Audio book

Moderatorzy: admin, marcelus, filip

angel
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 01, 2009 7:27 pm
Audio book

Post autor: angel » ndz lip 05, 2009 2:41 pm

W języku rosyjskim istnieją również audiobooki wszystkich tomów Transerfingu. Głos lektora i odpowiednio dopasowany podkład dźwiękowy stwarza niesamowity klimat. Oto próbka:
Początek transerfingu, rozdział: "Szelest porannych gwiazd"
Obudziło mnie ujadanie pieska sąsiada. Paskudne stworzenie. Zawsze mnie budzi. Nienawidzę go... Dlaczego jestem zmuszony budzić się właśnie na dźwięk wydawany przez to obrzydliwe stworzenie? Powinienem się przespacerować i zdystansować, bo zaczynam mieć ochotę podpalić dom sąsiada. Jaki pan, taki pies. W moim życiu wciąż pojawiają się jakieś bydlaki starające się wyprowadzić mnie z równowagi. Ubieram się nerwowo. Znów gdzieś przepadły kapcie. Gdzieście się schowały, wy przebrzydłe łajzy? Znajdę was i wywalę.
i to samo w wersji rosyjskiej, można śledzić za lektorem
Я проснулся от лая соседской собачки. Гнусная тварь, она всегда меня будит. Как я ее ненавижу! Почему я должен пробуждаться именно от звуков, которые издает это гадкое отродье? Надо пойти прогуляться, успокоиться и как-то отвлечься от острого желания поджечь соседский дом. Какая собачка, такие и хозяева. Вечно в мою жизнь вползают какие-то гады и стараются меня достать. Нервно одеваюсь. Опять куда-то запропастились мои тапки. Где вы, изворотливые ублюдки? Найду – выброшу!
Wersja audio rosyjska powyższego fragmentu:
http://files.getdropbox.com/u/175765/sz ... gwiazd.mp3

Fajnie jakby wyszło takie coś w języku polskim. Robi wrażenie.

ragemnin
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 29, 2009 8:04 pm
Re: Audio book

Post autor: ragemnin » pn sie 10, 2009 1:37 pm

Podobno trzeci ma być za 3-4 tygodnie od teraz. Tak napisali mi z wydawnictwa. Brzmienie rosyjskiego czytania faktycznie jest super. Nawet nie wiem czy nie fajniej brzmi od polskiego :D A wy jak oceniacie?

ragemnin
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 29, 2009 8:04 pm
Re: Audio book

Post autor: ragemnin » pn sie 10, 2009 1:50 pm

Filip, tam przecież te audiobooki chyba sprzedają? No ale fakt, piractwo robi swoje.

Mirek55
Posty: 147
Rejestracja: wt maja 25, 2010 1:49 pm
Re: Audio book

Post autor: Mirek55 » pt paź 22, 2010 6:50 am

ragemnin pisze:Filip, tam przecież te audiobooki chyba sprzedają? No ale fakt, piractwo robi swoje.
Piractwo również ma swoje dobre strony. W polskich wydawnictwach (większości) jest tak, że jeżeli książka sama się nie wykreuje ("spadając potencjalnemu czytelnikowi z regału na głowę), to wydawnictwa nie robią nic lub prawie nic aby promować swoje książki. Zawsze wydawało mi się, że wydawnictwa zarabiają na sprzedaży książek, a nie na ich wydrukowaniu. Okazuje się, że się myliłem.
Gdyby nie było piractwa ilu z Was dowiedziałoby się o istnieniu tej książki? Ilu z Was w ciemno wydało by pieniądze aby ją kupić ,skoro reklamy praktycznie nie ma? Po przeczytaniu trzech tomów stwierdza się, ze wato mieć wersję drukowaną, wiec znając już wartość książki się ją kupuje. Gdyby wydawnictwa w Polsce działały jak w krajach rozwiniętych rozumiejących prawa rynku, piractwo byłoby w minimalnym stopniu.

Mirek55
Posty: 147
Rejestracja: wt maja 25, 2010 1:49 pm
Re: Audio book

Post autor: Mirek55 » sob lut 12, 2011 12:10 pm

Pierwsze 3 części przesłuchałem właśnie w taki sposób ze 3 razy :-D

Mirek55
Posty: 147
Rejestracja: wt maja 25, 2010 1:49 pm
Re: Audio book

Post autor: Mirek55 » pn lut 14, 2011 8:47 am

Nie zajmuję się piractwem. Przykro mi. Kupiłem sobie program Expressivo i sam to przerobiłem do własnych tylko potrzeb.

Mirek55
Posty: 147
Rejestracja: wt maja 25, 2010 1:49 pm
Re: Audio book

Post autor: Mirek55 » czw lut 24, 2011 12:30 pm

"Tajemnice istnienia - Zbiorowy umysł

Podczas naszego życia dołączamy się do różnych egregorycznych struktur, które wspierają nas w tym, co robimy, gdy działamy zgodnie z ich schematami i programami, ale gdy chcemy się od nich uwolnić, rzucają nam „kłody pod nogi", nie chcąc stracić tak cennego dla siebie żywiciela."

Waldemar Witkowski

Czy to Wam czegoś nie przypomina? 8-)

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Audio book

Post autor: admin » pn kwie 01, 2013 11:05 am

Pytanie od Wydawnictwa:
Ilu Transerferów kupiłoby Audiobooka, gdyby się pojawił po polsku? A ilu ściągnęłoby go z Chomika?
To dla nas ważna informacja. Wydanie Audiobooka to duża inwestycja. Jeśli chce się to zrobić profesjonalnie, wiąże się to z wynajęciem studia nagraniowego (pamiętaj, że wszystkie Transerfingi są dłuuugie, a godzina nagrywania w studio kosztuje; jeśli natomiast nagra się to po amatorsku, będą irytujące szumy, trzaski i dudnienia). Poza tym trzeba wynająć odpowiedniego czytającego.
To też znaczny koszt, a nie każdy głos się do tego nadaje.

Co do sprzedaży Transerfingów: one sprzedały się dobrze właściwie tylko w Nieznanym Świecie i trochę w IGYA (głównie dlatego, że tam pierwsza ukazywała się informacja o dostępności kolejnego tomu). To nie znaczy oczywiście, że Transerfingi nie są znane: są (wystarczy popatrzeć na nawiązujące do nich strony w internecie i wpisy o nich na różnych forach).
Stały się znane dzięki Wam i temu, że rozmawialiście o tym ze znajomymi i przyjaciółmi, za co bardzo dziękujemy. Paradoksalnie sporo ludzi dowiedziało się o nich także dzięki Chomikowi (jak o tym wspomniał.
I mimo że dla naszego wydawnictwa Transerfingi były produktem ponad nasze skromne możliwości finansowe jeśli chodzi o reklamę komercyjną (jesteśmy bardzo małym wydawnictwem, mieścimy się na stu paru metrach powierzchni w suterenie na warszawskiej Pradze), to jesteśmy z ich wydania naprawdę dumni, bo to naprawdę dobra i nietuzinkowa pozycja.

Przy okazji informuję, że „Praktyczny kurs Transerfingu w 78 dni” i „Tarot Transerfingu” będzie dostępny już wkrótce.
Na utworzonej niedawno Facebookowej stronie Transerfingu zamieszone są prawie finalne okładki tych części (jedna to właściwie kolecja kart razem z broszurą informacyjną).
Teraz strona ta jest dostępna pod linkiem: http://www.facebook.com/pages/Transerfi ... 9447149344
Informujcie o tym, klikajcie „Lubię to”. Pomożecie tym w szybszym wydaniu kolejnych części, a być może – w zależności od odzewu – również audiobooków.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Audio book

Post autor: Transformator2012 » pn kwie 01, 2013 12:00 pm

Ja osobiście jestem przeciwny Audiobokom z Transerfingiem. Transerfing Rzeczywistości to nie jakaś tam sobie powieść którą można sobie posłuchać nie koniecznie przywiązując większą uwagę do płynących z głośników słów. Różni ludzie różnie przyswajają zasady transerfingu. Niektórzy potrzebują więcej czasu inni mniej aby zrozumieć to co czytają. Niestety obawiam się że wersja audioboku nie przyniesie oczekiwanych rezultatów dla przeciętnego słuchacza który zapragnie wprowadzać w życie usłyszane rady i wskazówki, jednak większość jest wzrokowcami i czytając osiągnie się lepsze rezultaty niż słuchając.
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Audio book

Post autor: admin » pn kwie 01, 2013 12:15 pm

A co w takim razie myślicie o e-booku?

Jeśli byłby dostępny w formatach EPUB i MOBI (niekoniecznie w PDF-ie), czy bylibyście tym zainteresowani?

Pytam, ponieważ to też jest związane z podpisywaniem oddzielnych umów do każdego tomu (co kosztuje kilka tysięcy od jednej). A potem polega na wizualizowaniu sobie slajdu, że wszyscy Transerferzy masowo kupują wersję e-book, dzięki czemu taka inwestycja może się zwrócić.

Awatar użytkownika
Transformator2012
Posty: 621
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:47 pm
Re: Audio book

Post autor: Transformator2012 » pn kwie 01, 2013 12:45 pm

admin pisze:A co w takim razie myślicie o e-booku?

Jeśli byłby dostępny w formatach EPUB i MOBI (niekoniecznie w PDF-ie), czy bylibyście tym zainteresowani?

Pytam, ponieważ to też jest związane z podpisywaniem oddzielnych umów do każdego tomu (co kosztuje kilka tysięcy od jednej). A potem polega na wizualizowaniu sobie slajdu, że wszyscy Transerferzy masowo kupują wersję e-book, dzięki czemu taka inwestycja może się zwrócić.
Ci co lubią poczytać np. w podróży lub wolą elektroniczne wersje to będą zadowoleni.

Ale skoro koszt przygotowania jednego tomu to kilka tysięcy to ile może kosztować w sprzedaży taki e-book?
WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!
Obrazek

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Audio book

Post autor: Adramelech » pn kwie 01, 2013 1:49 pm

Ja szuka£em TR po polsku w MOBI lub ePub i nie znalaz£szy, kupilem angielskie wydanie. Po polsku tez bym kupi£.
Ebook tez z checia. Do poduszki. Dosyc wzroku napsu£em przy kompie.

admin
Site Admin
Posty: 55
Rejestracja: pt lut 20, 2009 9:14 pm
Re: Audio book

Post autor: admin » pn kwie 01, 2013 1:58 pm

A jak oceniasz angielskie? Oddaje dobrze sens, jest zrozumiałe?
Rafał

Awatar użytkownika
Adramelech
Posty: 415
Rejestracja: śr paź 17, 2012 8:39 am
Re: Audio book

Post autor: Adramelech » pt kwie 05, 2013 6:27 pm

Angielskie t£umaczenie jest swietne. Podobnie jak niderlandzkie: jezyk przejrzysty, naprawde dopracowane. (Tzn. lekko i przyjemnie sie to czyta po ang. Rosyjskiego nie znam i nie mowie o wiernosci, lecz porownujac z PL t£umaczeniem, angielskie jest rownie "przyjazne" czytelnikowi).
W kazdym razie PDF na e-book odradzam stanowczo. Tylko Mobi lub ePub.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 224
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:41 pm
Re: Audio book

Post autor: Lex » ndz maja 05, 2013 2:22 am

Adramelech pisze:W kazdym razie PDF na e-book odradzam stanowczo. Tylko Mobi lub ePub.
To tam akurat drobiazg myślę, bo przekonwertować sobie można zawsze, a jednak z PDFa skorzysta też ten, kto lubi czytać na kompie (czy po prostu mieć, bo na kompie łatwiej zajrzeć).
Ja tam się nie znam na kosztach ale czy ten ebook nie mógłby być w 3 formatach do wyboru? wtedy by każdy wybrał co mu odpowiada.
"(...) ich mach mir die Welt, widewide wie sie mir gefällt." ;)

Awatar użytkownika
zamek
Posty: 697
Rejestracja: śr maja 01, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Audio book

Post autor: zamek » pt sie 16, 2013 8:26 pm

Co za pomysł. :crazy: Nieekonomiczny, niestety. Nakład książek po polsku to 5000 egzemplarzy. Chyba, że jest jakiś błąd. Wszystkie tomy są jeszcze do kupienia, więc zainteresowanie tematem jest niewielkie. I po to jest to forum. A może jest jakieś inne forum :?:
Dostaję to co najlepsze :)

https://bajka107.blogspot.com


ODPOWIEDZ