:03 pm

Witaj Bezimienny :wink:
Zaczynanie od tomu IX jest trochę ryzykowne. Można czegoś nie zrozumieć i się zniechęcić. Czytając tomy po kolei i równocześnie testując wiadomości w realu odnosi się natychmiastowe sukcesy. 8-)
Ale każdy jest inny i nie każdy musi być transerferem. :)
Dla mnie nie ma już powrotu do przeszłości. Wahadła rozpoznaje z daleka. Nie daję się już zahaczyć. Energii mam więcej i mogę ją spożytkować na osiąganie celów. :)

Pozdrawiam :gamer: :rus: :cool:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com

mulina
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 6:36 am
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: mulina » śr kwie 09, 2014 8:43 am

fajnie Prometeusz :clapping:
właśnie skończyłam tom dziewiąty i widzę, że rzeczywiście brakuje tam paru elementów, które mogą być przydatne w trakcie praktykowania Transerfingu na co dzień. Dlatego pomyślałam sobie, że być może Ty Bezimienny, jak i parę innych osób (na przykład ktoś mający podobne problemy jak McDucha, choć nie czytałam wszystkich jej postów) może skorzystać z moich notatek i niniejszym je zamieszczam.
Oto i one :
TRANSERFING

Zasady ogólne

utrzymuj stan świadomości, przebudzenia –
zejdź na widownię, rozejrzyj się jasnym spojrzeniem i powiedz sobie: w tej chwili nie śpię i zdaję sobie sprawę, gdzie jestem, co się dzieje, co robię i dlaczego to robię. Następnie powróć na scenę i graj swoją rolę, jednocześnie obserwując grę jako widz

pozwól sobie być sobą, a innym być innymi. To prawdziwa zasada królów

miej świadomość istnienia wahadeł, ich działania wedle zasady”Rób tak ja ja'' i tego, że żywią się głównie negatywną energią, i nie pozwalaj się prowokować, lub też świadomie oddawaj się w najem, gdy uznasz to za korzystne dla siebie w danym momencie

wiedz, że świat ma dwoistą naturę, jest dualnym zwierciadłem materialno-subtelnym


Zasady zwierciadła

1) świat odbijając wiernie Twój stosunek do niego, zawsze godzi się z tym, co o nim myślisz

2) wyraźne odbicie kształtuje się w stanie jedności duszy i umysłu (dusza czuje i wie, umysł myśli i mówi, spekuluje) – idealny stan jedności to gdy dusza śpiewa a umysł zaciera ręce z zadowoleniem

3) dualne zwierciadło reaguje z opóźnieniem, dlatego potrzebne jest systematyczne i rozciągnięte w czasie odtwarzanie slajdo-scenki docelowej. Cierpliwość, Regularność, Nieustępliwość – oto ''złoty trójkąt'' Transerfingu. To wszystko na bazie amalgamatu: - Mój świat troszczy się o mnie -

4) lustro świata konstatuje treść Twoich myśli na temat danej rzeczy, osoby czy sytuacji, ignorując zupełnie kierunek tych myśli (nie ma znaczenia, czy czegoś pragniesz, czy unikasz). Stąd każda reakcja, w którą wkładasz niepohamowane uczucie duszy i twarde przekonanie umysłu, odbija się jeden do jednego w materialnej rzeczywistości

5) aby uruchomić zewnętrzny zamiar trzeba mieć pod kontrolą treść swoich myśli, czyli myśleć o tym co chcesz uzyskać, a nie o tym, czego chcesz uniknąć. Należy podglądać zwierciadło czyli wyszukiwać wszelkie pojawiające się pozytywne elementy każdej sytuacji, a niekorzystne zauważać umysłem i wypuszczać jako mało ważne

6) zwolnij uchwyt i pozwól światu poruszać się z nurtem wariantów. W tym celu świadomie kształtuj w myślach docelowy obraz nie przejmując się opóźnioną rekcją zwierciadła i podglądaj zwierciadło z radością odnajdując wszystkie nowe przejawy rodzącej się rzeczywistości

7) wszelkie odbicie w zwierciadle (wszelkie zdarzenie) należy przy pomocy swojej woli postrzegać jako korzystne. Przecież i tak nie jesteś w stanie określić, co jest dla Ciebie dobre w końcowym rezultacie. Dlatego wygłaszaj zamiar Sprawcy : - Ja swoją wolą i zamiarem Sprawcy określam to zdarzenie jako przynoszące mi pożytek, wiem, ze wszystko przebiega doskonale.


Stale pamiętaj, że stoisz przed zwierciadłem, które wychwytuje wszelką biegunowość i uruchamia siły równoważące. Biegunowość powstaje z dwóch powodów: pierwszy to stosunek zależności, kiedy porównujesz się z innymi lub stawiasz warunki (jeżeli ty to.. to jesteś taki itp); drugi to naciskanie wewnętrznym zamiarem, nadawanie zbytniej ważności i upieranie się przy swoim scenariuszu. Należy przede wszystkim zrozumieć, co wywołało biegunowość i osłabić odpowiedni potencjał. Najprościej to zrobić przy pomocy poczucia humoru gdyż żarty i śmiech (życzliwy aby), skutecznie obniżają poziom ważności.
Zdecydowanie i na zawsze wyrzuć ze swojego świata takie śmieci pochłaniające twoją swobodną energię jak: potępienie, utyskiwanie, niezadowolenie, niechęć, strach, niepokój, najgorsze obawy (nakaż umysłowi zająć się kontrolą zawartości myśli i trzymaniem kursu na cel, to nie będzie się zajmował obawami), poczucie niższości, poczucie winy (przestań się usprawiedliwiać, chyba, że rzeczywiście sytuacja wymaga wyjaśnienia).

Realizacja celu


rozpoznaj swój cel > zapytaj swoją duszę : Co będzie świętem dla niej? Jakie warunki życiowe, jaki stan to spowoduje? Dusza nie myśli i nie mówi tylko czuje i wie. Umysł myśli i mówi, i posiada zdolność jednoznacznego określenia poziomu komfortu duchowego, czyli tego przelotnego odczucia doznawanego w momencie podejmowania decyzji. Zwracaj uwagę na komfort duchowy i nie myl go ze stanem ''pewnej nieśmiałości'', który wypływa z tego, że dusza nie może uwierzyć, że to wszystko, co sobie zamarzyła, rzeczywiście może być jej dane (''to wszystko naprawdę dla mnie?'') Jeżeli musisz się do czegoś przekonywać, to znaczy że nie ma komfortu duchowego, gdyż dusza mówi ''nie''.

Gdy masz już obrany cel – pozwól sobie mieć i zdecyduj czystym zamiarem (wolnym od pożądania i nacisków wewnętrznego zamiaru, a także od obmyślania niezliczonych sposobów na zdobycie środków do realizacji celu), że tak właśnie będzie, jest to już prawie dokonany fakt, teraz tylko formalności końcowe muszą się dopełnić. Czyli absolutnie, zupełnie nie zastanawiaj się jakimi środkami Twój cel może być osiągnięty. Po prostu nie jest dane Ci to wiedzieć. To w całości jest zadanie zewnętrznego zamiaru. Aby umysł nie zajmował się wątpliwościami i obawami, daj mu za zadanie kontrolę nad kierunkiem i zawartością swoich myśli, zleć mu zadanie regularnego utrzymywania stanu świadomości i okresów koncentracji na slajdzie docelowym, regularnych ćwiczeń poziomu energetyki itp. Umysł powinien się koncentrować na przestrzeganiu tych zasad i być przygotowany na przyjmowanie zmian w scenariuszu.

Trzy sposoby zwiększenia poziomu energetyki

1. uwolnienie zajętych zasobów poprzez wyzwolenie się od wahadeł, odpuszczenie starych, niezrealizowanych celów lub też podjęcie kroków w celu ich realizacji, no prostu ''weźże i to zrób''
2. trening i poszerzenie potoków energetycznych poprzez wizualizowanie procesu wzrastania energii – Moja energia zamiaru z każdym dniem rośnie -
3. oczyszczenie organizmu i przejście na surową żywność, praktykowanie ulubionych ćwiczeń fizycznych

Slajd docelowy – podstawowe narzędzie Transerfingu.
Jest to szczegółowy obraz pożądanego stanu rzeczy zawierający wszystkie odpowiednie dla danej sytuacji czy stanu, elementy a więc wygląd, kolor, zapach, światło, dźwięki,rozmowy, nastroje, odczucia przeżywane i odczuwane '' z wnętrza'' slajdu, czy może bardziej mini dramy, scenki odgrywanej w wybranych dekoracjach. Czyli wirtualnie już żyjesz w tej nowej rzeczywistości, już w niej jesteś. Ważne, aby odgrywanie slajdu było przyjemnością a nie wymuszonym obowiązkiem.
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. ;-)

Aby poszerzyć strefę komfortu duszy, której nieśmiałość wzbrania zgody na objęcie w posiadanie twego celu – przede wszystkim wiedz (to też dla umysłu), że mieć to wszystko jest twoim naturalnym, przyrodzonym prawem albowiem jesteś dzieckiem , cząstką Boga i najlepiej mu służysz będąc współtwórcą. Mając tą wiedzę, odgrywaj swoją scenkę docelową co najmniej pół godziny dziennie , a w ogóle tak często, jak tylko się da. Interesuj się aktywnie wszystkim, co ma związek z Twoim celem. Masz czuć się tak, jakby cel już był twój. To nie jest oszukiwanie siebie, tylko świadoma gra.

Zawładnięcie zewnętrznym zamiarem to: świadomość, obniżenie poziomu ważności i jednoznaczna rezygnacja z pożądania celu.
Kontaktuj się z Aniołem Stróżem, który nie podlega działaniu sił równoważących, który dba tylko o Ciebie i czerpie siłę z Twojej miłości i wdzięczności. Dziel się z nim swoją radością, a oddawaj mu całą dumę.

Sposoby wzmacniania działania slajdu

Zawsze jako podkład stosuj amalgamat – Mój świat troszczy się o mnie – plus – Wszystko wspaniale mi się udaje, dzisiaj robię wszystko lepiej niż wczoraj, a jutro będzie jeszcze lepsze niż dzisiaj.

1) Potoki energetyczne - wyobraź sobie dwie strzałki o przeciwnych kierunkach wychodzące na poziomie splotu słonecznego na odległość około 50 cm. Jednocześnie skręć je w myślach – przednią do góry, a tylną w dół. Skupiając część uwagi na potokach, uruchom slajd i odtwarzaj go z przyjemnością. Najlepiej robić to na spacerze w niezbyt zatłoczonym miejscu.

2) Freim - pomyśl o czymś, co będziesz robić, kiedy cel już zostanie uzyskany, o czymś co jest nieodłącznym, integralnym atrybutem twego docelowego slajdu. Na przykład przycinanie krzewów różanych w ogrodzie przy swoim własnym domu. Następnie utwórz integralną strukturę – ten obraz plus towarzyszące mu wrażenie – to właśnie freim. Możesz go dla wygody zatytułować. Teraz od czasu do czasu włączaj go, dosłownie jak lampkę, bez napinania się. Można to jeszcze wzmocnić za pomocą fali uderzeniowej: włącz freim i od razu wyobraź sobie rozchodzącą się od Ciebie na wszystkie strony świata sferę, tak daleko, jak tylko możesz to sobie wyobrazić.

3) Zewnętrzna sfera – poczuj obecność zewnętrznej powłoki, pochwyć to odczucie, skup na nim część uwagi i zacznij odtwarzać docelowy slajd. Sfera pełni rolę anteny emitującej energię myśli, co znacznie wzmacnia działanie slajdu.

4) Przywoływanie dekoracji – niech slajd stanowi tapetę, w kontekście której spostrzegasz wszelkie zdarzenia. Nakładaj slajd na otoczenie, dodatkowo przywołując odczucie komfortu i radości, które było doznawane w szczęśliwych momentach dzieciństwa. Właśnie to skojarzenie niech będzie kluczem do przywołania dekoracji slajdu, wśród których czujesz się komfortowo i bezpiecznie, bo to przecież twój cel.

5) Docelowy amalgamat: - Wszystko załatwi się samo przez się, bez mojej wiedzy. - Teraz możesz rozkoszować się swoim slajdem.

6) Skupienie zamiaru – aktywnie interesuj się wszystkim, co dotyczy twego celu już teraz. A więc przeglądaj katalogi, ogłoszenia, wybieraj meble, sprawdzaj terminy i regulaminy zawodów czy konkursów i co tam jeszcze może być związane z celem. To bardzo skuteczny środek.

Stosując te techniki regularnie – nieważne, czy wybierzesz jedną ulubioną, czy kilka równocześnie, pamiętaj o zasadzie złotego środka. Wszystko ma się odbywać niewymuszenie, bez napinania, za to z radością i rozkoszując się. Zwracaj często uwagę na stan komfortu duchowego, stosuj te techniki, które ci najlepiej wychodzą i zawsze miej nastawienie : Wszystko u mnie w porządku, wszystko idzie jak należy. Regularność i spokojna nieustępliwość to najważniejszy środek do sukcesu.

Jeśli komuś się to przyda, to dobrze, a jeśli to też nieźle. Pozdrawiam Was ludziska :-) i życzę wszystkim wytrwałości i powodzenia :giverose:

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » śr kwie 09, 2014 11:21 am

Cześć Zamek :-)

Cudownie @Mulina - będę korzystał z twoich notatek jak nie będę czegoś rozumiał. Myślę, że innym też się przyda. Thanks :)

Dzień 3. Nie proś, nie żądaj i nie staraj się. Kształtuj swą rzeczywistość przy pomocy świadomego zamiaru. :coll1:

Awatar użytkownika
Bezimienny
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 3:48 pm
Re: Dzień Dobry :)

Post autor: Bezimienny » czw kwie 10, 2014 2:23 pm

Dzień 4

Obrazek

Kolejny dzień. Wrażenia bardzo dobre. Mam takie pozytywne odczucia, ale nie wiem jakby je nazwać. Co raz łatwiej wychodzi mi uruchamianie poczucia mocy. Dzięki czemu blokady zmęczenia i zniechęcenia odchodzą w dal. Odetkałem się w działu i robieniu rzeczy, nabrało to tak jakby sensu, stało się wręcz przyjemne. Wszystko zaczyna płynąć, robi się lekko. Jakby jakieś ciążące warstwy odklejały się od mojego świata.

Staram się nie wchodzić w cudze światy, wystarcza mi mój, który jest jasny, klarowny i co raz bardziej poukładany. Zdarzały się zaczepki wahadła, ale reagowałem na nie zupełnie inaczej, był we mnie jakiś taki spokój, po prostu obserwowałem i nie wchodziłem w to. Reakcja świata była natychmiastowa. Od razu ludzie, którzy mnie normalnie męczyli to albo zniknęli albo odsunęli się w kąt - sami z siebie!


ODPOWIEDZ