Dzień dobry!

Tu możesz napisać kilka słów o sobie, opowiedzieć, jak się zetknąłeś z książką Zelanda i jakie wywarła na Tobie wrażenie

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Dzień dobry!

Post autor: Adramelech » pn sie 05, 2013 3:36 pm

Transformator2012 pisze: Cierpienie zwierząt jest wpisane w przestrzeń nie świadomego człowieka (np. jako pokarm, polowanie, cyrk czy zoo)
Chcesz powiedzieć, że świadomy człowiek nie będzie cierpiał na wieść o maltretowaniu zwierzęcia?
Bo nawet jeśli ma to miejsce we wspólnej warstwie świata, to ja sam i tak cierpię psychicznie z tego powodu. Zatem, wlaściwie odczuwam taką rzeczywistość jako część własnej warstwy świata, bo tak mocno mnie to dotyka, a sam czuję nierozerwalną więź z całym światem Przyrody, szczególnie zaś ze zwierzętami, z którymi łatwiej mi się -jako poganinowi- utożsamić, niźli z "homo sapiens". To więc tak, jakby mnie samemu ktoś wbijał sztylet w serce.
A nie mogę zamknąć oczu i uszu na to wszystko i wypierać te bolesne fakty z mojej rzeczywistości, bo byłoby to tchórzowskie, a nie sądze, by zakończyło to cierpienia zwierząt. To dla mnie jeden z najtrudniejszych tematów, nie umiem się w tym odnaleźć.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: Transformator2012 » pn sie 05, 2013 3:56 pm

Dziwnie rozumujesz Adramelech i zauważyłem że lubisz przypisywać osobom słowa, które nie powiedzieli/napisali.

Niestety ten świat jest tak urządzony (3ci wymiar) i w nim nic nie wskazuje, aby to się zmieniło (choćby np. religijny ubój rytualny).
Dopóki ludzie będą postępować zgodnie z ograniczającymi ich nakazami czy zakazami a nie z poziomu świadomości jedności ze wszystkim co żyje - cierpienia te nadal będą częścią świadomości każdego człowieka który akceptuje takowe zachowania.

Cóż, chcesz z jednej strony przeciwstawiać się cierpieniom zwierząt a z drugiej jakoś nie stanowi dla Ciebie problemu religijna krucjata (zabijanie i zadawanie cierpienia w imieniu Boga) w celu ochrony cywilizacji zachodu przed islamizacją ze wschodu (Twoje przemyślenia).

Niestety w tej "śpiącej" rzeczywistości cierpienie zwierząt nie jest możliwe do zlikwidowania... :no:
Ostatnio zmieniony wt sie 06, 2013 5:46 am przez Transformator2012, łącznie zmieniany 1 raz.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Dzień dobry!

Post autor: Adramelech » pn sie 05, 2013 10:44 pm

Tak, niczym Leonidas I i jego 300 spartańskich wojowników wtedy, w 480 p.n.e. umożliwiło obronę Grecji (i Europy) przed zarazą perską, i my musimy niezłomnie dziś stanąć naprzeciw kolejnemu wrogowi ze wschodu.
Niech giną, w imię Heraklesa!!

Awatar użytkownika
mariuszstr
Posty: 312
Rejestracja: pt mar 30, 2012 12:13 am
Re: Dzień dobry!

Post autor: mariuszstr » pn sie 05, 2013 11:57 pm

Adramelech pisze:Tak, niczym Leonidas I i jego 300 spartańskich wojowników wtedy, w 480 p.n.e. umożliwiło obronę Grecji (i Europy) przed zarazą perską, i my musimy niezłomnie dziś stanąć naprzeciw kolejnemu wrogowi ze wschodu.
Niech giną, w imię Heraklesa!!
A zwierciadło Wam (wszystkim którzy tak myślą) posłusznie odpowie: tak, musicie.

Zatem - powodzenia :-)

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: Transformator2012 » wt sie 06, 2013 8:25 am

mariuszstr pisze: A zwierciadło Wam (wszystkim którzy tak myślą) posłusznie odpowie: tak, musicie.

Zatem - powodzenia :-)
Niestety tak już jest, że Świat zawsze zgadza się z tymi, którzy wyrażają swoją wizję rzeczywistości.
Na szczęście w mojej religii już nie ma i coraz bardziej urzeczywistnia się to w moim doświadczeniu! 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: najna » wt sie 06, 2013 8:38 am

Oczywiście, trudno tego nie zauważyć, ale ten fanatyzm prędzej czy później sam się skończy. Trzeba wziąć pod uwagę, że islam jest młodszy od wiary chrześcijańskiej o 6 wieków. W tamtym okresie chrześcijanie byli równie agresywnymi debilami. Może okres krucjat mieli już za sobą (co w ogóle aż w głowie się nie mieści), ale za to palili sobie na stosie czarownice i heretyków. W dodatku uważali, że to dobrze! Dla boga! Przez chrześcijanizację europy prawie umarła całkowicie piękna kultura słowiańska i tamtejsze wierzenie. Nie bez powodu wszystkie święta chrześcijańskie pokrywają się z datami świat pogańskich :) Co gorsza, chrześcijanie siłą zdobyli wiernych, wyłamując im ząbki jak się woleli modlić do słońca zamiast do zombie. I może zdobyli ich siłą, ale do tej pory ogrom wiernych mają. Tak samo z islamem, poszczekają, siłą zdobędą, a potem się uspokoją :) Nie mówię, że Europa ma przeczekać, nie mówię też, że ma walczyć. Bo tak szczerze to mało mnie obchodzi co Europa zrobi. Uważam tylko za istotny fakt, że kiedyś byli ślepcy od zombie, a teraz mamy ślepców od przeciwników szynki. Historia lubi się powtarzać. Trzeba tych ludzi edukować, a nie z nimi walczyć. Nie pomoże się ślepcowi przeganiając go kijem.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: Transformator2012 » wt sie 06, 2013 8:47 am

Uważaj najna bo jeszcze wróci "Adramelech" i będziemy mieli powtórkę bitwy wahadła jak w temacie o religii - i wtedy proszę o powrót tam, bo tu się bez sensu chaos zrobi. :mad:
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: najna » wt sie 06, 2013 8:56 am

Myślę, że do tego nie dojdzie :) Nawet Jeśli "Adramelech" będzie miał inne zdanie, to nie czuję potrzeby bronienia swoich racji w tym temacie :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Dzień dobry!

Post autor: Prometeusz » wt sie 06, 2013 8:58 am

Kocham Ateistki :giveheart:
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: Transformator2012 » wt sie 06, 2013 11:06 am

meiram.net pisze:To wahadło religii jest ogromne i groźne.
Tak, jest to wiadome! :coll1:
Zapraszam do dalszych rozważań tu: viewtopic.php?f=4&t=45084
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
najna
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 23, 2011 6:59 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: najna » wt sie 06, 2013 11:32 am

Prometeusz pisze:Kocham Ateistki :giveheart:
;)

meiram.net przyjęłam zaproszenie Transformatora2012 i tam Ci odpowiedziałam :)

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Dzień dobry!

Post autor: Adramelech » wt sie 06, 2013 3:59 pm

Transformator2012 pisze:Uważaj najna bo jeszcze wróci "Adramelech" i będziemy mieli powtórkę bitwy wahadła jak w temacie o religii - i wtedy proszę o powrót tam, bo tu się bez sensu chaos zrobi. :mad:
Czyżbyś tęsknił do naszych serdecznych pogawędek, Transferku? :wink: Miło się czasem pohuśtać na wahadełku za darmola, co? Huśtać się - to tak, a potem - z błotem wahadełko mieszać?.. Sam oceń, czyli to się tak godzi, robaczku świętojański :crazy:
Jak pisze najna, tako i ja nie czułem potrzeby, bo cokolwiek udowadniać. Chciałem tylko (lub: "aż") zainspirować co poniektórych, skłonić do refleksji. Przdstawić odmienny punkt widzenia.
Promocja się skończyła, żuczku, i teraz jeśli się chcesz pobujać, to musisz u mnie kupić bilecik, kochaniutki :kiss1:

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: Transformator2012 » wt sie 06, 2013 4:10 pm

Oj Adramelech w tym przypadku ten fraling Ci nie przejdzie... 8-)
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 228
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Dzień dobry!

Post autor: Lex » śr sie 07, 2013 6:36 pm

[to nie tu miało być ;) ]
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)


ODPOWIEDZ