Transurfing francuski

Tu możesz napisać kilka słów o sobie, opowiedzieć, jak się zetknąłeś z książką Zelanda i jakie wywarła na Tobie wrażenie

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

Aga
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 30, 2012 5:39 pm
Transurfing francuski

Post autor: Aga » wt paź 30, 2012 6:05 pm

Witajcie,
Wlasnie odkrylam ten forum.
Fajnie ze w Polsce Transurfing sie rozwija Szukalam dosc dlugo bo zminiona jest nazwe z orginalu i na polskich stronch nie zauwaza sie Transurfing.

Prowadze warsztaty Transurfingu w Belgii i we Francji.
Francuskojezyczna organizacja Transurfingu organizowala nawet szkolenia specjalne dla coach-ow i animatorow Transurfing. Bylam jednym z nich w czerwcu.

Chce wprowadzic w Polsce cos takiego co odbywa sie za granica. To jest wspaniala rzecz odczuc jak to sie odnosi do zycia, czuc na swojej skorze i w duszy, odczuc te jednosc duszy, zamiaru (intencji) i umyslu.
Jesli zorganozowalabym warsztaty "pilot" dla testu, czy byliby chetni? Np w Warszawie?

Zycze wspanialego wieczoru i zostania na fali sukcesu,
Agnieszka

Awatar użytkownika
MLescape
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 15, 2011 12:51 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: MLescape » śr paź 31, 2012 8:50 am

Ja byłabym chętna, jestem z Warszawy;)

filip
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 27, 2009 12:30 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: filip » śr paź 31, 2012 11:44 am

Witaj, ciekaw jestem jak doszłaś do tego, że w Polsce mamy "zmieniony tytuł oryginalny", skoro oryginał napisany jest trochę innymi literkami, niż te, którymi się posługujesz...

Aga
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 30, 2012 5:39 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: Aga » śr lis 07, 2012 10:02 am

OK...
fajny sarkazm. Troszke musialam sie zastanowic by zrozumiec....
To ten francuski/angielski jest inaczej napisany ;)
Dla mnie "orginal" znaczy angielski. Tylko tyle.

A odpowiadajac na Twije pytanie: Otrzymalam linka od znajomego.
Pozdrawiam.
Trzymajcie sie na fali sukcesu!

Cacek08
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 21, 2012 9:39 am
Re: Transurfing francuski

Post autor: Cacek08 » śr lis 07, 2012 4:48 pm

No teraz to juz calkiem zamotane.Oryginal jest angielski? Myslalam, ze wszystkie tlumaczenia byly z rosyjskiego?
Skoro jest to polskie forum i my poslugujemy sie polskim wydaniem ksiazek to moze nie zmieniajmy nic?
Wolalabym jednak zeby nie wprowadzac zamieszania i mozna by tu przytoczyc slowa Aniola z " Alternatyw" kiedy to Pan Manc zaprosil wszystkich do uczestnictwa w eksperymencie a propozycje przedstawil przy okazji zebrania zwolanego przez Aniola.Kto ogladal wie o co chodzi :D

Awatar użytkownika
MLescape
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 15, 2011 12:51 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: MLescape » śr lis 07, 2012 5:28 pm

Przecież Zeland jest Rosjaninem i oryginał jest po rosyjsku, dlatego Filip pisze o innych literach...

Awatar użytkownika
McDucha
Posty: 47
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 9:18 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: McDucha » śr lis 07, 2012 10:18 pm

kocham język rosyjski, choć w latach 80-tych go nienawidziłam, pokolenie komunistyczne wie dlaczego.....ale ta kobitka z Francji niebywale mnie rozśmieszyła w temacie oryginalnej nazwy .

filip
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 27, 2009 12:30 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: filip » śr lis 07, 2012 11:30 pm

No cóż, Koleżanka z Francji chce prowadzić seminaria... bez tłumacza się nie obędzie. A dla jasności: Oryginał jest po rosyjsku, i Zeland prosił, by w tłumaczeniach pilnować żeby nie kojarzyło się to z surfingiem. Dlatego zdecydowałem się na brzmienie "Transerfing".

Cacek08
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 21, 2012 9:39 am
Re: Transurfing francuski

Post autor: Cacek08 » czw lis 08, 2012 6:12 am

No i dlatego ja z tym Panem Mancem hehe.
Nie wiem po co nam jakies seminaria? Mamy ksiazki i to dobre ksiazki a czyjas interpretacja, nauczanie kojarzy mi sie z wahadlem.Nauczac to mozna gotowania, sprzatania itp. Jak mam isc na jakis kurs to chce uczyc sie od samego Zelanda.
Oczywiscie kazdy niech robi jak chce ale sam Zeland ostrzega przed pseudomaestrami, ktorzy sprawiaja wrazenie ze posiadaja wiedze, znaja tajemnice i sa gotowi uszczknac jej dla nas za odpowiednia oplata.

Aga
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 30, 2012 5:39 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: Aga » ndz lis 11, 2012 10:34 am

To nie sa seminarja ale warsztaty. A to jest zupelnie co innego.
A te warsztaty sa identyczne ktore sa prowadzone przez Zelanda w Rosji, tlumaczone przez rosjanke ktora zamieszkala we Francji, po szkoleniach z Vadimem Zelandem...
Jak mozna od razu tak krytykowac cos i kogos nie wiedzac nawet o co chodzi?
No to coz….
Wierze jednak ze sa inni w Polsce ludzie ktorzy sa bardziej otwarci.

Pozdrawiam i zycze powodzenia na fali sukcesu! 

Aga
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 30, 2012 5:39 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: Aga » ndz lis 11, 2012 2:04 pm

McDucha, przynajmniej Cie rozsmieszylam...:-)
Fajnie ze macie ksiazki ale co z tej wiedzy jesli jej sie ni wprowadza w zycie, pradwa?

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: Transformator2012 » ndz lis 11, 2012 3:33 pm

Aga pisze: Fajnie ze macie ksiazki ale co z tej wiedzy jesli jej sie ni wprowadza w zycie, pradwa?
A na jakiej podstawie twierdzisz że się ich nie wprowadza w życie?
Czyżby Twoje Ego zabolało ze względu na brak zainteresowania Twoją ofertą taką jaką się spodziewałaś?
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Dylla
Posty: 861
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:09 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: Dylla » ndz lis 11, 2012 5:44 pm

Aga pisze: Fajnie ze macie ksiazki ale co z tej wiedzy jesli jej sie ni wprowadza w zycie, pradwa?
Można również powiedzieć: "Fajnie, że chodzicie na warsztaty, seminaria, poszukujecie podobnych ludzi, żeby porozmawiać o transerfingu, rozwoju duchowym i pracy nad sobą, ale co z tego, jeśli wiedzy i umiejętności nie wprowadza się w życie?" :wink:



Może napisz coś coś więcej. Na czym polegają te zajęcia, jak wyglądają, ile trwają, czy wnoszą coś więcej, niż jest w samych książkach, itp.

Cacek08
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 21, 2012 9:39 am
Re: Transurfing francuski

Post autor: Cacek08 » ndz lis 11, 2012 7:05 pm

Aga ale ty nie mowisz jasno na czym maja takie warsztaty polegac.Poza tym dlaczego mamy ufac w twoje kompetencje jesli cie nie znamy?
Ostroznosc i podejrzliwosc sa normalna sprawa jesli pojawia sie ktos z nikad i oferuje cos tam.
Jezeli masz cos do zaoferowania to to przedstaw w odpowiedni sposob bo jesli te warsztaty tez maja byc forma jakiegos wtajemniczenia to sorry ale jestes wlasnie przykladem tego przed czym Zeland ostrzega.Jezeli natomiast jestes osoba powazna,prowadzaco swoj biznes to chyba wiesz, ze dzwignia handlu w obojetnie jakiej formie jest reklama i darmowe probki.
Moze,cie to urazilo ale my nie jestesmy Francuzami czy Belgami i mamy inna mentalnosc.Jezeli chcesz wejsc na polski rynek ze swoja usluga, warsztatami jak je nazywasz to wez pod uwage ze to ty jako uslugodawca musisz sie dostosowac.Nie jestem specjalista w temacie biznesu ale nie trzeba byc specem zeby takie podstawy wiedziec.
Obrazasz sie, ze nikt nie podchodzi do tego z entuzjazmem i na dodatek twierdzisz,ze nie stosujemy w zyciu Transerfingu.Na jakiej podstawie tak sadzisz?
Nasze forum moze nie jest powalajace aktywnoscia ale mozesz sobie przejrzec rozne watki i zobaczyc, ze ludzie z mniejszym czy wiekszym powodzeniem ucza sie i stosuja zasady Transerfingu.
Ja ze swej strony powiem tylko, ze takie warsztaty to tez jakas forma wahadla bo samo okreslenie warsztaty oznaczaja, ze wszyscy w tym samym czasie wykonuja jakies cwiczenia, ucza sie jakichs zachowan itp.Moze my juz jestesmy na tyle wyczuleni na wahadla, ze wszelkie zorganizowane formy nauki, zbieranie ludzi w gromade, czy tam jak, budza w nas opor?
Przedstaw swoja propozycje nam jasno i dokladnie i nie obrazaj sie jak dziecko bo bedzie oznaczac ze sama nie bardzo stosujesz Transerfing we wlasnym zyciu.Najlatwiej jest sie obrazic i uciec.

clark25
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 06, 2013 4:21 am
Re: Transurfing francuski

Post autor: clark25 » wt sie 06, 2013 4:44 am

zanim zmiesza Pani czyjeś kompetencje z błotem, radzę wniknąć w temat. Otóż forma "Transerfing" jest świadomą decyzją wydawnictwa motywowaną sugestią Vadima Zelanda,

mariangah
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 08, 2013 5:27 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: mariangah » pt lis 08, 2013 5:48 pm

Moim zdaniem ja to widzę tak, są 2 opcje. Ogólnie warsztaty, seminaria itp.. są bardzo drogie, są to koszty 500,1000,1500,2000 , a nawet 3000 zł., zależy w jakim miejscu w Polsce i jak długo.
Jeśli chcesz to robić za racjonalną zapłatę(czyli dojazd + jakieś symboliczne datki) , to jestem za, nawet przypuszczam jakby to mogło wyglądać, kilka spotkań w tym pierwsze na ogólne omówienie transerfingu, z kolei następne na omówienie kolejnych 5 pozycji z praktycznymi przykładami, a potem kolejne wolne i darmowe spotkania dyskusyjne, takie darmowe spotkania na tematy eksperymentalne z NLP funkcjonują w Warszawie.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Transurfing francuski

Post autor: Prometeusz » sob lis 09, 2013 10:03 am

U nas też funkcjonują wolne darmowe spotkania. W niedziele o 20 na skype ;)
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.

mariangah
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 08, 2013 5:27 pm
Re: Transurfing francuski

Post autor: mariangah » ndz lis 10, 2013 11:35 am

Prometeusz pisze:U nas też funkcjonują wolne darmowe spotkania. W niedziele o 20 na skype ;)
Dzięki za propozycję ale nie skorzystam ;) , jestem zwolennikiem dyskusji na żywo.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1848
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:21 am
Re: Transurfing francuski

Post autor: Prometeusz » ndz lis 10, 2013 1:27 pm

No my rozmawiamy na żywo, bo na martwo to by było ciężko ;).
Taki jest kres wszelkiego gejdżu: wola gejdżowania.


ODPOWIEDZ